LG G3 S - mini-helyett-S

Külső és kijelző

A G3 S nem is tagadhatná, hogy honnan örökölte meg formavilágát, amit egyébként mi egyáltalán nem bánunk, a G3 ugyanis küllemre és kényelemre nézve egyaránt kellemes tulajdonságokkal rendelkezik. Megmaradt a vékony oldalsó és képernyő feletti keret, az ezüstös alsó sáv, a tenyérbe simuló, enyhén ívelt, jó minőségű hátlap, no és persze a hátul elhelyezett bekapcsoló- és hangerőszabályzó gombok, azaz a készülék bal- és jobboldalára semmi nem került.

Vékony keretek jellemzik az LG G3 S házát
[+]

Persze az 5 hüvelykes készülék kisebb, bár valamivel vastagabb lett elődjénél, a 137,7 x 69,6 x 10,3 milliméteres ház és a 134 grammos súly pedig könnyebb egykezes használatot eredményez, igaz az 5,5 hüvelykes megjelenítőhöz képest a G3 is kompaktnak volt mondható. Az összeszerelési minőség jó lett, némi recsegésre a szerkezetet csak intenzív markolás mellett lehet bírni. Illesztési hiba nincs.

Az LG G3 S hátlapja jól tapad a tenyérben
[+]

A főszereplő, mint minden érintőkijelzős okostelefon esetében, ezúttal is a megjelenítő, amely 720 x 1280 pixeles felbontást kapott. A 294 képpont/hüvelykes pixelsűrűség abszolút elfogadható, főleg a RGB szubpixelmátrix mellett, bár a megjelenítő színei kissé fakók és hűvösek. A betekintési szögek rendben vannak, a színek a készülék elfordításával nem torzulnak, a panel viszont veszít a fényerejéből. A feketék fényereje kissé magas. Közvetlen napfény alatt nem rossz a helyzet, a tartalmak láthatósága átlagosnak mondható. Az érintésérzékeny felület pontosan veszi be ujjmozdulatainkat, viszont néha enyhe késéssel reagál az érintésekre, bár ennek már a hardveres sebesség lehet az oka.

Az LG G3 S kijelzője éles de enyhén hűvösre lett kalibrálva
[+]

Kijelző-teszt
Mérés LG G3 S Sony Xperia M2 Alcatel Idol 2 S LG Optimus L9 II
Fehér fényerő 387 nit 484 nit 522 nit 352 nit
Fekete fényerő 0,43 nit 0,48 nit 0,52 nit 0,37 nit
Kontrasztarány 900:1 1009:1 1002:1 963:1
Színhőmérséklet 7834 K 10490 K 12360 K 8212 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Az előlap tehát megörökölte a G3 aszimmetrikus profilját, ami annyiból mindenképpen praktikus, hogy a képernyő alatt maradt némi hely a kényelmes megtámasztáshoz, és mivel a kezelőgombok a kijelzőn kaptak helyet, nem kell tornázni azok eléréséhez. Felül amúgy sincs szükség extra kávára, úgyhogy itt csak a beszélgetési hangszóró, a közelségérzékelő, az értesítési LED és az 1,3 megapixeles előlapi kamera kapott helyet. Az LG logó alulra került.

A hátlapon vannak az LG G3 S gombjai
[+]

Mint jeleztük, kétoldalt semmi sem szakítja meg az előlapot körbevevő burkolatot, de felülre is csak két apró kivágás került (mikrofon és IrDA port). A második mikrofon, a microUSB csatlakozó és a fülhallgató-kimenet alulra került. A fémes érzésű hátlap nem csak tenyérbe illő, hanem a tapadása is elég jó, persze lapos felületen kezelve a készülék az ívelt profil miatt kissé billeg. Felülre a ledes villanóval és lézeres autofókusz elemmel megtámogatott 8 megapixeles kamera került. Alatta a bekapcsoló és hangerőszabályzó gombok pillanthatók meg, kezelésük kifejezetten kellemes. A multimédiás hangszóró a hátlap bal alsó sarkára került.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés