Nokia 130 - egyszerűen vége

Külső és billentyűzet

A hagyományos mobiltelefonoknak elsősorban aprónak és strapabírónak kell lenniük, és bár a Nokia 130-at nem dobáltuk, a finnek nyomógombos készülékei általában jól ellenállnak a kisebb leejtéseknek. A 106 x 45,5 x 13,9 milliméteres telefon szinte eltörpül a phablethez szokott tesztelői tenyérben, a 67,9 grammos tömeg pedig szinte észrevehetetlen. A műanyag konstrukció remek, sehol semmi recsegés vagy illesztési hiba, a hátlap ugyanakkor lehetett volna kevésbé csúszós is.

 Nokia 130
[+]

A kijelző ezúttal csak mellékszereplő az előlapon, ami az 1,8 hüvelykes, 128 x 160 pixeles panelt látva nem meglepő, persze nem is kell a menükben és opciók közötti matatáson túl egyéb funkciókat ellátnia, arra pedig pont jó. A TFT panel egyébként 65 ezer színt képes megjeleníteni, és ha nem szemből tekintünk rá, nem sokat látni a tartalmakból. A kijelző akkora fényerővel mindenesetre rendelkezik, hogy napfény alatt is olvashatók legyenek az erősen pixeles karakterek.

 Nokia 130
[+]

Elől a legtöbb helyet a háttérvilágítással megtámogatott nyomógombos számpanel foglalja el, amelynek a kialakítása, gumis anyaghasználata és a lenyomása is kiválónak mondható, összességében tehát a Nokia 130-at kényelmes kezelni. A kijelző alatt ötfunkciós navigációs billentyű kapott helyet, amely négy irányba tud elbillenni, középen megnyomva pedig OK funkcióval bír. Balra és jobbra egy-egy funkcióbillentyű kapott helyet, alattuk a híváskezdeményezés és a hívásmegszakítás gombjai – a készüléket egyébként az utóbbi hosszú lenyomásával lehet bekapcsolni. Az előlap nagyobbik felét az évtizedek óta bebetonozott számpanel-kiosztás tölti ki alul csillag, 0 és kettős kereszt gombokkal. Legalul a mikrofon, legfelül pedig a beszélgetési hangszóró és egy márkafelirat található.

 Nokia 130
[+]

Más gomb a készüléken nincs, így kétoldalt nagy üresség tátong, és alul is csak a hátlap eltávolítását elősegítő vájat tapintható ki. A 3,5 milliméteres fülhallgató-kimenet és a microUSB port felül lett elhelyezve. Az ergonomikusan ívelt hátlap tetején a zseblámpaként használható ledes villanó, alatta pedig a multimédiás hangszóró kapott helyet. Az egyetlen fennmaradó elem egy újabb márkafelirat, ezzel pedig a külső körbejárásának végére is értünk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Nokia

Azóta történt

Előzmények

  • Frissül a Nokia X platform

    Az Android-alapú készülékek fejlesztésének háttérbe szorítása ellenére a Microsoft továbbra is gőzerővel dolgozik a már piacra dobott készülékek szolgáltatásainak finomításán.

  • Nokia 225 Dual SIM - hagyományokat követ

    Még mindig a Nokia az, aki a legtöbbet foglalkozik a hagyományos készülékekkel, teszalanyunk egy nyomógombos mobil, ami kiválóan teszi a dolgát - ha nincs sok elvárásunk.

  • Nokia X Dual SIM - bétateszt következik

    Érdekes gondolat olyan androidos okostelefont csinálni, ami feature phone-nak akarja mutatni magát. A finnek újdonsága ennek ellenére piacra került.

Hirdetés