Realme Watch - kihozták olcsÓra

A gyártó első okosórája alig kerül többe, mint egy bármilyen karperec. Persze nem egy komoly szerkezet, de a legfontosabb dolgokat simán hozza.

Használat

Fontos tudni, hogy a Realme Watch nem tud magyarul, noha nyilván nem egy bonyolult szerkezet, plusz majdnem minden funkcióhoz tartozik egy elég egyértelmű ikon. Első bekapcsolás után egy QR-kódot jelenít meg a kijelző, ez visz a Realme Link nevű applikációhoz, ami ugyanaz, mint amit a Realme Band is használ. Telepítés és regisztráció után újabb QR-kódot olvashatunk le, ami a párosítást intézi, villámhamar megvan, máris üzemkész az óra. A telefonos szoftver mutatja a statisztikáinkat elég alapszintű kivitelben, indíthatunk innen is aktivitást, valamint van egy sereg beállítás.

[+]

Egyrészt lehet funkciókat kapcsolgatni (például a folyadékbevitelre való figyelmeztetést, vagy a kameravezérlést), piszkálni az értesítéseket (melyik app notifikáljon az órára), lehet változtatni az óralapot, egész sokféle verzió van, ami letölthető, majd áttölthető az órára, babrálhatjuk a fényerőt, beállíthatjuk a célszámainkat (ezt nekem 8000 lépésben határozta meg magától), valamint kiiktathatjuk a folyamatos pulzusmérést. Ha a statokat nézegetjük, akkor ott évekre visszamenőleg is lehetnek adatok, de azért itt a részletesség távol áll egy komolyabb sportóra szintjétől.

[+]

Magán az órán könnyű navigálni, mind a négy irányba indulhatunk ujjhúzással. Ha vízszintesen haladunk balra-jobbra, akkor egy idő után visszajutunk a kezdőlapra, ezen a körön vannak a gyorsbeállítások, az időjárás és a napi aktivitásunk adatai. Ha fentről lefelé suhintunk, akkor az értesítések közé csöppenünk, lentről felfelé pedig a listás, de ikonokkal megtámogatott menübe. Jó hír, hogy a magyar érkezetek nem okoznak problémát, az értesítések viszont fapadosak: csak küldő, a tárgy és esetleg néhány szó látszik az üzenetből, reagálni nem lehet, csak a “dismiss” gombot nyomkodni, ha már nem érdekes a dolog. A hívásokat sem lehet felvenni, csak némítani és elutasítani.

Indíthatunk aktivitást, nagyon sokféle közül lehet választani (jóga, krikett, tollaslabda is van), a sétáláshoz, a futáshoz és a bringázáshoz a telefon GPS adatait használja a rendszer, a többinél nincs ilyen opció. Van pulzoximéter, manuálisan indítható pulzusmérés, ha az automatát lelőttük, meditáció (relaxálj, lélegezz), vezérelhető a telefon zenelejátszója (play/pause és léptetés), illetve a mobilunk kamerájának exponálógombja is működtethető az óráról. Telefonkeresés, időjárás, ébresztés, stopper képezi még a kínálat részét. És ez azért bőven elég általában egy sima júzernek.


[+]

A Realme Watch nálam folyamatos pulzusméréssel és relatív sok értesítéssel és hívással, valamint telefonos babrálással (óralap áttöltése, szinkronizáció) úgy merült napi 10-12%-ot, hogy abban is aludtam. Ilyenkor persze ki lehet egy mozdulattal kapcsolni a csukómozdításra történő kijelzőfelvillanást (ez egyébként időzíthető is) és az értesítéseket, de tényleg szinte végig rajtam volt, ez pedig azt jelenti, hogy 5-7 napig elvan töltés nélkül a ketyere. Ami persze nem arról szól, hogy tele van rakva rengeteg funkcióval, a kijelző is apró, de nem rossz produkció, igazából 20 lepedőért így is bőven többet tud, mint amit hittem, ráadásul abszolút reszponzív, könnyű, jól használható, igény esetén meglepően vehemensen is tud rezegni, logikus a menürendszere, szóval az a verdiktünk, hogy bár alig drágább, mint egy karperec, annál lényegesen jobb használni, némiképp hajaz az Apple termékére (volt olyan, aki távolabbról összekeverte), de összességében egy jól eltalált termék kifejezetten korrekt árfekvésben. A hazai megjelenésének időpontját még nem tudjuk, de nyilván azért kaptuk a forgalmazótól a cuccot, mert tervezik az itthoni értékesítését is, akinek hamarább kell, az már rendelheti külföldről is akár. Egy kis apróság, hogy nem tud magyarul, akinek ez nem számít és olcsó órát keres, annak mi azt tudjuk mondani, hogy:

Realme Watch

Bog

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés