Samsung Galaxy E5 - csak az árazását rontották el

Hirdetés

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Adatkommunikációs szempontból nincs probléma, semmi komoly nem maradt ki, a Cat.4-es 4G/LTE hálózatok támogatása adott, akár 150/50 Mbps le- illetve feltöltési sebességet is elérhetünk, ha pedig ez nem áll rendelkezésünkre, akkor a HSPA 42,2/5,76 Mbps párosával lehet mobilnetezni. A DLNA-képes, 802.11a/b/g/n WiFi jelerőssége kiváló, ezen kívül pedig van még Bluetooth 4.0 és GLONASS műholdak információit feldolgozó A-GPS modul is. Navigálni kényelmesen lehet vele, egy erre alkalmas szoftver beszerzése után akár offline módon is, gyors a helykeresés és a stabil a jel. A microUSB csatlakozó 2.0-s, de OTG funkciókat nem támogat. A beszédhangszórója kiváló hangminőséggel bír, a zajszűrés is érezhetően jól működik a mikrofon oldaláról. A mi tesztpéldányunkban van NFC és tökéletesen működött is, a gyártó oldalán azonban No felirat látható a specifikáció mellett, nem tudjuk, hogy ez elírás, vagy régiónként változó dolog-e.

Samsung Galaxy E5 Screen Shot Samsung Galaxy E5 Screen Shot

A gyári böngésző gyorsabb, mint a Google Chrome, villámtempóban tölti be az oldalakat és több lapot is képes egy időben kezelni, de kétujjas nagyítás után nem tördeli a szöveget és flash támogatás sincs benne. Került bele viszont inkognitó mód, ez sokszor hasznos lehet, illetve elmenthetünk komplett weboldalakat, ha fel szeretnénk készülni egy hosszabb, internet nélkül eltöltött időre.

Samsung Galaxy E5 az LG Nexus 4 társaságában.
Egészen kicsinek tűnik az LG Nexus 4 a Galaxy E5 mellett. [+]

Értékelés: Samsung Galaxy E5
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 8 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

A 2400 mAh kapacitású lítium-ion akkumulátor házilag, garanciavesztés nélkül nem cserélhető, ugyanakkor nagyon jó üzemidőt produkál. Erőteljes használat mellett, folyamatos aktív mobilinternettel, sok telefonálással, zenehallgatással, játékkal és streamelt videók nézésével együtt sem lehetett 4 óra alá gyűrni a képernyőidejét, visszafogottabb használattal 5-6 órákról beszélünk, ami már bőven beosztható két napra. Az energiatakarékossági funkciók mókásak, ha a normál energiatakarékos módot bekapcsoljuk, akkor visszavesz a teljesítményből és igény szerint szürkeárnyalatosra állítja a kijelzőt, amit eleinte nagyon furcsa nézni. Ezen felül képviselteti magát az ultratakarékos mód is, ami természetesen szintén szürkeárnyalatos, de tényleg csak a legalapabb funkciókat engedélyezi, cserébe két hétnél hosszabb készenléti időt ígér.

Nem lehet kérdés, hogy a Samsung Galaxy E5 egy nagyon jól sikerült telefon. A külső és az összeszerelési minőség önmagáért beszél, ez a Samsung már nem abból a korból való, amikor a csúcsmodellek hátlapjait jellemzően csak tejfölös pohárhoz lehetett hasonlítani. A kijelző továbbra is gyönyörű, a rendszer sebessége hibátlan, a kamera is jól sikerült, azt pedig biztosan állíthatjuk, hogy az átlag felhasználónak egyszerűen nem kell több annál a hardvernél, amit ebbe belepréseltek. Természetesen hibái vannak, a furcsa színű SIM tálca és a csúnya keretillesztés nagyon kilóg a minőségi összképből és szoftveresen is van még mit fejleszteni, egy beépített, értesítési függönyről is aktiválható zseblámpa funkció például nagyon hiányzik belőle. A dual SIM-esség adott, de ha két kártyával szeretnénk használni a telefont, akkor be kell érnünk a 11 gigabájtnyi elérhető belső tárhellyel, microSD kártyát ugyanis nem helyezhetünk a készülékbe ilyenkor. A legnagyobb gond azonban a Galaxy E5 árával van, szürkeimportosan, bolti garanciával is 80 000 forintba kerül alsó hangon, ami egyszerűen sok érte. Ha valaki nem tud lemondani a dual SIM nyújtotta előnyökről, akkor akár jó döntés is lehet, de aki ezt félre tudja tenni, az akár egy kifutóban lévő, de még mindig helytálló LG G2-t is választhat ennyi pénzért. A fent felsorolt előnyei miatt viszont egy tetszett plecsnit mindenképpen megérdemel, ha kicsit olcsóbb lenne, akkor simán mehetne rá az ajánlott.

Samsung Galaxy E5

szentkuti11

A tesztkészüléket az XXL GSM küldte el nekünk, a vásárláshoz kérem, kattintson ide.

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Újabb szétnyithatós Samsung mobil érkezik

    Utódot kaphat a Galaxy Golden, ugyanis a Snapdragon 808 chipsettel szerelt örököse a kínai hírközlési hatóság jóváhagyását is megkapta.

  • Bemutatkozott a Galaxy S4 mini plus

    A Samsung tavalyelőtt leplezte le akkor zászlóshajójának kistestvérét. A vállalat most frissítette a mobilt, újabb SoC-t, ezáltal erősebb processzort kapott.

  • Mobilarena TV: egy apró villanás

    Mai adásunk kereszttüzében a Samsung Galaxy J5 lesz, ami az 5 hüvelykes Super-AMOLED kijelző mellett a Snapdragon 410 SoC-vel és az előlapi vakuval hívja fel magára a figyelmet.

  • Egyre több helyen bukkan fel a Galaxy J1 mini

    A belépőszintre pozicionált készülékről most épp a GFXBench adatbázisa árulkodik. A Samsung még be nem jelentett telefonja Spreadtrum SoC-t kap.

Előzmények