Hirdetés

Xiaomi Smart Band 8 - folyamatosan

Nem minden évben lesz tényleg ügyesebb a Xiaomi karperece, de a mostani generációnál érezhető a fejlődés.

Értesítések és edzések

Az értesítéskezelés nem változott. Amit engedélyezünk, az átjön az órára, az ékezetes karakterek rég nem jelentenek problémát, az emotikonok is megvannak, de nyilván képeket és animgifet már ne várjunk. Reagálni nem lehet, csak törölni az óráról az értesítést, de hát ez nem is óra, csak egy karperec, szóval bőven hozza az elvárásokat így is. A hívást elvileg fel lehet venni, de hiába csúsztattam az ujjam felfelé, ahogyan azt kérte a termék, ott is csak elutasítani tudtam.

Hirdetés

[+]

A napi lépésszám kapcsán a Smart Band 8 fukar. A másik csuklómon a Galaxy Watch4 20%-kal több lépést mért, ami már eltérés. Ennek ellenére viszont a futópadon a Xiaomi találta el a gép által jelzett távolságot 20-25 perc után, de ezt is kevesebb lépésszámmal párosította. A pulzusmérés ugyanakkor egész pontos, bár kicsit lassabban követi a változásokat, mint egy jóval drágább sportóra. Ami viszont biztosan nem stimmel, az a kalóriaszámlálás, ott feleannyit hirdetett eredményként, mint amit egyébként bármi más szokott mérni, nekem pedig erős a gyanúm, hogy ennek az is lehet az oka, hogy bár a magasságomat és az életkoromat tudja, a testsúlyom máshol szerepel egy olyan kedves kis megjegyzéssel, hogy szerinte 63,6 kilogramm kéne legyek, ami szerintem már markánsan a ropi kategória.


[+]

Az edzéseinket szépen vezeti a kapcsolódó alkalmazás (Mi Fitnesz), de ezeket csak képfájlként tudjuk megosztani. Viszont importálni lehet a Zepp Life és a Strava fiókból. Az alvásfigyelés is fapados, de eltalálja, hogy mikor kelünk és fekszünk, amikor kimentem klotyóra, azt is szépen bevéste a diagramba, de csak mély és könnyű alvás között tesz különbséget. Viszont a DND remekül működik és tökéletesen szinkronizált egy Samsung okostelefonnal is. Az óra kezelhetősége és menürendszere olyan, mint eddig, csak tényleg sokkal gördülékenyebb a felület. A kijelző remekül látható napfényben is, oldalirányban az általunk választott kártyák jönnek egymás után, fentről lefelé az értesítések, lentről felfelé a menü ugrik fel, itt is eltüntethetünk felesleges menüpontokat.

[+]

Az üzemidő hozza az ígérteket, napi szinten 4-5%-ot merül kikapcsolt AoD, de minden értesítés és folyamatos pulzusmérés esetén, vagyis 12-15 napig tényleg meg tudjuk úszni töltő nélkül. A töltő most is mágneses, kétpines megoldás, alapvetően kompatibilis az előző változattal, de a saját töltőjén biztosabban ül, szóval érdemes inkább azt használni. Nem volt gond a csuklómozdulatra történő kijelzőébredés megbízhatóságával sem, a kis kütyüben levő fényérzékelő szenzor pedig automatikusan állítja a kijelző fénysűrűségét.

[+]

Összegzés. A Smart Band 7 ára mostanra 13-14 ezer forintra csökkent, de a megjelenésekor az is körülbelül 20 ezer forintba került, mint most a Smart Band 8. Ha csak az értesítési és az edzéskövetési opciókat nézzük, akkor jobbára ugyanazt kapjuk a friss cuccban, ugyanakkor viszont a 60 Hz-es frissítés, az alumínium tokozás, a könnyen cserélhető szíjak, vagy éppen a cipőre rakható futómód miatt indokolható az újdonság felára, ami továbbra is joggal lesz a legnépszerűbb ilyen kiegészítő, mert ugyan komolyabb edzéskövetésre nem igazán alkalmas, de a trendeket ez is képes visszaigazolni, a pulzusmérés pontos, az üzemidő korrekt, szinte észrevehetetlen a csuklón, mára pedig a telefonos alkalmazás is kiforrottnak mondható. A sokféle számlap, a jól paraméterezhető felület és a korrektül működő DND szinkronizáció szintén mellette szól, de a tetszett plecsnit főleg azért kapja meg, mert valóban észlelhető és szignifikáns változás az, hogy jóval reszponzívabb a kezelhetőség, mint korábban, ez pedig nem járt az üzemidő csökkenésével.

Xiaomi Smart Band 8

Bog

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement

Azóta történt

Előzmények