Sagem MyV-85 - 3G francia módra

Bevezető

3G telefont vásárolni manapság már nem nehéz. A nagy gyártók már egy ideje jelen vannak új generációs termékeikkel a piacon, és elkezdtek felzárkózni a többiek is. A Sagem eddig is arról volt híres, hogy olcsón kínál viszonylag sok szolgáltatást, de ennek a kombinációnak sokszor a minőség, vagy a kezelhetőség az áldozata. Polacheck mesterrel minden telefonhoz úgy állunk hozzá, hogy hátha ez lesz a kedvencünk, a Sagem viszont valahogy nehezen férkőzik be a szívünkbe, utoljára a MyX-8 esetén csettintettünk elismerően. A francia cég összes termékét úgy vesszük kézbe, hogy ez majd biztos lerombolja a bennünk élő kissé negatív képet, és új alapokra helyezi szemünkben a Sagemet, mint gyártót.

Hazánkban a francia cég termékeiket többnyire a Vodafone hozza forgalomba. A tesztelt készülék már nevéből adódóan is a piros szolgáltató számára készült, a modell nevében erre a „V” betű utal. Külön cikket lehetne lassan írni a gyártók egyre kevésbé követhető névadási stratégiájáról, a Sony Ericsson és az Alcatel még valamelyest követhető, de a többi... A Siemens logikus rendszere a BenQ érkezésével felborult, a Nokia gyakran ötletszerűen hoz létre új elnevezéseket, a Samsung teljes káosz, akárcsak a Motorola. A Sagemnél van koncepció, de ez az erőltetett „My” nagyon bután hangzik magyarul, kenyérre is kenhető, süteménybe is tehető...

Lemarad, ha kimarad alapon muszáj megjelenni 3G készülékkel a piacon, egyrészt presztízs, másrészről pedig technológiai kérdés. A gyártók első ilyen próbálkozásai nem mindig sülnek el jól, emlékezhetünk a meghatározhatatlan alakú Nokia 7600-ra, vagy a Whopper szendvicseket alázó Sony Ericsson Z1010-re. A Sagem ezért megvárta, míg a fejlődés eljut oda, hogy normális méretű készülék előállítására is nyílik lehetőség, és elrukkolt a MU2005 kódnéven futó modellel, ebből lesz/lett a MyV-85.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Sagem

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés