Motorola ZN5 - erre vártunk

Multimédia

A kamera tehát Kodak, 5 megapixeles, autofókuszos. Működését gyenge fényviszonyok között Xenon vaku segíti, mely nagyon jól teszi a dolgát. A fedlap elcsúsztatása után körülbelül három másodpercet kell várnunk ahhoz, hogy az első képet megcsinálhassuk, ami nem a leggyorsabb, de a kereső képe mindenért kárpótol minket, ugyanis döbbenetesen gyors. Komolyan, ezt a tempót még egy középkategóriás kompakt gép is megirigyelné, a képernyőn megjelenő élőkép folyamatos, akadásmentes, még gyenge fényviszonyok között is. A szoftver viszont nem nagy durranás, legalábbis gyengébb tudású, mint ami véleményem szerint egy ilyen érzékelőhöz "illene", sem az érzékenységet, sem a fénymérést nem tudjuk állítani, csak alapvető dolgok vannak, mint fehéregyensúly és expozíció-korrekció.

Motorola ZN5

A képminőség kiváló, de Kodak ide vagy oda, messze nem a ZN5 a legjobb kamerás mobil, a Samsung i8510 mögött bizony ő is elbújhat. A képekkel alapvetően egy gond van: a zajszint elég magas. Egyébként nem lenne baj, a vonalélesség kiváló, a színek visszafogottak, de szépek, a peremsötétedés mértéke minimális, kromatikus aberráció nincs, de a zaj akkor is több, mint amennyinek lennie kéne. A legnagyobb elérhető felbontás állóképeknél 2560 x 1920, videóknál 176 x 144 pixel, utóbbi nem is tudom, hogy a döbbenetes vagy a vicces kategóriába esik. Szintén marketing lehet a dolog mögött, a videós modell ugyanis a Z10, a ZN5-tel meg tessék csak fotózni. Biztos vagyok benne, hogy az érzékelő képes lenne legalább QVGA felbontásra 30 képkocka/másodperc sebességnél.

Motorola ZN5 Motorola ZN5

A zenelejátszó szoftver nem rossz, bár kicsit lassabb, mint maga a készülék úgy összességében. A számok között elóadó, album, stílus és műfaj szerint tud szűrni, megjeleníti az albumborítókat, bár olyan miniatűrben, hogy nagyítóval sem igazán látszanak. Hangszínszabályzó van, kilenc előre definiált séma közül válogathatunk, sajátokat nem hozhatunk létre. Tekerni lehet, a lépésköz dinamikusan gyorsul, az viszont komoly baj, hogy a hangerő csak hét lépésben állítható. A program fut háttérben is, ilyenkor szépen betelepül a készenléti képernyőbe, ahonnan minden fontos funkciót el tudunk érni. FM-rádió van, működik, a kihangosító hangszórója közepes minőségű, a gyári füles pedig kellemesen szól és elég kényelmes is.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények