LG Optimus L3 Dual - kétkártyás alapdroid

Szoftverek, kamera

Az előző oldalon leírtaknak megfelelően az LG lecserélte az alap alkalmazások felhasználói felületeit, az új ruha több esetben extra szolgáltatásokkal is jár. A telefonkönyvet és a naptárat Google- és Exchange-alapon lehet szinkronizálni, a Gmail mellett a már megszokott módon egy Email kliens is található a menüben. Az alap szoftvercsomagot erősíti továbbá a Google+ és a Google Csevegő (ismertebb nevén G-talk), a YouTube, a Voice Search névre hallgató hang alapú kereső, illetve a Maps térképszolgáltatás is. A böngésző funkcionalitása nem rossz: egyszerre több oldal lehet nyitva, a keresés a lapok szövegében is működik, illetve elérhető a weboldalak megosztása és az offline olvasási lehetőség. Nagy kár, hogy a képernyőméret és a felbontás komoly korlátot állít az élmény elé, nem is beszélve a gyenge hardver okozta teljesítménybeli problémákról; igaz, utóbbi csak komolyabb, összetettebb oldalak esetén érezteti a hatását. Az FM-rádió képes az állomások automatikus keresésére, valamint néhány velük kapcsolatos adatot is megjelenít. A zenelejátszó nem sok extrát kínál, az albumborítók megjelenítése és a lejátszási listák kezelése mellett a muzsikák A2DP-n keresztüli üvöltetését kínálja.

Az extra programok közötti programok bizonyára ismerősek az LG Optimus szériáját ismerők számára. A Diktafon hangrögzítésre jó, a RemoteCall Service a gyártó távdiagnosztizáló szolgáltatását takarja. A SmartWorld az LG saját alkalmazásboltja, mely Magyarországon sajnos nem elérhető. Dokumentumok olvasgatására a Polaris View a nyerő, ám mint azt a név is mutatja, szerkeszteni és új fájlt létrehozni sajnos nem lehet a segítségével. Hasznos továbbá az Alkalmazáskezelő, amely a futó folyamatokat és programokat listázza, melyeket be is lehet zárni a programon belül. A Szoftverfrissítés applikációnak viszont nem sok értelme van, lévén ez az opció a beállítások között is ott figyel, ergo az Optimus L3 Dual esetében akár két módon is ellenőrizhető az update csomag elérhetősége.

A hátlapon egy fixfókuszos kamera is helyet kapott, mellyel legfeljebb 3 megapixeles, azaz 2048 x 1536 képpontos felbontású fotókat lehet lőni, a mozgóképek felbontása 640 x 480 pixelben van maximalizálva. A kameraszoftverben állítható a fehéregyensúly, a fényérzékenység, a színhatás, melyek mellett geotagging és időzítő funkciókat, valamint néhány effektet is aktiválhat a felhasználó. A képminőség körülbelül az Optimus L3 szintjét hozza, viszonylag megfelelő dinamikatartomány mellett elmosott részletekkel teli, olajfestményszerű képeket készít a mobil.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés