Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sztripi

    csendes tag

    válasz Gyantusz #2834 üzenetére

    Most oszinten meg vagyok zavarodva :F (ami mellesleg nem is csoda mar vagy 10 eve, de nem ide tartozik)... Szerintem szicsu nem adott valaszt mert ugyanazt allitottuk mindketten de lehet hogy tevedek. :F :U Megint csak annyit ha nemeteknek nem volt ut akkor az oroszoknak sem volt... Es ha esetleg lennel szives ponotsitani... Nem egeszen ertem. Koszi.

    Ami pedig a hatekonysagot illeti vegul is ki nyert Vietnamban? Igaz hogy 3 millio halottja volt vietnamnak de megis a vilag legerosebb hatalmat megszegyenitettek. Az is igaz hogy az amerikaiak durva hatranyban voltak mert a leghatekonyabb fegyvereiket nem tudtak bevetni (ha nincs lakos - nincs ellenallo sem, mondjuk ideggaz, hogy ne maradjon rezidens radioaktivitas) erkolcsi okok miatt...

    Mondjuk vietnamrol halottam egy jo bekopest. Ugyanis az amerikai hadvezetes nem tudta megerteni hogy hogy a fenebe van a vietnamiaknak utanpotlasuk hiszen nincs is teherautojuk... Megis nyertek. Lehet hogy a motivaltsag sem utolso dolog? Nem szabad lebecsulni az egyszeru igenytelen megoldasokat sem. Mondjuk ez az en velemenyem.

    Nem egeszen a temahoz tartozik de kezembe kerult egy a korbol valo National Geographic szama. Most nincs elottem de tudom idezni: We are winning this war decisively. De az is erdekes volt (meg a riporternek is feltunt :U ) amikor civil sebesulteket kerdeztek mindegyik szerint amerikai katonak sebesitettek meg oket...

    Na jo a vietnami temat hagyuk nem ide tartozik... :DDD

    I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

Új hozzászólás Aktív témák