Prestigio Grace - ami csak 5,5 milliméterbe belefér

Bevezető, tartozékok

A Prestigio egyre többször és több platformon hallatja magát, ott voltak például a berlini IFA-kiállításon, a Windows Phone 8.1-et futtató Multiphone 8500 Duo pedig nemrégiben járt nálunk, és el is hódított egy Tetszett plecsnit. Mivel ritkán tesztelünk olyan Windows Phone-os eszközt, aminek a nevében nem szerepel a Lumia szó, különleges élmény volt a fenti készülék kipróbálása, az androidos Prestigio Grace-re viszont egészen más okból fogunk emlékezni: a készülék félelmetesen vékony, nagyon jól néz ki, és az első kézbe vételkor mindjárt nyilvánvalóvá válik, hogy a fémkeret és az edzett üveg elő- és hátlap összeszerelése hibátlanul sikerült.

Meghökkentően vékony a Prestigio Grace
[+]

Egyébként kisebb harc alakult ki a szerkesztőségben, hogy ki érintheti meg először Grace-t, miután az apró dobozában megérkezett hozzánk, aztán az a kompromisszumos megoldás született, hogy Legenddé lehet az első menet, de a készüléket e sorok írója teszteli, ami elcsitította az irodai kedélyeket. Van ok a kipróbálásnak örülni, a különlegesen vékony megjelenés mellé ugyanis decens hardver, Full HD-s Super AMOLED kijelző és számos szoftveres extrák jár, ráadásul a Prestigio csúcsmodellje százezer forint körüli kezdőára is ígéretes.

Edzett üveg hátlappal kapható a Prestigio Grace
[+]

Persze azért akad egy sor kérdőjel is, amelyekre a választ kerestük, elsősorban az üzemidő, hiszen egy 5,5 milliméter vékony készülékbe aligha fért rekordméretű akkumulátor, de a kijelző minősége, a nyolcmagos SoC teljesítménye (amit a MultiPhone 5508 Duo kapcsán egyébként már kipróbáltunk), no és persze a napi használat apróságai is érdekeltek minket.

Elegáns a Prestigio Grace és doboza is
[+]

A Prestigio a készülék mellett annak dobozát is kompakt méretűre szabta, és a telefonhoz hasonlóan szentelt időt a papírszerkezet megjelenésére is, ami igencsak dögösre sikeredett fekete festésével és tálcaszerűen előhúzató, vörös belsejével. A készüléktálcát eltávolítva egy igen vastag, többnyelvű leírásra, egy rövid használati útmutatóra és egy garanciapapírra bukkantunk (mindegyikhez jár magyar nyelvű fejezet), azok alatt pedig egy agyba dugós mikrofonos fülhallgatóra, egy stílusosan apró, 1 amperes töltőfejre, valamint egy USB - microUSB kábelre és egy SIM-eltávolító tűre. Több hely egyébként a dobozban nem is maradt, de nincs is ellenünkre, hogy a papírszerkezet zsebre vágható.

Külső és kijelző

A Prestigio Grace legmegnyerőbb tulajdonsága kétségtelenül a megjelenése, és ha a design kapcsán olvasónkat a déjà vu érzése kerítette hatalmába, az nem véletlen: a Grace a Gionee Elife S5.5-tel közös gyártósorról gördült le. Az ilyen dizájnkölcsönzéssel a Karbonn Titanium X és az Archos 50 Oxygen kapcsán nem is olyan rég mi is találkoztunk, de most másról van szó, mert nem titkolja senki, hogy a Gionee a gyártó, sőt, amikor az 5,5 milliméteres telefont először láthattuk az MWC-n és hazai forgalmazásáról érdeklődtünk, akkor a standon kicsit tanácstalanul az Allview nevét említették meg, s ha megnézzük, akkor valóban, a romániai cég kínálatában is megtaláljuk ugyanezt a modellt, végül azonban a Prestigio előbb hozta be hazánkba a kütyüt. A fémkeretes ház, amelynek az elő- és hátlapja is Gorilla Glass üvegből készült, 145.1 x 70.2 x 5,5 milliméteres méreteivel és és 132 grammos tömegével kifejezetten kényelmesen foglal helyet a kézben, a hátlap felé lecsapott magnézium oldalkeretnek és a jól tapadó üveglapnak hála pedig a stabilitással sincs gond.

Nem csak vékony, hanem szép is a Prestigio Grace
[+]

A kijelző, amelynek védőüvege a széleken némi csiszolást kapott a még kényelmesebb használathoz, egy kézzel könnyedén kezelhető, és a kezelőgombok is kézre állnak. Az összeszerelés gyakorlatilag tökéletes, a két üveglap és a fémkeret hibátlanul lett összeillesztve. Igaz, a bekapcsoló gomb talán egy picit lazábban ül foglalatában az ideálisnál, illetve a kameralencse autofókuszos eleme picit lötyög, ilyesmivel a Nexus 4 esetében is találkoztunk, és ez nem járt negatív tulajdonsággal.

Rendkívül kényelmes a Prestigio Grace használata
[+]

A Grace 5 hüvelykes Super AMOLED megjelenítőt kapott, amelynek 1080 x 1920 pixel, azaz Full HD a felbontása. A panel maximális fényereje a konkurenciához mérten alacsony, azonban a magas kontrasztaránynak, az élénk színeknek és a rendkívül alacsony fényvisszaverődésnek köszönhetően napfény alatt is elfogadható a tartalmak láthatósága. A színek egyébként az ideálisnál magasabb telítettséggel rendelkeznek, szinte a felhasználó arcába robbanva, ez egyeseknek tetszeni fog, másoknak viszont nem. A kalibráció enyhén hűvösre sikeredett. A betekintési szögek kiemelkedően jók, fényerővesztés és színtorzulás nem jellemző a készülék elfordításával. Az érintésérzékeny felület gyorsan és pontosan veszi be az inputot, továbbá kesztyűben és nedves kézzel is működtethető. A kijelző védelméért Gorilla Glass 3 típusú edzett üveglap felel.

Pompás bár túlszaturált kijelzőt kapott a Prestigio Grace
[+]

Kijelző-teszt
Mérés Prestigio Grace Motorola Moto G Huawei Ascend G630 LG L90
Fehér fényerő 259 nit 421 nit 357 nit 408 nit
Fekete fényerő 0 nit 0,58 nit 0,34 nit 0,39 nit
Kontrasztarány - 726:1 1050:1 1047:1
Színhőmérséklet 7540 K 7755 K 7512 K 7588 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Az előlap összességében elegáns és minimalista megjelenésű, a kijelző kikapcsolt állapotban beleolvad a fekete felületbe, akárcsak a panel alatti menü, home és vissza gombok, amelyek csak háttérvilágítás mellett látszanak. Logó az előlapra nem került, a kijelző fölött mindössze a beszélgetési hangszóró, az 5 megapixeles előlapi kamera, illetve a fénymérő és a közelségérzékelő szenzor kapott helyet, az értesítési LED kimaradt.

Precíz mérnöki munka és konstrukció eredménye a Prestigio Grace
[+]

A bekapcsoló és hangerőszabályzó gombok baloldalra kerültek, vékony profiljuk ellenére könnyű kitapintani és lenyomni őket. Jobboldalt a microSIM tálca kivágása pillantható meg, aminek az előhúzásához szükség lesz a dobozban mellékelt SIM eltávolító tűre. Az USB 2.0-ás port a készülék tetején lett elhelyezve, 3,5 milliméteres fülhallgatónkat pedig alul lehet csatlakoztatni, mellette egy mikrofon található.

Prestigio Grace
[+]

A hátlapot is minimalizmus jellemzi. A legszembetűnőbb elem az ezüstös Prestigio felirat és logó. A 13 megapixeles autofókuszos kamera a bal felső sarokba került, alatta újabb mikrofon és ledes villanó található. Ezek az elemek a hátlap síkjából mintegy fél millimétert kiemelkednek a lencse mélysége okán. A multimédiás hangszóró baloldalt alul fedezhető fel, mellette némi minősítési jelzés és logó látható, bár ezeket sikerült elég jól láthatatlanná tenni. A külcsín, az anyaghasználat és az összeszerelés jó kis lecke a konkurenciának, a Prestigiónál büszkék lehetnek a Grace fizikai tulajdonságaira.

