Realme C31 - létminimum

Ebben az árkategóriában technikailag nincs friss ajánlat a piacon. Kivéve persze a Realme C31-et. Kérdés, hogy a tavalyi modellekhez képest mit tud nyújtani. Spoiler az első bekezdésben.

Hirdetés

Multimédia

Az egy szem 13 megapixeles főkamerától nem vártunk sokat, ezzel együtt nem kegyetlenül irtó rossz, csak aránylag vacak, de pont használható. Az automata HDR keményen küzd, egész ügyes is, a fehéregyensúly sem billeg, de a részletesség nyilván messze van a jótól, előfordul kromatikus aberráció (de meglepően visszafogott mértékben), a zajkezelés pedig elég otromba. A színek jellemzően kissé fakók és kicsit felülexponál az algoritmus, de közel sem tragikus a helyzet. Este persze használhatatlan, de

A másik két szenzor szinte említésre sem érdemes. A 0,3 megapixeles egység a mélységélességért felel, a 2 megapixeles makró pedig elvileg maximum 4 centis közeliket rögzít, de nem nagyon érdemes erőltetni. Az 5 megapixeles szelfik kicsit ugyan részlettelenek, de összességében egész jók, van HDR is, a ráncok és bőrhibák meg valószínűleg nem hiányoznak senkinek.

A maximum 720p 30 fps felbontású önvideó viszont már kissé fájdalmas, a hang vacak, dinamika technikailag nincs, de ezen most ne akadjunk fenn. Ez nem egy multimédiás eszköz, ahhoz képest viszont azért tűrhető, a főkamerával pedig legalább egy FHD felvételt összehozhatunk.

A megjelenítés és a hangminőség sem túl acélos. Először is kelleni fog egy rendes lejátszó, de widevine L3-as minősítés mellett nem lesz magas felbontású, pláne magas dinamikatartományú megjelenítés, a maximum képfrissítés 60 Hz, a hangszóró pedig a hátlapon szerénykedik két pici nyílással és kellően erélyes hangerővel, de gyenge hangminőséggel. Nyilván senki nem lepődik meg a telítetlen, részlethiányos, dinamikátlan audiomegjelenítésen. Viszont nem okoz fizikai fájdalmat, viszonylag tiszta és ha arccal lefelé fordítjuk még talán hallgatható is, ha nagyon nincs más választásunk. A fülhallgatóra jutó hang sem díjnyertes, a mélyek erősen túl vannak tolva, de hallgatható, a Real Sound technológia nevű opció pedig kicsit azért javít az összképen.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Realme C25Y - átmenet

    Két jó ár/érték arányú Realme közé férkőzik egy korrekt darab, bőséges tárhellyel.

  • Motorola Moto E7 Power - memóriában az erő

    40 ezer forintért az okostelefonos belépőszint jár 2021-ben, ez viszont már közel sem annyira tragikus, mint pár éve. RAM-ból jut bőven, a kamera viszont gyenge.

  • Nokia G10 és G20 - hibás gének

    A G széria első két modellje ismét nem egy erős ajánlat, bár a legalsó árkategóriában nincs nagy tolongás, úgyhogy a G10-nek még lehet esélye.

  • Redmi 9T - ha nem akarsz a töltőhöz ragadni

    A Redmi-mobilokat egyre kevésbé a megjelenésük miatt lehet szeretni, viszont ha 60 ezer forint körüli kategóriában nézünk mobilt, szinte elkerülhetetlen, hogy belefussunk a 9T-be.