Hirdetés
Menü, alapfunkciók
Kínai eredetű mobilnál nem nagyon lőhetünk mellé, ha rámondjuk, hogy MTK alapú. Ezúttal is bejött a dolog, rögtön felismerjem a tipikus MTK menürendszert, még ha próbáltak is neki Vodafone Live! hatást adni. A főképernyő három oldalból áll, melyekre a baloldalról kinyitható listából lehet widgeteket kipakolászni. A widgeteknek nincs fix helyük, így egy oldalra is kidobhatunk mondjuk hatot, csak épp egymáson lesznek. Oldalak között nem lehet átvinni őket, úgyhogy előre tervezzük meg, mit hova szeretnénk. A főmenü 5x3 ikonos elrendezésű, a sorrend fix. Testreszabási lehetőségeink elég korlátozottak, a hátteret kicserélhetjük, témák nincsenek, ennyiben nagyjából ki is fúj a dolog. Alul öt ikont kapunk, melyek a menüt, a telefonkönyvet, az üzenetírást, a tárcsázót és a böngészőt hozzák fel nekünk egy érintésre.
A névjegyzék megfelel a kategóriában támasztott követelményeknek. Összesen 1000 nevet menthetünk el, ez bőven elég lesz, ráadásul egy névhez több számot, fotót, csengőhangot, születésnapot, e-mail címet és más adatokat csatolhatunk. Noha a közösségi funkciók megtalálhatók benne, a névjegyzékkel semmilyen összekapcsolási, szinkronizálási lehetőség nincs. Üzenet esetén SMS és MMS közül választhatunk, közös szerkesztői felületen. A hozzáadott tartalomtól függően automatikusan vált a két típus között. Íráskor igénybe vehetjük a virtuális billentyűzetet, de ezt két okból is hanyagoljuk. Egyrészt ezzel elég nehézkes a bevitel, fekvő mód meg eleve nincs, másrészt úgyis ott a rendes billentyűzet, azzal jóval gyorsabban és könnyebben megoldjuk. Az ékezetek beviteléről sem feledkeztek el, az adott karaktert többször egymás után lenyomva tudjuk ezeket elérni. SMS-ből 500-at, MMS-ből pedig legfeljebb 100-at tárolhatunk el. Kapunk e-mail klienst is, ez külön menüpontba került, POP3 és IMAP4 fiókokat tud kezelni.
Elaludni nehéz lesz a tulajoknak, mivel öt külön ébresztő áll rendelkezésre. Ezeknél megadható a csengőhang, a szundi és az ismétlés ideje és a jelzés típusa. Szervezőfunkciókból is megkapjuk az alapokat. Van havi, heti és napi nézetes naptár, ahová többféle, riasztással kombinált bejegyzés készíthető. Van továbbá külön feladatlista, világóra, egy alapfunkciós számológép, stopper, mértékegység átváltó (ami jó kínai módra csak súlyt és hosszt ismer), végül egy pénznem átváltó is.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!