Sony Ericsson C905 - nyolcasból ötös

Megjött a Sony Ericsson első 8 megapixeles telefonja, amely sok-sok apró újítást tartalmaz.

GPS

Külön fejezetet szentelünk a navigációnak. A beépített GPS vevő elhelyezkedéséről fogalmam sincsen, de hiába van A-GPS-sel is felvértezve, rettentően nehezen talált megfelelő számú holdat. Amikor pedig végre meglett, akkor is lazán eldobta a Bajcsy-Zsilinszky út kellős közepén a jelet, aztán ott kussolt vagy három percig, mire újra képbe tudott kerülni.

Sony Ericsson C905

Ha viszont ezen túl tudunk lendülni (s bízom benne, hogy csak nálam rakoncátlankodott így a készülék), akkor kétféle navigációs megoldás között tudunk választani. Van a jó öreg Google Maps, amelynek még GPS sem kell, mert cellainfo alapján helyez el minket a térképre – nyilván jó pontatlanul. Ha van korrekt égi jel, akkor a Google Maps is hajszálpontosan pakol le minket a megfelelő helyre – de ehhez ugyebár internetre is szükség lesz, mert a környék térképét a telefon onnan szedi le.

Sony Ericsson C905

Nincs ez másképp a Wayfinder 7-es verziójánál sem, amely előre telepítésre került a C905-re. Ez – most még – nem tartalmaz térképet, a szoftver a netről rántja le az adott táj digitális megfelelőjét. A dolog tehát valamilyen anyagi áldozattal biztosan jár, a külföldi használat díjába bele sem merek gondolni, ráadásul a Wayfinder maga is előfizetéshez kötött program, még ha nem is kerül annyiba, mint a Nokia Maps. A témában kicsit jártasabbak már biztos ott sivítják a monitor előtt, hogy Garmin XT, s igazuk is van: a szintén pénzbe kerülő, de egyszeri díjas alkalmazás erre a telefonra is felhúzható, hiszen Java nyelven is elérhető kéne legyen, már februárban láttunk ilyet működni egy W880i-n.

Sony Ericsson C905

Ha viszont már itt a Wayfinder, akkor beszéljünk róla, mert egy érdekes dolgot tud, amit a Nokia Maps nem: ez tényleg odatalál mindenhová. Ennek egyetlen oka van: a Wayfinder TopMap alapú térképet kombinál TeleAtlas adatbázisokkal, így aztán idehaza alapvetően ugyanazt nyújtja lefedettségre, mint a fent előcitált Garmin XT. Cserébe viszont eléggé egy kezdetleges kis alkalmazásról van szó, kizárólag angolul karattyol, nagyon sematikusan mutatja a környéket, elég szűkösek az opciók, de ami a legjobban zavart, hogy szaggat. Nem folyamatos a minket megtestesítő kis nyilacska haladása, hanem képregény jelleggel bír, ami pont egy navigációs szoftver esetében aggályos is lehet.

Sony Ericsson C905

Sony Ericsson C905

Éjszakai mód, fizetős utak, kompok kikapcsolása, gyalogos és autós üzemmód, 2D/3D térkép (haha, azt nevezik 3D-nek – mellesleg a Nokia is – hogy megdöntik a tájat, éljen), valamint némi útvonalinformáció érhető el, de nem a közlekedés zsúfoltságát kapjuk itt, hanem csak hogy mennyire messze van a cél, mikor érünk oda, ilyesmi. Vékonyka megoldás ez, de működik, nem túl szép, de végeredményben a célnak megfelel: mindenhova elkalauzol.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények