Hirdetés

Xiaomi Smart Band 8 - folyamatosan

Nem minden évben lesz tényleg ügyesebb a Xiaomi karperece, de a mostani generációnál érezhető a fejlődés.

Bevezető

Azt hiszem, hogy a Xiaomi Smart Band (a.k.a Mi Band) a világ talán legnépszerűbb aktivitásmérő karperece. Noha nem ők kezdték a dolgot (talán a Sony előbb jött ki a saját, meglehetősen fura megoldásával, a Fitbit is az első között volt), de kétségtelenül az első Mi Band volt az, ami konkrét termékkategóriát hozott létre, azóta pedig kisebb-nagyobb megingásokkal, de töretlenül ez a termék az, amire mindenki gondol, ha csak egyetlen márkát kell megnevezni ezen a piacon. Voltak megingások, amikor például összevesztek a beszállítóként közreműködő Amazfittel, de a Smart Band 8 hozza a szokásos nívót és funkcionalitást.


[+]

Az is szokásos, hogy a Xiaomi majdnem egy fél évvel korábban piacra dobja az aktuális generációt saját piacán, Kínában. És akkor ellepik az ajánlatok az ilyen-olyan kínai webshopokat, de azokon még olyan a szoftver, hogy az onnan rendelt darabokat csak akkor lehet párosítani a Mi Fitnesz alkalmazás segítságável, ha kínaira állítjuk a régiót, plusz kizárólag angol és kínai nyelven kommunikál. A globális forgalmazásba kerül változat viszont már tud magyarul, a párosítás egy pillanat műve (ha és amennyiben már van Xiaomi fiókunk és fent van az alkalmazás), korábbi változatról váltani szinte semmi perc alatt lehet — az adataink és az edzéseink amúgy is a felhőben vannak. (És akkor most itt lehetne egy kitérőt tenni azügyben, hogy akarom-e én, hogy egy kínai cég tudja, hogy rosszul alszom és el vagyok hízva, vagy sem.)


[+]

Persze ebben a műfajban nehéz újat mutatni, a Xiaominál is érezni némi erőltetettséget, amikor évről-évre jön egy új Band. A többi gyártó is próbálkozik ezzel-azzal, például tesznek néha GPS-t is a termékbe (a Smart Bandben nincs), olykor bekerül NFC (csak a Pro modellben van, amit Európában nem forgalmaznak), a sportosabb irányból érkező gyártók pedig a jobb edzéskövetéssel és az esetleges csatlakoztatható egyéb szenzorokkal igyekeznek kitűnni a tömegből — drágábban. Hobbistráknak és csak az értesítéseket jelző motyóra vágyóknak a Smart Band 8 tudása elegendő, a kérdés tehát az, hogy mit lehet a képlethez hozzáadni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Elképesztő, 60 millió forintos összdíjazású AI hackathon Budapesten!

PR Budapesten rendezi meg egy magyar tech cég az első nemzetközi, 24 órás AI hackathonját! Bárki jelentkezhet, aki a mesterséges intelligenciában jártas és képes 24 óra alatt valami egyedit, kreatívat alkotni!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés