Kipróbáltuk az LG G6 prototípusát

A hangsúlyozottan nem végleges készüléket egy hete használjuk, méregettük, fotóztunk vele, és ezek alapján megpróbáljuk kitalálni, a végleges mennyire lesz népszerű.

Tesztfotók és vélemény

A kamera képminősége sem pont az, amiről egy előszériás készülék esetében feltétlenül kéne írni, de az olvasóink jelentős részét valószínűleg ez érdekli a legjobban, hiszen a G6 megtartotta a G5 kétkamerás felépítését, amivel abból a szempontból továbbra is egyedi a piacon, hogy máshol nem látható látószögeket kínál. Valamennyi változás azért van, az extra nagy látószögű optika már csak 125 fokos, szemben a G5 135 fokos megoldásával, de a különbség kvázi észrevehetetlen, egyik sem jobb a másiknál, a lényeg az, hogy nagyon széles látószögről van szó ebben az esetben is. A hátul lévő másik kamera továbbra is 71 fokos, ami 35 milliméterre átvetítve körülbelül 29 millimétert jelent, tehát egy látószög szempontjából kvázi normális megoldásról beszélünk.


[+]

A két lencse mögött immáron egyféle szenzor van, méghozzá az 1/3 hüvelykes, 13 megapixeles Sony IMX258, ami azt jelenti, hogy a G5-tel ellentétben itt a hátsó kamerákkal megegyező felbontású fotók készülnek, nem mintha ennek sok jelentősége lenne. Annak már talán inkább, hogy az elsődleges szenzor mérete kisebb lett, azaz kevesebb fényt fog be. Optikai stabilizáció csak a szűkebb látószögű lencsébe került, az extra nagynál erre mondjuk nincs is akkora szükség, bár a videózásnál azért jó lenne. Mozgóképeknél egyébként 4K az elérhető legnagyobb felbontás, Full HD-ban pedig 60 képkocka is rögzíthető másodpercenként, ami ma már amúgy nem egy kiemelkedő érték. A képalkotásnál visszalépés a lézeres autofókusz elhagyása, de szerencsére a PDAF-fel is elég gyorsan működik a dolog.


[+]

A fenti képek elsősorban kedvcsináló szándékkal kerültek ide, tényleg nem szabad komoly konklúziót levonni belőlük, hiszen egy fényképezőnél a hardveres elemek csak annyira fontosak, mint a szoftver, itt pedig még van ideje fejleszteni az LG-nek. Nem mintha a nálunk lévő példánynak nagyon szégyenkeznie kéne, hiszen szép képeket csinál, illetve úgy egyébként is rendben van: egyszer sem fagyott le, gyorsan működött, a 2:1-es kijelzőből adódó szoftverhibával egyedül a galériában találkoztunk, de ott is csak egy apróságról van szó. Azt egyelőre ugye nem tudjuk, hogy a konkurensek mit gurítanak idén, illetve nem szabad elfelejteni, hogy az LG igazi nagyágyúja egy új V-szériás eszköz lesz valamikor még idén, de az biztos, hogy a G6-tal kapcsolatban egyelőre bizakodhatunk. A moduláris koncepció elhagyása valószínűleg kifizetődő lesz a számukra, mert innovációban ugyan visszaléptek, de a G5 ismert gyermekbetegségeit úgy tűnik, hogy sikerült kijavítani (stabil a GPS, sokkal hosszabb az üzemidő), miközben megmarad a dupla kamera és az egyedi dizájn. Várjuk a végleges terméket!

Bocha

A cikk elkészítését a Telenor Hipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Hirdetés