Meizu m3s - népm3se

Csinos, alsó-közép kategóriás készüléket fabrikált a Meizu, relatív kevés kompromisszummal. Cserébe annál kedvezőbb áron kínálja – vajon mire elég ez ma, a hazai piacon?

Hardver, Flyme OS

Hardveresen a széria leggyengébb tagjával állunk szemben, legalábbis a fémbe foglalt variánsok közül. Az m3-mal megegyező kiszerelésekben (2/16 GB és 3/32 GB) létezik, mi ebből a 2 GB rendszermemóriával szerelt verziót kaptuk, amivel egyébként nem akadtak problémáink, mint a mellékelt ábra mutatja a szintetikus teszteken is kielégítő teljesítményt ért el. A MediaTek 28 nanométeres, 64 bites MT6750-es SoC-ja referenciaértékek mellett dolgozik, így a működésért egy 1,5 GHz-re skálázott négymagos klaszter és egy 1 GHz-es halmaz felel Mali-T860-as IGP-vel, ráadásul megfelelő hatásfokkal. A melegedésen kívül egyéb nyűgünk nem akadt, tehát a rendszer sem. Mármint nem akadt. Nyilván nem utasítanánk vissza némi extra operatív memóriát, de a jelenlegi konstrukció sem ad okot elégedetlenkedésre, ami nem csak ebben az árkategóriában érvényes kijelentés. Az ügymenet sima és stabil, nem mellesleg villámgyors. Ennyiért is az, meg többért is az lenne.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Meizu m3s Vernee Thor Maizu m3 note Huawei Y3 II
Rendszerchip MediaTek MT6750 MediaTek MT6753 MediaTek Helio P10 MediaTek MT6735M
AnTuTu Benchmark 6.x 38647 pont 37679 pont 48406 pont 24989 pont
Vellamo Browser 2715 pont 2838 pont 3200 pont 1770 pont
Vellamo Metal 976 pont 1059 pont 1348 pont 894 pont
Geekbench 3 (single) 696 pont 636 pont 815 pont 481 pont
Geekbench 4 (single) 643 pont n/a pont n/a n/a
Geekbench 3 (multi) 2620 pont 3016 pont 3109 pont 1388 pont
Geekbench 4 (multi) 2197 pont n/a pont n/a n/a
GFXBench Manhattan onscreen 10 fps 9,1 fps 7,0 fps 5,4 fps
GFXBench Manhattan offscreen 5,1 fps 4,5 fps 7 fps 1,3 fps
GFXBench T-Rex onscreen 20 fps 19 fps 17 fps 11 fps
GFXBench T-Rex offscreen 13 fps 12 fps 17 fps 4,1 fps


[+]

A Meizu saját felhasználói felülete továbbra sem a legfrissebb Android verzióra lett húzva, így a Flyme OS alatt 5.1-es robottal kell beérnünk. Az élvezeti értékéből ez mit sem von le, a UI részünkről továbbra is elegánsnak, letisztultnak és funkcionálisnak találtatott, aki pedig nem kedveli, azt úgysem győzzük meg erről, nem is áll szándékunkban; ízlés dolga. A kézenfekvőség szintén, így nem árt tudni, hogy az alkalmazásváltó például a képernyő aljától felfelé simítva keríthető elő, a vissza érintőfunkció az egy szem fizikai Home gombra van kötve, a kezdőképernyő pedig szintén ennek, de megnyomásával érhető el. A visszafogottan áttetsző értesítősáv logikája nem tér el a nyers Androidétól, noha itt is tetten érhető a felülettervezők munkája. Az értesítések, ha vannak, a variálható tartalmú és elrendezésű gyorskapcsolópanel alatt sorakoznak, ilyenkor a második ütemben kerül elő a kapcsolók teljes választéka.


[+]

A kényelmi funkciókból a Smart Touch nevű valami ezúttal is a rendszer integráns részét képezi, olyannyira, hogy gyorskapcsolót is szerkesztettek hozzá az értesítőpanelre. Ugyanazt tudja, mint eddig, nekünk pedig ugyanúgy nem sikerült megszokni a használatát, pedig a lényegét érteni véljük. Dupla koppos ébresztés ezúttal nincs, könnyített módban viszont élvezhetjük a hatalmas csempékké alakított felületek és funkciók nyújtotta kényelmet, mondjuk a készüléket autós tartóba fogatva vezetés közben. Az állapotsoron megjelenő információk mennyiségét és tartalmát az Értesítések és állapotjelző sáv menüpont rejti.


[+]

Az extra szoftverekbe nem fogunk belefulladni, de minden van, ami kell. Beköltözéskor tájékoztat a rendszer, hogy a Google szolgáltatásainak használatához tessék letölteni, amit kínál, ez erősen javallott, onnan minden a megszokott rendben történik. Ebből következően a Google szoftvercsomagját magunknak kell ízlés szerint összeválogatni, ha igényünk merülne fel, de a Meizu saját e-mail kliense, böngészője, zene- és videolejátszója, időjárás appja és naptára eleve készséggel áll rendelkezésünkre.


[+]

A személyre szabáson kívül, ami egy sima téma- és háttérképgyűjtemény, akad még félig orosz nyelvű App Store nevezetű akármi (nyilván alkalmazásbolt), valamint a látszólag tetszhalott Hot Apps alkalmazás, ami nélkül szintén lehet boldog és teljes életet élni. Az Eszközök már sokkal érdekesebbek és hasznosabbak, itt találunk iránytűt, szintezőt, vonalzót, nagyítót, meg pár hasznos miegymást, amelyeket akár önálló ikonnal is elláthatunk a főképernyőn. Hangrögzítő, jegyzet és meg is volnánk. Plusz, Biztonság címszó alatt a kissé átrajzolt Telefonkezelőt fedezhetjük fel, memória- és energiagazdálkodás-menedzsment, adatforgalom követés, valamint beépített antivírus program is elérhető.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Meizu

Azóta történt

  • 6 gigabájt RAM a Meizu m5-ben?

    Lehetséges, persze csak a legnagyobb tárolóegység mellé járhat a jelentős mennyiségű memória.

  • Bemutatkozott a Meizu m5

    Ahogy az várható volt, bemutatkozott a cég új belépőmodellje, ami Kínában 30 ezer forint alatti összegért vihető haza, mellé pedig elég gazdag felszereltséggel bír.

  • V7 Zyro - nulláról indulva

    A Zyro a világ egyik legnagyobb IT disztribútorának első saját márkás kísérlete a piacon. A készülék az abszolút belépő szintet célozza, és nem is nyújt többet. Ettől még persze lehetne jó.

Előzmények

  • Meizu m3 note - gyorsabban, magasabbra, erősebben

    A kínai gyártó note szériájának legújabb tagja jelentős előrelépést mutat a megelőző modellekhez képest. Kivéve az árszintben, mert az csodával határos módon maradt.

  • Máris itt az m3s a Meizutól

    Fémház, ujjlenyomat-olvasó és méretesebb akkumulátor jellemzi az m3-at leváltó Meizu m3s-t.

  • Bemutatkozott a Meizu m3

    Az m3 note után nem sokkal megérkezett a kisebb variáns is: az m2-höz képest frissebb rendszerchipnek és néhány apróbb változásnak örülhetünk, az ára pedig változatlan.

Hirdetés