Hardver, adatkommunikáció, akkumulátor

Egy készülék külseje hiába megnyerő, ha a hardveres teljesítmény nem képes a belső színvonalát is biztosítani. A Prestigio éppen ezért a MediaTek MT6592-es rendszerchipet mellékelte a Grace-hez, hogy elég lóerő jusson a szoftver meghajtására. A 28 nanométeres csíkszélességgel gyártott chipset 8 darab, legfeljebb 1,7 gigahertzen futó Cortex-A7-es processzormagot kapott, a grafikus feladatokért pedig a Mali-450MP4 felel. Rendszermemóriából 2 gigabájt jár, belső memóriából pedig 16, amiből nagyjából 12 gigabájt használható fel. A microSD kártyafoglalat kimaradt, cserébe a Prestigio 200 gigabájt ingyenes tárhelyet biztosít felhőszolgáltatásában egy év erejéig.

Gyönyörű a Prestigio Grace hátlapja is
[+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark Prestigio Grace Alcatel Idol X+ Prestigio 5508 DUO UMi X3
Quadrant Standard 13718 pont 18487 pont 15010 pont 15010 pont
Linpack for Android (single) 151,872 MF. / 0,55 s 175.017 MF. / 0,48 s 143,305 MF. / 0,59 s 147,076 MF. / 0,57 s
Linpack for Android (multi) 318,841 MF. / 0,53 s 361,171 MF. / 0,47 s 321,270 MF. / 0,52 s 323,544 MF. / 0,52 s
Smartbench 2012 Prod. 4268 pont 3645 pont 3551 pont 3045 pont
Smartbench 2012 Games 2847 pont 2707 pont 3189 pont 2238 pont
AnTuTu 4.x Benchmark 28474 pont 31670 pont 27530 pont 27213 pont
Geekbench 3 (single) 449 pont 505 pont 443 pont 441 pont
Geekbench 3 (multi) 2550 pont 2791 pont 2395 pont 2442 pont

A Grace teljesítményteszt eredményei szépen beleillenek a felső-középkategóriás készülékek sorába. A MediaTek chipset, amellyel már a Prestigio 5508 Duo kapcsán korábban megismerkedünk, elég erősnek tűnik a mind CPU, mind pedig grafikus oldalon. Mindez a szoftveres sebességen javarészt tükröződik is: a megakadások és dadogások a menükben és főoldalakon nem jellemzők, bár az átmeneteknél és kövérebb webes tartalmak böngészésénél érezni, hogy a képfrissítés valahol az ingerküszöb környékén mozog, azaz tökéletesen simának nem lehet mondani, bár zavarónak sem. Persze komolyabb háttérfolyamatok vagy telepítés során egy-egy megakadás előfordulhat. Ami a játékokat illeti, a képkockasebesség általában stabil, bár szintén lehetne valamivel magasabb, viszont a készülék a hátlap teteje környékén kifejezetten intenzíven melegszik komolyabb megterhelés során, ennek az okát nyilván a hőelvezetés fizikai korlátaiban kell keresni.

SIM eltávolító tűvel érhető el a Prestigio Grace micro SIM foglalata
[+]

A Grace átlagos adatkommunikációs képességekkel rendelkezik. Az egy SIM-kártyás készülék legfeljebb 21,1 megabit/másodperces le-, illetve 5,76 megabit/másodperces feltöltési sebességre képes, azaz 4G modemet az eszköz nem kapott. A vételi jel tesztünk során stabil volt, a beszélgetési hangminőség pedig mindkét oldalon remek. WiFi-ből kétcsatornás 802.11a/b/g/n modul jár direct, hotspot és DLNA funkciókkal. Bluetooth-ból 4.0 a szabvány A2DP-vel, USB-ből pedig 2.0 MTP és OTG támogatással. Navigációhoz a GPS műholdak és a földi antennák, routerek jeleit használhatjuk, a pozíciószerzés átlagos sebességű. Az NFC chip kimaradt.

Akkumulátorstatisztika a Prestigio Grace menüjéből A Battery Doctor telepítve van a Prestigio Grace-re

A mérnöki tehetséget bizonyítja, hogy az ultravékony ház ellenére is sikerült egy 2300 milliamperórás akkumulátort mellékelni a Gracehez, ami nem is rossz teljesítmény, a Samsung Galaxy Alpha például 20%-kal vastagabb, mégis 20%-kal kisebb telepet kapott. Talán a nyolcmagos MediaTek SoC az oka, mindenesetre a Prestigio készüléke csak középszerű üzemidőre képes. A készenléti és beszélgetési fogyasztás elfogadható, és a kijelző is egész takarékos, azonban a játékok illetve a böngészés és általában a világos tartalmak bátran használják az akkumulátort. Mi átlag 4-4,5 órás képernyőidőt hoztunk ki egy töltésből, és naponta töltőre dugtuk a készüléket. Visszafogottabb használattal meg lehet próbálni a két napot is, de az csak neccesen jöhet össze. A menüben egyébként van egy CPU takarékos mód, amely alapból be van pipálva, és amely elvileg a hardveres teljesítményt az üzemidő és a jó hőkezelés érdekében korlátozza, mi azonban a teljesítménytesztekben vagy a melegedésben nem tapasztaltunk különbséget, amikor a pipát kivettük. Részletesebb energiakímélési opciókért a mellékelt Battery Doctor applikációt érdemes elindítani.

Szoftverek

A Prestigio Grace az Android 4.4.2 KitKat verziójával lett felszerelve, amelyen a gyártó némileg átdolgozott felülete fut. Vizuálisan a kitkatos gyári megjelenés nagyjából megmaradt, igaz ez a rendszerikonokra, illetve a tálca, a menü, a beállítások, a tárcsázó vagy az értesítési panel elrendezésére, bár apróbb változások azért akadnak, ilyen például a vörös háttér, ami jól passzul a készülék dobozbelsőjének festéséhez. A kezdőképernyőnek alapból négy oldala van 4 x 4-es ikonkiosztással, alul ötelemes tálcával, felül pedig állandó keresősávval. Az oldalakat a menü gombbal vagy hosszú érintéssel lehet újrarendezni, a widgeteket is innen lehet kiválasztani. A minialkalmazások közül érdemes megemlíteni a Prestigio hagyományos óralapos óráját, de a szokásos gyári felhozatal mellett mellékelték a 3D-s bárányos widgetet is, amit olvasóink jól ismerhetnek.

A Prestigio Grace kezdőoldala A Prestigio Grace kezdőoldalai

A Google asszisztense a home érintőgomb hosszú lenyomásával hívható elő, az alkalmazásváltóhoz pedig a menü gombot kell hosszan nyomva tartani, ami egyébként baloldalra került. Az értesítési sávot szokásos módon felülről lehet lehúzni, két ujjal a gyári androidos gyorskapcsoló panel érhető el. Különleges módra vagy opcióra nem lehet a beállítások között bukkanni, ellenben a menü egyszerű és átlátható.

A MultiStart működés közben a Prestigio Grace zárképernyőjén A MultiStart működés közben a Prestigio Grace zárképernyőjén

A Prestigio Grace legfontosabb szoftveres extrája a MultiStart névre hallgató interaktív zárképernyő, aminek a segítségével rengeteg app és információ könnyedén elérhető. A képernyő alján lévő lakatot megérintve mindjárt öt opció felugrik félkör alakban (kamera, tárcsázó, üzenetek, egyéni appok és képernyőfeloldás), ezekre húzva ujjunkat a fenti lehetőségeket aktiváljuk is. Ha viszont az ujjunkat az egyes elemek fölött tartjuk, újabb ikonok jelennek meg, amelyek cserélhetők is, így kedvenceinket elhelyezve megspórolhatjuk a képernyőfeloldást és a kezdőoldalakon való matatást. Emellett jár egy sor zárképernyős widget is, amelyeket baloldalról lehet előhúzni, így a kereső, a Prestigio alkalmazásajánló, a hírek, a Prestigio YouTube csatorna, a Facebook vagy az időjárás modulját.

