Menü, alapfunkciók
A menürendszer szerencsére nem csak fekete, hanem fehér háttérrel is kérhető, ez nagyban javít az olvashatóságon. A főmenü lehet ikonos, vagy listás felépítésű, a betűméret négy lépcsőben változtatható. Ez alapvetően elég paraméterezési lehetőség az olvashatóság szempontjából, de egyéb csicsákra ne számítsunk. A navigációs gombtól balra elhelyezkedő billentyű viszont arra szolgál, hogy a futó alkalmazások között váltogathassunk, tehát egyfajta kezdetleges multitasking is van a telefonban, ami dicséretes.
A névjegyzék 1000 férőhelyes, egy emberhez megfelelően sok adatot vehetünk fel, az otthoni és munkahelyi adatok is teljeskörűek, utóbbinál még az illető beosztása is rögzíthető. A keresés gyors, a listázás esetén keresztnév és vezetéknév alapján rakhatja sorba a találatokat a szoftver. Ha szükségünk van rá, akkor a lista kicsi képeket is tartalmazhat – feltéve, ha az adott kontakthoz rendeltünk fotót.
Az üzenetkezeléssel nincs sok probléma, annak ellenére, hogy a gombsor viszonylag lapos, a nyomáspont meglepően jól érezhető. LG népszokás szerint a gombokhoz gépeléshez hasonlatos hangeffektek is tartozhatnak, ezzel nagy embersűrűség közepén biztosan magunkra vonhatjuk a figyelmet, egészen addig, amíg egy kopasz, kétajtós szekrény ki nem üti a kezünkből a telefont. Funkcionálisan SMS, MMS és email tartozik a repertoárba, utóbbinál csatolmányok kezelésésre is nyílik mód, a beállításban pedig egy varázsló segít. Miután a készülék itthon egyelőre a Vodafone kínálatában lelhető fel, ezért a Vodafone Mail szolgáltatás került előre beállításra.
Nincs ok szégyenkezésre a szervezőfunkciók kapcsán sem. A naptár havi és heti bontásban is grafikusan ábrázolja a teendőinket, amelyek három csoportra oszthatóak: találkozó, évforduló és születésnap. A magam részéről kissé megütköztem ezen, mert szerintem a születésnap jó esetben pont évenként egyszer van, de a szoftver mégis külön kezeli ezt a két kategóriát. Ennek csupán annyi az oka, hogy a születésnapot a telefonkönyv bejegyzéseihez is hozzá tudja rendelni, míg az évfordulót nem.
Létezik olyan is, hogy titkos jegyzet, amit csak biztonsági kód megadása után nyithatunk meg, ez simán pótolja a Sony Ericsson által elterjesztett kódmemória funkciót. Az ébresztőóra jól paraméterezhető, a számológép ismeri a trigonometrikus műveleteket is, a repertoárt pedig stopper, visszaszámláló, listás világóra és átváltó teszi teljessé.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!