Hirdetés
Multimédia, üzemidő, összegzés
A kamera 3 megapixeles, a legnagyobb elérhető felbontás állóképeknél 2048 x 1536, videóknál 640 x 480 pixel. A kamerát kezelő szoftver kellemes repertoárral bír, még az érzékenységet (ISO 100 - ISO 400) is piszkálhatjuk, de természetesen nem maradtak ki az olyan alapvető dolgok sem, mint a fehéregyensúly vagy az expozíció-korrekció. Extra funkciókból csak az arcfelismerés elérhető, de ez is sokkal jobb, mint a semmi.
3 megapixel ide vagy oda, a készülék nagyon szép képeket készít, sok nagyobb felbontású masina is megirigyelné a dolgot. A képek nem túl elmosottak és nem is túlélesítettek, a színek ragyogók, a dinamikatartomány nagy, a vonalélesség is rendben van, a makró mód meggyőző, éjszaka viszont nem tud mit kezdeni magával az Optimus One, mivel nincs rajta vaku.
A zenei résznél semmi extrát nem kapunk; na jó, egy FM-rádió azért van, de ez nem egy olyan szintű dolog, amivel még nem találkozhattunk. Egyébként minden rendbe van, az albumborítókat megjelenítő, ID3-tagek alapján szűrő zenelejátszó szoftver nagyon ügyesen teszi a dolgát, háttérben is fut. A hangminőség kihangosítva közepes, a gyári fülhallgató használható, de szintén nem a minőség bajnoka, ám a 3,5 milliméteres fülhallgató kimenetnek hála bármit használhatunk, amit szeretnénk. Mármint a saját fülhallgatónkat is.
Az akkumulátor 1500 mAh-s, de nem bírja túl jól, a készüléket simán ki lehet készíteni egy nap alatt. Ha nem nyomkodjuk túl sokat, akkor másfél-két napot elmegy, de annál többet semmiképp, ami nagyon szomorú és egyben zavaró is. Valószínűleg az LG szoftveresen még tud csiszonlni a dolgon, reméljük, hogy mihamarabb meg is teszik!
Külső | |
---|---|
Ergonómia | 9 pont |
Anyaghasználat | 7 pont |
Összeszerelés minősége | 8 pont |
Kijelző mérete, minősége | 6 pont |
Belső | |
Kezelhetőség | 8 pont |
Sebesség | 8 pont |
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége | 9 pont |
Felhasználói felület élménye | 9 pont |
Alapfunkciók | |
Hangminőség, vételi stabilitás | 9 pont |
PIM funkciók | 9 pont |
Adatkommunikációs képességek | 8 pont |
Multimédia | |
Vizuális | 6 pont |
Audio | 8 pont |
Egyebek | |
Üzemidő | 6 pont |
Ár/érték aránya | 8 pont |
Hogyan értékelünk? |
Az LG Optimus One P500 pont olyan jól sikerült, amilyen kellemes az LG Optimus GT540 volt. Az LG szerencsére haladt a korral, a kapacitív multi-touch kijelző megléte mindenképp örömteli, a hardver nem nagyon változott, de így is teljesen rendben van, szoftveres téren jól teljesít, a kamera és a multimédiás képességek kellemesek. Negatívumként gyakorlatilag csak a kijelző előtti gyenge plexit és a kicsit gyenge üzemidőt lehetne felróni, minden másban korrekt az újdonság. Kezdőára 67 000 forint körül alakul majd, ez egy picit talán sok, de úgyis esni fog egy nagyot pár héten belül. Ha elődjéhez hasonlóan bekerült a szolgáltatók kínálatába, akkor érdemes lehet majd elgondolkodni a vásárlásán.
![]() |
LG Optimus One P500 |
Bocha
A cikk elkészítésében a T-Mobile mobilinternet volt segítségünkre.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!