Hirdetés
Multimédia
Az előlapi kamerával érdemes kezdeni az ismerkedést, a 8 megapixeles felbontás nem mondható átlagosnak. Mostanában egyébként van arra elég sok kezdeményezés, hogy az okostelefonok önarcképek készítése esetén is villantsanak valami komolyat, mindenki mindenhol selfiet csinál. Az UMi mérnökei nem sokat gatyáztak, puff, beletették a 8 megapixeles modult, aztán részükről ennyi, köszönték. Pedig ilyenkor még illik a látószöggel is foglalkozni, no meg számos cég szoftveres extrákat is csomagol a patent önarckép készítésének reményében, mindenféle effektekkel lehet eltüntetni a bőrhibákat, kiemelni a szemet… az X3-nál szó nincs ilyesmiről és hát nagy felbontás ide, nagy felbontás oda, a minőséggel sem lehetünk elégedettek, alant két példa erre.
Na, majd akkor a hátlapon levő, 13 megapixeles optika domboríthat - gondolhatnánk. A kamera indítása után a telefon kiírja, hogy mondhatok két szót is, amire exponál, kár, hogy ezek kínai karakterekkel olvashatók, amiket nemigen tudok kiejteni. A kereső jobb oldaláról lehet előcsalogatni a beállításokat, itt elég sok apróság babrálható, a fehéregyensúly, az ISO, a képméret, az effektek, vagy a geotagging. A bal oldalról az üzemmódok listája érhető el, itt van a HDR mód, a panoráma, a mosolyexponálás, a fókuszkövetés, meg még pár egyéb apróság. Az exponálás gyors.
A fent elterülő képeket megszemlélve sajnos nem lesz felhőtlen a mosolyunk akkor sem, ha az ég az volt. A fotókra általánosságban jellemző valamiféle homályosság, fakóak az alkotások. A vonalélesség gyenge, zajszűréssel nemigen foglalkoztak a gyártónál, aminek az az eredménye, hogy még a világosabb részeknél is szétesik a kép. Hiába a nagynak tekinthető felbontás, sajnos ez kevés, ráadásul gyengébb fényviszonyok esetén még jobban kijönnek a hiányosságok. A dupla ledes villanó nem túl erős, vakus képeknél még a fókuszt is hajlamos mellélőni az automatika. Videót Full HD-ban vehetünk fel, ez sem üti meg azt a mércét, amire elismerően csettinthetünk, de legalább nem melegszik fel a hardver egy perc után, nem esik szét a kép, de inkább tűnik egy interpolált 720p-nek az eredmény, mint egy éles valaminek.
Őszintén szólva zenei szempontból sem győzött meg a telefon. Ennek legfontosabb oka, hogy a hangszórónak van egy olyan, bárki által simán hallható, alapból meglévő sistergése, ami már akkor is bántja a fület, amikor mondjuk csak simán feloldjuk a kijelzőzárat és az ezzel járó kattanásos hangeffekthez a rendszer bekapcsolja a hangszórót. Zavaró, bántó. Fülest használva jobb a helyzet, de így sem este hanyatt a minőségtől. Equlaizer van, a lejátszó nem tud semmi extrát, de fut a háttérben és a szokásos listázási paramétereknek megfelelően csoportosíthatja a számainkat. Nem maradt ki az FM-rádiós sem, amely tud RDS-t, működtetéséhez füles csatlakoztatása szükségeltetik, kezelőfelülete puritán, de könnyen működtethető. A beszélgetési hangminőségre és a vibrációs hívásjelzés erősségére nem lehet panaszom, megfelelnek az elvárásoknak.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!