A MultiStart működés közben a Prestigio Grace zárképernyőjén A MultiStart működés közben a Prestigio Grace zárképernyőjén

Ezeket a widgeteket is lehet cserélgetni, a fentieken felül például elérhető a Twitter, a Flickr, a galéria és a zenelejátszó modulja is, továbbiak pedig letölthetők a Play áruházból, bár az egyéni widgetek száma egyelőre korlátozott. A MultiStart valamennyire vizuálisan is személyre szabható, így állítható az óra és a dátum mérete és színe. Összességében elmondható, hogy hasznos extra a Prestigio zárképernyős variációja, amely több rivális megoldáshoz hasonlóan (lásd az Oppo zárképernyős gesztusait ) megkönnyíti a felhasználó életét egyes tartalmak gyors elérésével, a megoldás ráadásul elegáns és átgondolt. Érdemes még megjegyezni, hogy a zárképernyős védelmi módok mindegyike együttműködik a MultiStarttal.

A Prestigio Grace tárcsázója kitkatos megjelenésű A Prestigio Grace billentyűzete precíz és pontos

A Prestigio a készülékhez a kitkatos tárcsázó és névjegyek applikációt mellékelte, amely a két funkciót közös panelen egyesíti. Az alkalmazás kártyaszerűen listázza a legutóbb és legtöbbször hívott kontaktokat, az összes névjegyhez alul lehet hozzájutni. A névjegyek behívhatók Google-fiókunkból, telefonmemóriából, SIM-kártyáról, illetve egyéb forrásból. A neveket lehet vezeték- és utónév szerint rendezni. A SMS és email appok ugyancsak gyáriak és rendben tudtuk használni azokat. Billentyűzetből jár az Android AOSP változata, a Google gyári megoldása hangalapú bevitellel, valamint a Prestigio Keys magyar ékezetekkel, korrektúrával és néhány vizuális témával. A gépelést kifejezetten kényelmesnek találtuk a Grace-en, a billentyűzet gyorsan és pontosan vette be érintéseinket, az extra számsor pedig megkönnyítette a mindennapos használatot.

A MultiStore a Prestigio alkalmazásboltja A Prestigio Plázában számos termék megvásárolható

A Prestigiónak van egy saját alkalmazásboltja, a MultiStore, amellyel ingyenes és fizetős tartalmak egész sorát lehet magunkévá tenni, ezek nagy része persze beszerezhető a Play Áruházból is. A MultiClouddal a Prestigio felhőszolgáltatása érhető el, a MultiStarttal pedig a zárképernyő szabható személyre. A Prestigio Plázában a gyártó termékei és kiegészítői vásárolhatók meg (mondjuk még egy Grace), a gyártótól továbbá jár egy frissítési központ és könyvolvasó alkalmazás is. Nem maradhatott ki a Google szokásos szoftverpakkja sem (Chrome, Drive, Gmail, Google+, Kereső, Hangouts, Térkép, YouTube, Play szolgáltatások).

A CleanMaster működés közben a Prestigio Grace-en Az Office Suite Pro szerkeszteni és képes alkalmazás

Telepítve lett továbbá néhány kiegészítő eszköz (számológép, zseblámpa, letöltéskezelő, hangrögzítő, Google-lal szinkronizálható naptár), valamint néhány külsős alkalmazás. Az OfficeSuite Pro szerkeszteni képes irodai app, a Battery Doctor az akkumulátort, a CleanMaster pedig a tárhelyet és a memóriát felügyeli. A Deezer előfizetéses zeneszolgáltatás, az ES File Explorer remekül használható fájlkezelő, a QR Droid pedig egy vonalkód olvasó. A Facebook, Booking.com, eBay és Wikipedia alkalmazásnevek magukért beszélnek.

A Prestigio Grace böngészője A Prestigio Grace böngészőjének ablakai

Két böngésző jár a Grace-hez: a Google Chrome, és az AOSP-alapú gyári. Az utóbbi legfeljebb 16 lap kezelésére képes, van mód a tartalmak mentésére offline olvasáshoz, lehet váltani asztali és mobilos olvasási mód között, valamit megoldható Google-fiókos kedvenceink szinkronizálása. Jó hír, hogy működik a zoomalapú sortörés, ami sok kitkatos gyári böngészőből, így a Chrome-ból is kimaradt. A böngészés egyszerű és közepesen komplex oldalak esetében kielégítő sebességgel fut, a bonyolultabb vagy rosszabbul optimalizált holnapok viszont már megakadásra tudják bírni a Mediatek nyolcmagosát.

