Menü, alapfunkciók
A GW300 menürendszere nem sok újdonságot rejt, miután nem érintőkijelzős az eszköz, ezért nem is S-Class alapú a menü, hanem a régi, jól ismert LG logika alapján épül fel. Örömteli, hogy igen gyors a cucc. A főképernyőn lehet saját hátterünk, vagy választhatunk egy olyat, hogy LiveSquare, ami vagy egy parkot, vagy egy tengerpartot rajzol ki, rajta pedig ott állunk mi, illetve azok a kontaktok, akik az utóbbi időben kapcsolatba léptek velünk hívással, vagy üzenettel. Persze ezekre lehet kattintani is, s innen egyből lőhetünk rájuk üzenetet, vagy hívást.
A főmenü 12 ikonból épül fel, a háttér fekete és fehér lehet, ízlés dolga, nyilvána világosabb jobban látszik. Az automatikus billentyűzárral van egy kis bibi: mindenhol aktiválódik, fel is lehet oldani, de ha nem az alapképernyőről történt az automatikus lezárás, akkor a fényerőt csak abban az esetben teszi vissza a szoftver, ha kikommandózunk teljesen a menürendszerből. A betűméret négy lépcsőben állítható, s ez a komplett menüstruktúrára érvényes lesz.
A készülékben 1000 férőhelyes névjegyzék tesped, igen sok adat vehető fel. A keresztnév és vezetéknév után több telefonszám, email cím, vállalat neve, címe, emberünk beosztása, weboldala, születésnapja is rögzíthető, illetve fénykép, valamint avatar, amely arra jó, hogy a fent említett LiveSquare képernyőjén így jelenik meg az illető. Bejövő hívás esetén a névhez csatolt fotó viszonylag kicsi, olyan 120x120 pixel nagyságú.
Az üzenetkezelésnél vártam, hogy lesz valami extra (mondjuk közösségi oldalakra való kommentálás lehetősége), de csak a szokásos eszköztárat találjuk, ami persze elegendő (SMS, MMS, e-mail). A szövegbevitel gyors, az ékezetes karaktereket az adott betű hosszas megnyomásával tudjuk előhozni. Ami jól hangzik, csak hogy az "a" nyomására először az "ä" jön elő, s nem pedig az "á". Az e-amil kliens hitelesített SMTP szervereket és csatolmányokat is kezel.
A szervezőben nincs semmi forradalmi, a naptár havi és heti nézetben csekkolható, az új bejegyzések három típusra bonthatóak, úgymint találkozó, évforduló és születésnap (bár meglátásom szerint a születésnap is pont évenként következik be). Vannak jegyzetek és titkos jegyzetek is, ezeket jelszóval védhetjük le. A vekker több időpontot is kezelhet, ezekhez egyenként rendelhetünk ismétlődést és csengődallamot. A számológép tudományos műveletek is ismer, átváltó és stopper színesíti még a repertoárt.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!