Lenovo P2 - a hosszú kapcsolat titka

14 nanométeres SoC és 5100 milliamperórás akkumulátor biztosít zseniális üzemidőt és kiegyensúlyozott teljesítményt a P2 belsejében. Megszületett az üzemidőmobil kategória?

Kamera, video, audio

A kamera kapcsán túl sok extrára ne számítson, aki a középkategória felső szegmensében üzemidőmobilra vágyik, mindenesetre a P2-nek nem kell nagyon szégyenkeznie, hiszen van benne PDAF-autófokusszal működő 13 megapixeles szenzor, kéttónusú ledes villanó és 4K videofelvételi lehetőség, szoftveres téren pedig igyekszik kiszolgálni a profikat és egyszerű kezelhetőséget biztosítani a kezdőknek. Ez utóbbiaknál persze nem véletlen a próbálkozik szó: az automatikus témafelismerés és ehhez társított módok nem mindig működnek igazán jól, és nem csak feltételezi rólunk, hogy szándékunkban áll ételszerűen elfogyasztani az anyacsavart, hanem sokszor olyankor is bekapcsol különböző képmódokat, amikor nem kellene, és nagyon suta lesz a végeredmény.

Remek ötlet, hogy nem kidudorodik, hanem a hátlapba mélyed az optika
Remek ötlet, hogy nem kidudorodik, hanem a hátlapba mélyed az optika [+]

A profik főleg az optikai képstabilizátor hiánya miatt érezhetik magukat kínosan, manuális módban nagyon könnyen bemozdulnak az esti fotók, és hiába készülnénk állvánnyal, 2/3 másodpercnél nem is lehet hosszabbra állítani a záridőt. Kézi módban kimaradunk a HDR előnyeiből, és a zársebességen túl az érzékenységet (ISO100 -1600), az expozíció-korrekciót, az előre definiált sémák szerinti fehéregyensúlyt és a kézi fókuszt állíthatjuk. Teljes körű camera2 API támogatás sajnos nincs, így hiába próbálkozunk például a Manual Camerával, a legtöbb jóból kimaradunk, DNG-mentésről ne is álmodjunk.

Furcsa ízlést feltételez rólunk a szoftver
Furcsa ízlést feltételez rólunk a szoftver [+]

A szoftveres környezet ugyan hagy némi kívánnivalót maga után, de a fókuszálás és az exponálás gyorsan megtörténik, a fenti tesztfotók pedig egyáltalán nem sikerültek rosszul. A vonalélesség bőven átlagon felül, és a részletességgel sincs gond, még a zajosodás mértéke sem feltűnő, a dinamika azonban általában harmatos, időnként találkozunk alulexponált felvételekkel, és a kromatikus aberráció is felüti a fejét egy-két képen. A lencserajzolat jó, a széleken sem torzít durván, még akkor sem zavaró, ha fókuszpontban van a kép valamelyik sarka. A 4K felbontású videózás ebben a kategóriában nem kis előny, 30 fps sebességgel rögzített tesztfelvételünk ide kattintva letölthető. Az előlapi kamera 5 megapixeles, a kijelző felvillantásával próbálja kompenzálni a gyengébb fényviszonyokat, egy próbakép itt nézhető meg.

4K-t felvenni és lejátszani is jól tud a P2
4K-t felvenni és lejátszani is jól tud a P2 [+]

A Lenovo videolejátszója teljesen egyszerű, készíthetünk pillanatfelvételt a képkockákról, lezárhatjuk a kijelzőt, hogy ne tapicskoljunk rá véletlenül, és ne is forduljon át fölöslegesen, egyébként az AC3 hangsávú és DivX tartalmakon kívül szinte bármit képes lejátszani, még a 4K tartalmak sem izzasztják meg nagyon, legyen szó a mobil által felvett, vagy külsős tartalomról. Zenehallgatáshoz kizárólag a Google Play Zene szolgáltatásait tudjuk használni a gyári felhozatalból, hangszínszabályzó nélkül. Természetesen nem jelentenek neki problémát az mp3, wav és flac fájlok, a dsd-vel és a wma-val viszont nem boldogul el.

Play Zene és FM-rádió képezi a gyári kínálatot Play Zene és FM-rádió képezi a gyári kínálatot
Play Zene és FM-rádió képezi a gyári kínálatot [+]

A gyári headset hangminősége az earbudokhoz képest alapvetően rendben van, de zenehallgatásra egyébként sem érdemes túl komoly hangkeltőt illeszteni hozzá: bár kevés alapzajjal és aránylag tisztán szólal meg, dinamikája rendkívül harmatos, mélyei erőtlenek és énekhangjai a háttérbe húzódnak, és nem csak a csúcsmobilokhoz képest vehető ez észre. Az alul lévő mono hangszórót halknak semmiképp nem hívhatjuk, durva hangerőt produkál, de minőségileg ezt sem nevezhetjük átlagnál jobbnak, a mélyek és a részletek teljes hiánya mellett az is fel fog tűnni, hogy 2/3 hangerő fölött már csak a recsegést erősítjük/tompítjuk, túl sok egyebet nem produkál. Legalább van egy headsettel jól működő FM-rádió, ami rögzítésre is képes.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés