Motorola XT720 - a szerszám

A Milestone után a Motorola megint odatette magát.

Alapfunkciók

Az alapfunkciók tekintetében a szokásos androidos dolgokra számíthatunk. A névjegyzék kapacitása gyakorlatilag korlátlan, a görgetés és a keresés megfelelően gyors. A telefonkönyv egy gombnyomással szinkronizálható a Facebook és a Google névjegyzékünkkel mobilhálózaton keresztül, de a SIM-kártyáról is importálhatunk emberkéket. Ha a Facebookon van fotó is az illetőről, akkor az automatikusan beállításra kerül hívóképként.

Motorola XT720 menü

Az üzenetkezelés hozza azt, amit elvárhatunk. Akárcsak a telefonkönyvnél, itt is van céges felület, amely az Exchange szerverekkel való együttműködést hivatott megoldani. Külön van Gmail kliens és a naptár is szinkronba kerül a Google felületével. A szövegbevitelhez használandó virtuális QWERTY gombsor álló helyzetben is elég jól használható, de fektetve az igazi. Annak ellenére, hogy a rendszer nyelve nem magyar, a szövegbevitel során elérjük az ékezetes karaktereket is, persze csak az adott betű nyomvatartását követően.

Motorola XT720 menü

A naptár hozza a szokásos eszköztárat, nincs rá panasz. A számológéphez sem nyúltak hozzá a Motorola mérnökei, de mivel gyárilag is vannak benne trigonometrikus műveletek, ezért ez nem is csoda. Ha valaki táposabb felületet és funkcionalitást vár el ettől a szoftvertől, keressen az Android Marketen ingyenes alternatívákat, van választék (a hajamban nincs). A vekker több időpontot és ismétlődést is képes eltárolni, stopper és időzítő gyárilag nincs, szintén a Marketről lehet ezeket pótolni. Hasznos lehet a jegyzettömb, a task manager, utóbbival könnyen kilőhetjük a háttérben futó alkalmazásokat (és tájékoztat a szabad memória állapotáról is), a QuickOffice pedig gyárilag fent van a készüléken, azaz Office doksik kezelése tehát megoldott.

Motorola XT720 menü

Nagy okosság a Moto car home, ami nem más, mint egy autos használatra kifejlesztett felület. Itt hat atomnagy ikonunk van a kocsiban leggyakrabban használt funkciókhoz (zene, névjegyzék, térkép, hangtárcsázás, Bluetooth és kezdőlap), hogy ne kelljen bogarászni a menüben feleslegesen. A hangtárcsázás igen jól azonosítja a neveket, de más parancsok is kiadhatók, megnyitható az üzenetküldés, a telefonkönyv és a zenelejátszó is. Navigációs szempontból ugyan a Google Navigation rajta van a gépen, de ez hazánkban még nem használható. Ezért még egy ikont találhatunk a főmenüben, a Motonav mögött a korábbi Milestone modellben iGO Amigo dolgozott, vélehetően most is így lesz.

Motorola XT720 menü

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Motorola Milestone - nem adták fel

    Kis lépés az emberiségnek, de nagy lépés a Motorolának. Az első Android rendszerű telefon az amerikai cégtől megmentheti a gyártót.