Külső
Tündéri csöppség a T303, tényleg nagyon pici, simán elfér a tenyeremben. Viszont nem a pehelysúlyú készülékek között lép ringbe, hiszen a fém jelentős mértékű használata kissé megdobja a súlyát, így 93 grammos kis kockát szorongatunk, amely hűvös, jól összerakott telefon benyomását kelti.
Az apróság ezúttal szétcsúsztatható kivitelt kapott, amelytől még kompaktabbnak tűnik. A fedlapnak egy hajszálnyi holtjátéka sincsen, kinyitva és becsukva is atomstabil. A szétcsúsztatás mozdulata is sugározza a kitűnő összeszerelési minőséget, a kis ékszer meggyőző anyagminőséget mutat.
Szemből a navigációs gombok felett egy nagy tükör uralja a teret, ezek után viszont csalódást kelt, hogy a felület mögött csak egy aprócska, 1,8 inches, 128x160 pixeles felbontású kijelző üzemel. Viszont TFT technológiát kapott, ezért napfényben is egész élénk színekkel operál, ami nagyban hozzájárul ahhoz, hogy a képernyő majdnem minden helyzetben olvasható marad.
Az öt irányú navigációs pad sajnos nagyon minimális háttérfényt kapott, a körülötte ülő funkciógombok kékje sokkal erősebb. A funkcióbillenytűk csíkszerűsége alatt a híváskezelő gombok tömzsisége elsőre furcsa, alattuk viszont érintésérzékeny felületen ül a gyorsmenü és a törlés ikonja, így aztán elvileg teljes a diszharmónia, a design mégis működik, s nem tör ránk az eklektikus giccs érzése, de főleg a törlés gombot erősen szokni kell.
Csúsztatás után felbukkannak a kékesen derengő számgombok, amelyek szerencsére annak ellenére is jól elkülönülnek egymástól, hogy első ránézésre egyetlen panelnek tűnik az egész cucc. A nyomáspont az átlagnál jobb, de láttunk már ennél jobbat is, a billentyűk mérete és elhelyezése viszont nem tökéletes. A felső sorban levő gombok nyomkodása során az ujjbegy minduntalan beleütközik a fedlap alsó peremébe. Ezt a képet az a jelenség árnyalja tovább, ami a szétcsúsztatható telefonok egyik rákfenéje: az alsó gombsorhoz hozzáférni kissé rizikó, mert vagy fogást váltunk, vagy pedig arra koncentrálunk, hogy a T303 ne zuhanjon ki a kezünkből.
A készülék bal felén egy védtelen adatcsatlakozó árválkodik (ez nem biztos, hogy szerencsés megoldás), jobb oldalán, alján és tetején viszont homogén simaságot találunk, pedig hangerőt szabályozó gombokat talán rá lehetett volna még applikálni a telefonra. A hátlap is egyszerű, a kamera kicsiny optikája csak akkor válik láthatóvá, ha szétcsúsztatjuk az eszközt.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!