Külső
Az Optimus L7 II dual külseje továbbra is az L széria által kitaposott utat követi, a dél-koreai gyártó dizájnrészlege ismét a minőségi műanyagot és az egyszerű, ám szemrevaló formatervet részesítették előnyben. Fontos eltérés viszont a vonalvezetés finomodása, a második Optimus L7 lekerekített sarkakat kapott a kissé szögletes elődhöz képest. A borítás továbbra is műanyagból van, a kissé érdes mintázattal ellátott hátlap kényelmesen az ember kezébe illeszkedik. A dimenziók átlagosak, a 122,2 x 66,6 x 9,7 méretek mellé 127 grammos tömeg társul, azaz nem húzza le a zsebet a mobil. Nálunk egy fehér színű modell járt, ám a boltok polcaira fekete kivitel is érkezik majd.
Az előlap tetején egy VGA felbontású másodlagos kamera látható a bal fertályon, középen a hangszóró, a jobb szélen a közelségérzékelő kacsint vissza. A kijelző 4,3 hüvelykes képátlójú, a felbontása 480 x 800 képpontos, a pixelsűrűség így 217 ppi. Ennek megfelelően a kép élessége hagy némi kivetnivalót a HD és Full HD panelekhez szokott szemnek (utóbbiak pixelsűrűsége közel kétszer ekkora), a kategóriájában azonban korrektül helytáll. A panel fényerő és betekintési szög téren remekel, a színek viszont egy kissé fakóbbak a kelleténél, ám ez az IPS technológia sajátja. Az érintéseket természetesen kapacitív módon érzékeli, egyszerre akár több ponton is tud tapogatást regisztrálni. A képernyőhöz kapcsolódik a Smart Screen funkció is, mely kissé a Samsung tavalyi újdonságára hajaz: a kijelző nem kapcsol ki, amíg a telefon szemmozgást tapasztal.
A kijelző alatt négy kapacitív gomb kapott helyet, a megszokott vissza, főképernyő és beállítások billentyűket egy SIM-váltóval egészítették ki. Utóbbi nincs jelen az egy SIM-et fogadó verzión, helyette azonban egy speciális fizikai home gomb jár, mely értesítő LED-ként is funkcionál.
A hátlapon felül középen kapott helyet a krómmal keretezett elsődleges kamera, mely alatt egy LED villanó látható. Egyedüli díszítőelemként egy szürke LG feliratot kapunk, a külső hangszóró a bal alsó sarokban pihen. A hangja egészen korrekt a mobilos mezőnyben, a magas hangerő miatt beszélgetések kihangosításához jól használható, minőségi zenehallgatásra azért nem ajánlott (mint ahogy egyetlen telefon beépített hangkeltője sem).
A microUSB-aljzat alul árválkodik, a képernyőzárként is szuperáló ki- és bekapcsoló gomb baloldalt kapott helyet a hangerőszabályzóval egyetemben. A telefon jobb oldalán egy multifunkcionális billentyű található, mely alapértelmezett esetben a QuickMemo jegyzetelőszolgáltatást indítja el, ám ezt bármikor meg lehet változtatni a beállítások között, akár külső alkalmazás is rendelhető a gombhoz.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!