Xiaomi Mix Fold 2 - maguknak gyártják a legjobbat

Nem jön Európába a Mix Fold 2, pedig sok szempontból alázza a Samsungot, de vélhetően nem tudnak belőle eleget gyártani. Kár.

Doboz, külső

A hajlítható cuccok méregdrágák, a Xiaomi is csak kicsivel tud a Fold4 ára alá becsúszni, de ellentétben a Samsunggal, ők a telefon mellé adnak egy nyamvadt kábelen kívül mást is. Kapásból töltőfejet (bár nyilván kínai szabvánnyal), ami 66 wattos, valamint jár nekünk egy gyári tok is. Ezt az összehajtott telefon hátlapjára lehet felrakni, de a kamera így is kilóg majd a síkból, ezért ott kapott a tok egy extra keretet, valamint egy Xiaomi feliratú betétet alá, hogy azon támaszkodjon az asztalra tett termék.


[+]

Na, de a lényeg nyilván maga a telefon, ami első blikkre egy mestermű. Egy Fold után elképzelhetetlenül vékony, összecsukva pedig elég széles is a külső kijelző, hogy sokkal ritkábban kelljen minden izélgetés miatt kinyitni. Egy Foldon kínszenvedés gyaloglás közben beütni egy címet a naviba, vagy keresni a Budapest Go térképen, esetleg visszaválaszolni valami üzenetre, ezekhez a feladatokhoz minduntalan nyitogatja az ember. Ehhez képest a Xiaomi termékének külső ablaka egy 6,56 inches, 21:9-es képarányú, hangsúlyozottan normális alakú kijelző. Egy telefonnak kinéző telefon. Van ugyan a 120 Hz-es AMOLED panel tetején előlapi kamerának is lyuk, de majdnem felesleges, szelfizni ugyanis kinyitva jobb, mert ilyenkor a fedlapi kijelző hátulra kerül és jókora méretben látjuk rajta magunkat úgy, hogy a főkamerát használjuk fotózásra.


[+]

Szóval összecsukva egészen brilliáns a Mix Fold 2, mert nagyobb kijelzővel, de lényegesen vékonyabb kivitelben teljesen zárójelbe teszi a Samsung még mindig elég bumfordi megoldását, ráadásul itt tökéletesen egymásra csukódnak az oldalak, nincs köztük légrés. És itt érkeztünk el a hajlítható telefonok legfontosabb pontjához, ami a zsanér, a gyűrődés és az ezekkel járó sajátosságok. A Xiaomi modellje a kínai gyártóknál szokásos (Oppo, Honor) vízcsepp alakú megoldást használja, vagyis a fordulónál kissé kiöblösödik a hajlítási ív, emiatt érezhetően és láthatóan kisebb a gyűrődési mélyedés.


[+]

Ugyanakkor viszont ezt a technológiát jelenleg még nem bírták megcsinálni vízállóra, ezért ragaszkodik a Samsung a kevésbé esztétikus hajlítási módszerhez. Ráadásul a Mix Fold 2 nem tud félállásban megmaradni, vagy teljesen nyitott, vagy teljesen csukott helyzetben leledzik, ami ugyan nem hangzik valami hatalmas hiányosságnak, de a foldosok pont tudják és szeretik, hogy a félig kinyitott Samsung modellekkel tökre lehet fotózni, videózni, timelapse-et csinálni mindenféle állvány nélkül, mert megáll a lábán magától is a telefon úgy, hogy a kamera előrefelé tekint. Ez nem opció a Xiaomi termékénél, mert bár meg lehet állítani kis odafigyeléssel félúton, de nem magabiztos, vagyis csak kicsit kell hozzáérni, hogy továbbhaladjon a művelet.


[+]

De ha már kinyitjuk, akkor nyissuk ki rendesen: belül egy Schott UTG üveggel védett kijelző tárul fel. Az UTG az ultravékony üveg rövidítése náluk, kifejezetten hajlítható kijelzőkhöz fejlesztett, strapabíró felület, a Schott pedig a speciális üvegek egyik nagyágyúja, szóval remélhetőleg tényleg bírja majd a gyűrődést, muhaha. 8,02 inchen terül el a belső kijelző, majdnem négyezetes képaránnyal (1914 x 2160 pixelen), 120 Hz-es AMOLED panel ez is, nem csillog, nagyon fényes, minden helyzetben remekül látható, automatikus módra állítva a frissítést 1 Hz és 120 Hz között változtatja a szoftver ezt a célnak megfelelően, a külső kijelző csak 30, 60, 90 és 120 Hz-es értékeket tud felvenni.


[+]

Viszont a belső panel nagy. Nyitva fél centivel szélesebb a Mix Fold 2, mint a Fold4, ez pedig számít, mert már a Samsung aktuális hajlítható szörnye is a határeset kategória akkor, ha nyitva tartjuk, de csak egy kézzel fognánk. Mert mondjuk olvasunk valamit, vagy fillmet nézünk rajta. A Xiaomi modelljét már nem lehet olyan stabilan tartani, még akkor sem, ha a vékonysága ebben jó partner. Nekem kicsit a hangerőt szabályozó gombok is túl fent vannak, a roppant vékony bekapcsológomb viszont tartalmazza az ujjlenyomat-olvasót is, hatékonysága kitűnő.


[+]

Alul-felül hangszórók vannak, a nyitott Mix Fold 2 elforgatva nagyon jól hozza a sztereó élményt és a hangerő, valamint a hangminőség is meglepően jó egy ilyen vékony termékhez képest (ne feledjük, hogy kinyitva csak 5,4 milliméter a kiterjedése a kamerapúp nélkül). Jack nincs, Type-C azonban van, a SIM-tálcát pedig felülről rángathatjuk elő. Az egész cucc nagyon összeszedett, kiforrotnak érződik és tényleg elképesztő szintugrás a Samsunghoz képest — de nem vízálló és nincs Flex mód, vagyis bár odafigyeléssel megáll félig kinyitott állapotban, de ehhez nem alkalmazkodik a szoftver, alapvetően pedig vagy az egyik, vagy a másik végpont felé rántja a zsanérmechanika.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Gamer laptop: már felveszi a versenyt az asztali pc-vel

PR Sokáig tartotta magát az a nézet, hogy a játékosoknak nagy teljesítményű asztali számítógépre van szüksége. Ez mára megváltozott: a gamer laptopok sem maradnak le mögöttük.

Azóta történt

Hirdetés