Multimédia, kamera, összegzés

A Grace 13 megapixeles Sony Exmor RS kameraszenzort kapott, amely 4160 x 3120 pixeles fotók rögzítésére képes; az előlapi kamera 5 megapixeles. Az elérhető legnagyobb videofelbontás 1920 x 1080 pixel, vagyis Full HD 25 fpssel, a formátum 3gp. A kameralencse nagylátószögű, ami üdvözölendő, a legtöbb mobilos kamera ugyanis az ideálisnál szűkebb látószöggel rendelkezik. A szoftver a gyári androidos darab kibővített változata. Az élőképen baloldalt helyezkednek el a kameramódikonok, így az arcszépítő, a panoráma, a több nézőpontos felvétel, a mozgáskövető, valamint az elő fotó elnevezésű, amely egy rövid videoklippet és egy fényképet is rögzít. Jobboldalt a beállítások, az exponáló gomb, a videofelvevő és a galéria érhető el. Fényképezni egyébként lehet a hangerőszabályzóval is. Az élőképen pontosan és gyorsan működik az érintőfókusz. Kézi beállítások közül az expozíciókorrekció, a fehéregyensúly, az érzékenység (ISO100 - 1600), az önkioldó, néhány effekt, illetve szoftveresen a képélesség, a telítettség és a kontraszt állítható.

A Prestigio Grace camerája Sony Exmor RS szenzort rejt
[+]

Az elkészült nappali fotók magas részletgazdagsággal rendelkeznek, alacsony a képzaj, a szélekre nem jellemező lencsetorzulás, valamint a dinamika is átlag feletti. Ha hozzávesszük a megbízható fény- és színmérést, illetve a kamera jó sebességét, akkor elégedetten csettinthetünk: a középkategória tetején a Grace átlagon felül teljesít. Agresszív kontrasztok esetében segítséget nyújthat a HDR-mód, használata során nem árt a készüléket két-három másodpercig stabilan tartani. Jók a makrós képességek is, a témát kb. 4 centiméterre meg lehet közelíteni, és bőven jut részlet az elkészült közelképekre. Este már kevésbé rózsás a helyzet, magas érzékenység mellett csökken a vonalélesség és nő a képzaj, amin vagy az átlagos fényerejű ledes villanóval vagy alacsonyabb ISO érték választásával lehet kompenzálni, persze csak korlátok között. A videofelvételek minősége jó, bőven akad minőségi részlet, azonban a 3gp formátum használata a megszokott mp4 helyett valamennyi tömörítési zajjal jár. A sztereó hangsáv jó minőségű. Nappali videoklipünket itt lehet megtekinteni.

A Prestigio Grace zenelejátszója gyári androidos szoftver A Prestigio Grace zenelejátszója gyári androidos szoftver

A számos mellékelt szoftver ismeretében meglepő, hogy zenelejátszóként a Play Zene mellett csak a fapados androidos darabot mellékelték, mindenesetre számainkat azzal is gond nélkül meghallgathatjuk, a wma formátumot leszámítva. A zenelejátszó képes előadók, albumok, dalok és egyénileg összeállítható listák szerint rendezni muzsikáinkat, és hangszínszabályozó is jár a menüben. A hátlapi hangszóró átlagos hangerővel, viszont szépen szól, főleg a közepes és magas tartományokban, csak ne helyezzük a készüléket hátlappal lefele lapos felületre, mert az megfelezi a hangerőt. A Grace FM-rádiót is kapott RDS-sel, beüzemeléséhez füles csatlakoztatása szükséges. A mellékelt gyári headset mobilos viszonylatban elfogadható minőséget nyújt, bár a maximális hangerő lehetne magasabb, emellett kissé fel vannak húzva a mélyhangok, így a magas tartományok nem szólnak olyan tisztán. A szintén fapados videolejátsztó az ac3 hangkódoláson kívül megbirkózott a legnépszerűbb kodekekkel (H.263, H.264, Mpeg4, DivX, Xvid), bár az Full HD-s klippek esetében megfigyeltünk némi ingadozást a képkockasebességnél.

A Prestigio Grace remek középkategóriás készülék
[+]

Értékelés: Prestigio Grace
Külső
Ergonómia 10 pont
Anyaghasználat 10 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 8 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 6 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

Remek készülék a Prestigio Grace, ami itthon 109 ezer forintos javasolt kezdőáron nyit, de a Prestigio Plázából 300 euróért megrendelhető szállítási költséggel együtt. Ezért a piac egyik legszebb és legjobban összeszerelt, döbbenetesen vékony készülékét kaparinthatja meg a vásárló, aminek rendkívül kényelmes a használata. A hardveres sebesség decens, némi bizonytalansággal a képfrissítés terén, de ez nem hangsúlyos. A kijelző tűéles és kirobbanó színekkel rendelkezik (bár akadhat, akiket ez már zavar), az Exmor RS kameraszenzor a szegmensben kiválóan teljesít, a sokoldalú MultiStart zárképernyő pedig olyan szoftveres extra, amit szívesen látnánk máshol is. A kompromisszumot elsősorban az üzemidővel kell megkötni, ami középszerű, masszív használat mellett naponta tölteni kell a készüléket. Továbbá hibának rójuk fel a hátlap intenzív melegedését, ami a játékok sebességére is kihat, illetve a 4G modem, az értesítési LED és a microSD foglalat hiányát, bár a 12 gigabájt belső és a 200 gigabájt Prestigio felhő tárhely, amely egy évig ingyen használható, elegendő lehet a legtöbb felhasználónak. Az elkért árért néhány százezer forint környékére becsúszott tavalyi csúcskészüléken kívül (ilyen mondjuk az az LG G2), elsősorban HD-s és Snapdragon 400-as riválisokkal lehet találkozni, azokkal pedig a Prestigio Grace külcsínben, anyaghasználatban, a kijelző és a fotós képességek tekintetében simán fel tudja venni a versenyt.

Prestigio Grace

Bone123

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Prestigio 7557 Grace
Prestigio Grace Általános
Technológia GSM/UMTS
Méret 145,1 x 70,2 x 5,5 milliméter
Tömeg 133 gramm
Színvariációk Fekete, fehér
SIM-foglalat micro SIM
Kijelző
Kijelző átlója 5 hüvelyk
Kijelző felbontása 1080 x 1920 (441 ppi)
Kijelző típusa Super AMOLED kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa MediaTek MT6592
Processzor típusa 1,7 GHz-es nyolcmagos Cortex-A7
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv7
Grafikus chip Mali-450MP4
RAM mérete 2 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 16 GB (kb. 12 GB elérhető)
Memória bővíthetősége nincs
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900
UMTS 900/2100 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA van / 21 Mbps / 5,76 Mbps
LTE nincs
IrDA / Bluetooth nincs / 4.0 (A2DP)
WiFi 802.11a/b/g/n, dual band, hotspot, direct, DLNA
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS nincs
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok Néma/rezgő
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 4.4.2 (KitKat)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek MultiCloud, Prestigio Pláza, MultiStore, Clean Master, Prestigio eReader, Deezer, eBay, Booking.com, Facebook, MultiStart, QR Droid, Wikipedia
Multimédia
Fő kamera 13 megapixel, autófókusz
Másodlagos kamera 5 megapixel
Videófelvétel 1080p @ 25 fps (3gp)
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van, RDS-sel
Üzemidő
Alap akkumulátor 2300 mAh-s lítium-polimer
Készenléti idő n/a
Beszélgetési idő n/a
Zenelejátszási idő n/a
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, giroszenzor

Azóta történt

  • Prestigio Smart Pedometer teszt

    Egyre több cég száll be az okos kiegészítők versenyébe; a Prestigio terméke árával és egyedi kialakításával lóg ki a tömegből.

  • Prestigio MultiPhone 5505 DUO - több a presztízse

    Egyre jobban fejlődik a Prestigio, legfrissebb készülékük elegáns külsőt és igényes fémborítást is kapott, mindezt kétkártyás üzemmóddal kombinálva.

  • Okostelefon 3,8 milliméterben?

    A Vivo állítólagos beharangozó képein látható ultravékony készülékből kettő együtt olyan vastag, mint az Apple előző generációs csúcsmobilja.

  • Megérkezett az MT6753 SoC

    A MediaTek bejelentette legújabb, 64 bites architektúrájú, nyolcmagos processzorral szerelt chipsetjét.

Előzmények

Hirdetés