Hirdetés

Nokia N97 mini - a kisebb jobb

Alapfunkciók, GPS

A névjegyzék szokás szerint gyakorlatilag korlátlan kapacitással bír, az egyes emberkékhez adható mezők száma is végtelennek tűnik. Ha valami mégsem lenne a listán, akkor új mező létrehozására is van lehetőség. Külön fület kapott a névjegyzékben az OVI, a Nokia ugyanis - ha a felhasználó kéri - szinkronizálja online tárhelyünkkel a kapcsolatok listáját. Ez kellemes lehet, ha át szeretnénk költözni majd később egy másik OVI-képes Nokia kütyübe, vagy ha valami miatt az adatok elvesznek.

Nokia N97 mini

Az üzenetkezelés mindent tud. SMS, MMS, e-mail nem probléma, utóbbi esetben POP3/IMAP4 postafiókok mellett lehet nekünk OVI mail accountunk, s nem hiányzik az Exchange szerverekkel való kompatibilitás sem. A szövegbevitel összecsukott állapotban virtuális mobilos gombsoron történhet, s ez akkor is így marad, ha elforgatjuk a kijelzőt, hiszen egy mozdulattal elérhetjük a hardveres QWERTY billentyűzetet.

Nokia N97 mini

A naptár pont ugyanolyan, mint az N97-ben, korrekt, könnyen kezelhető, áttekinthető jószág, havi, heti és napi nézettel. Az ébresztőóra is a szokásos, ismétlődésre képes, szundival felvértezett alkalmazás, a diktafon 1 órányi hanganyagot hajlandó rögzíteni. Az irodai funkciók között van alapfunkciós számológép (ezt majd lecserélheti mindenki az OVI Store segítségével), a QuickOffice sóher módon ezúttal is gyárilag csak read-only, ha szerkeszteni szeretnénk, akkor a zsebünkbe kell nyúljunk a teljes licensz megvásárlásához. A PDF olvasó és a Symbian rendszerre írt Zip az elvárásoknak megfelelően teszi a dolgát.

Nokia N97 mini

Az alkalmazások között rengeteg apróság ücsörög. Az üzenetfelolvasót már nem kell bemutatni, a keresés funkció is ismert (a készülékben tárolt adatok között turkál), a beállításvarázsló hasznos lehet net és MMS kapcsán, van podcasting alkalmazás is. Ezeket már láttuk korábban is, most van egy-két újdonság. A Drawing ikon mögött - nahát, ki hinné - egy kis rajzprogram van, teljesen fapados, nem is látom sok értelmét. A Boingo egy webes adatbázis, amely több ezer hotspot helyét tartalmazza világszerte, erre regisztrálni kell, utána üzemel. A Vlingua egy beszédfelsimerő rendszer, amely lehetővé teszi, hogy hanggal irányítsuk a telefont, biztos frankó, én kevéssé gerjedek az ilyesmire. A Qik nevű program már nem új, ez arra jó, hogy online videostreamet indítsunk a készülék segítségével.

Nokia N97 mini

A navigációra pedig a Nokia Maps vehető igénybe (bocs: Térképek), ez a szokásos módon működik. Vagy online rántja le a térképeket, vagy megveszünk néhány régiót pénzért, s akkor tud offline is navigálni, de az biztos, hogy a hangutasításos vezetéshez lóvéra lesz szükség. A NavteQ alapú térkép mára már egész frankó, több helyen eléri az itthon etalon TopMap adatbázis szintjét (főleg nagyvárosokban), de azért van más alternatíva. Egyrészt a Garmin XT, amely a fent említett TopMap térképet használja, ám a Garmin nem támogatja már a szoftvert, úgyhogy orcánkat az NDrive felé fordíthatjuk, amely szintén TopMap alapú, s igen kellemes. A Sygic nevű program a TeleAtlas adatbázis miatt nem ennyire pontos, de külföldre haladva már hibátlan, mindenki meg fogja találni a számára legfrankóbb megoldást.

Nokia N97 mini

Maga a vevő kissé nehezen talál elsőre jelet, de ha megvan a pozíció, akkor stabilan tartja azt. A GPS funkció még jól jöhet fotózáskor, igény esetén a kép adati közé a koordináták is bekerülhetnek (geotagging, na).

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Nokia

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés