Maxtron IP67-1 - csavarosan a napsütésből

Hirdetés

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Böngészni GPRS segítségével tudunk, ezt a rendkívüli sebességet kihasználva tudjuk elérni a honlapokat, a szoftver pedig lehetőséget ad könyvjelzők mentésére, és a képek betöltésére. Két nagyraértékelt tudással rendelkezik még a készülék, az egyik a Bluetooth, a másik pedig a két SIM kezelése, utóbbi viszont csak standby módban működik, ha ugyanis az egyik kártyáról indítunk egy hívást, a másik már búcsút is int a hálózatnak. Nincs WiFi, NFC és GPS, a microUSB csatlakozón keresztül is csak adatokat másolni lehet a készülékre, illetve ilyen módon lehet tölteni is a masinát.

Maxtron IP67-1
[+]

A méretes, téglalap formába öntött akkumulátor csalódást keltő, mindössze 900 milliamperóra kapacitással rendelkezik, pedig ennél sokkal nagyobb teljesítményű telepeket is láthattunk már a konkurenseknél. Az üzemidő persze még így is sokkal jobb a mai okostelefonoknál, bátran lehet használni a készüléket több napon keresztül, ám a rekordok megdöntésére nem nyílik majd lehetőségünk.

Maxtron IP67-1 screen shot Maxtron IP67-1 screen shot Maxtron IP67-1 screen shot

Értékelés: Maxtron IP67-1
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 4 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 2 pont
Felhasználói felület élménye 5 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
Adatkommunikációs képességek 3 pont
Multimédia
Vizuális 1 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

A Maxtron IP67-1 jelenleg Balin 20 ezer forintba kerül. Igen, jól látják a tisztelt olvasók, onnan származik a kütyü, a napsütötte szigetről vándorolt el az öreg kontinensre, kvázi mutatóba. Nyilván ezt a készüléket nem lehet összehasonlítani a belépő szintű, vagy alsókategóriás androidos okostelefonokkal, mivel teljesen más felhasználói kör számára készült. A masina tervezésénél a strapabírás volt a fő szempont, a víz- és porállóság már nem kuriózum, az ütések elviselése azonban még mindig pozitív képességnek számít. A rendszer rém egyszerű, éppen ezért gyors, a microSD kártya bővíthetőség pedig a zenék vagy más nagyobb fájlok kedvelőinek lehet fontos tulajdonság. A kamera borzalmas, a kijelző sem túl acélos, a billentyűzet viszont kárpótol ezekért, kiválóan lehet gépelni a gyártó termékén. Az üzemidő átlagosnak mondható a kategóriában, ám a mai okosszerkezetekhez képest jelentős előrelépésre számíthat az, aki tesztalanyunkat választja. Ilyen téren viszont egyelőre a másfélszer ennyibe kerülő Evolveo StrongPhone Accu a király. Főszereplőnk árbeli konkurense inkább a Caterpillar B25 és a Evolveo StrongPhone X1, egyik sem tud többet vagy kevesebbet, bármelyiket választhatja az, aki terepen dolgozik, más kérdés persze, hogy a Maxtron újdonsága itthon aligha szerezhető be, így plecsnit sajnos nem tudok adományozni neki.

Legendd

A tesztkészülék az XXL GSM jóvoltából jutott el hozzánk. Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Hirdetés