Sony Ericsson X10 mini pro - kicsi a bors

Menü, vas

A burkolat alatt most is a Qulacomm MSM7227-es processzora dobog, ezúttal is 600 MHz teljesítményen, ami a billentyűzet nélküli X10-nél nem okozott csalódást. Alapvetően itt sem lehetünk elégedetlenek, de a kijelzőforgatás sebessége egy picit lehetne gyorsabb. Ahol esetleg akadozásra készüléhetünk, az a képek váltásánál jelentkezik, de ez is csak azok számára lesz észrevehető, akik komolyabb gépeken szocializálódtak (iPhone, Desire). A Sony Ericsson mérnökei egyébként igen jó munkát végeztek, az okosan kifundált kezelőfelület finoman animál ott, ahol egyébként egy-egy másodpercet talán várnunk kellene.

Hirdetés

Az X10 mini pro menürendszere az 1.6-os Androidra épül (a frissítést még erre az évre ígérték), ahol kellett, ott nagyon ügyesen, nagyon okosan nyúlt bele a gyártó, hogy a 2,55 inches QVGA kijelzőn se legyen nehézkes a kezelés. Nem is az: állatira ki van találva, hogy mi után mi következik, mindennek megvan a maga helye és funkciója, iszonyatos kézreáll az egész. Kár, hogy a kékes menürendszer színvilága nem változtatható, nem mintha bajom lenne vele.

Sony Ericsson X10 mini pro menü

Az alapképernyő négy oldalas, mindegyikre egyetlen widget rámolható ki, hiszen a hely nagysága korlátozott. Nem csak azért, mert kisebb a kijelző, hanem azért is, mert az ablak négy sarkában négy gyorsindító virtuális gomb ücsörög. Innen érhető el egy mozdulattal a hivásinfó/tárcsázó, az üzenetkezelő, a telefonkönyv és a zenelejátszó. Ez nagyon könnyeddé teszi a használatot. Az alapképernyőről alulról felfelé történő ujjmozdulat hozza be a menüt, amely alapesetben szintén négy oldalas, de ez nyilván bővülhet annak függvényében, hogy milyen további alkalmazásokat töltünk le az Android Marketről. Ha hosszan nyomjuk a középső gombot, akkor egy általunk szabadon szerkeszthető, hat ikonból álló kedvencek listát dob fel a rendszer, amiben az a szép, hogy ez gyakorlatilag bárhol megtehető a menürendszerben bóklászva.

Sony Ericsson X10 mini pro menü

Az alapképernyőn állva a fentről lefelé történő húzás hozz be az Android rendszer státuszinformációd felületét, ahol az elmulasztott események, az adatforgalmi, térerővel kapcsolatos és töltöttséget érintő információk helyezkednek el. Az X10 mini pro menürendszere tökéletesen működik fektetett állapotban is, ilyenkor mindaz, amit eddig láttunk, 90 fokot fordul. Egy helyen vettem észre problémát: a Google bejelentkezés során a név és a jelsző beírása után eltűnik a továbblépés gombja, de ha újra állított helyzetbe hozzuk a telefont, akkor előkerül. Minden más esetben a forgatás tökéletesen került megvalósításra még akkor is, ha egyébként kissé lassan regaál a gép az előcsúszó gombsorra.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés