Hirdetés

Aktív témák

  • Old Eagle

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy kicsit bután és bizalmatlanul állok a Bnet-hez! Próbáltam az elejétől végig olvasni a topikot, de nem tudtam zöldágra vergődni vele!

    Minap volt nálunk egy Bnet-es. Tudja, hogy több megtakarítási formába is fektetem a pénzemet. Én az értékállóságot és a kiszámíthatóságot tartom szemelőt ezért megtakarításaim is materiálisak!
    Sajnos - vagy nem? - nem tudott meggyőzni! Ezt inkább a személyes kudarcának tudom be, mert csak a pénzről tudott beszélni. Nem beszélgetett. ( Hozzá teszem, hogy a felkínált lehetőségek - banki, biztosítási - befektetések sosem érdekeltek!) El kell fogadnunk azt a tényt, hogy sok ember nem ért - !!! én sem értek !!! - a pénz fialtatásához.

    Mikor látta, hogy a pénzemből nem fog látni egy fillért sem, akkor felrakta azt a lemezt, hogy milyen jól lehet evvel keresni és én is csináljam ezt. Ekkor egy kicsit kifaggattam!
    Amit elárult: havi 6-7 kötés esetén 350e-et keres ( bruttó! ). Költségeit még nem számolta!!! ( :W ) Szerinte könnyen összeszedhető az említett ügyfélszám annak ellenére, hogy 16.-án még nem volt e hónapban egy sem! E hónapban én voltam a 32. ügyfél! Szerinte hatalmas karrier áll előtte és hosszútávra tervez a cégnél! Kívánom neki bár még csak két ( 2 ) hónapja csinálja! ;-)
    Kíváncs vagyok, hogy egy év múlva milyen lelkesedéssel fog dolgozmi és ugyan ilyen véleménnyel lesz-e?

    Szerintem: a mai Mo.-i gazdasági helyzetben, - dollár, euró árfolyam és inflációs kilátások mellett - az embereknek egyre kevesebb megtakarítása lesz. Mindenki egyre jobban eladósodik! Ezen a közelgő kormányváltás se fog segíteni. Pénzbeni befektetésekben gondolkodni szerintem meggondolatlanság. 10-15 évre kézpénz megtakarításban tervezni - miközben lesz ( !!!!!!! ) egy eurózónához való csatlakozás is - badarság! Kívánom, hogy ne legyen igazam és a pénze mindenkinek annyit érjen - persze reálértéken - mint most, de én úgy gondolom, hogy ebből csak a bankok fognak jól kijönni. A kisbefektető, értékpapírtulajdonos és a biztosításikötvénytulajdonos fog rosszul kijönni. :(

Aktív témák