Kiano Elegance 5.1 Pro - hiba van a mátrixban

A lengyel cég készüléke ismerős lehet, legalábbis a megjelenés tekintetében, viszont jóval komolyabb hardvert pakoltak bele, mint alteregójába.

Hardver, szoftver

A központi feldolgozóegység ma már nem számít éppen frissnek, ugyanakkor roppant népszerű a szegmensben, 3 GB rendszermemóriával megtámogatva pedig nem is teljesít rosszul. A rendszersebesség nem kifogásolható, a feladatvégzés gördülékeny és tempós, mindössze némi melegedéssel kell számolni terhelés esetén. Ez nyilván a 28 nanométeres gyártástechnológia hátránya, amivel a MediaTek MT6735-ös lapka előállításra került. A központ feldolgozóegység négy darab, maximum 1,3 GHz-re skálázott Cortex-A53-as magot tartalmaz, a grafikáért pedig a kétmagos Mali-T720 felel. A Kiano szintetikus teljesítményteszten elért eredményei nagyjából szinkronban vannak a megegyező, illetve hasonló képességű lapkák teljesítményével, kivéve a grafikus teszteken, aminek nem különösebben értjük az okát, többször nekifutottunk a GFX-nek például, de mindig ugyanaz jött ki.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Kiano Elegance 5.1 Pro Xiaomi Redmi 4A Meizu m3s Vernee Thor
Rendszerchip MediaTek MT6735 Snapdragon 425 MediaTek MT6750 MediaTek MT6753
AnTuTu Benchmark 6.x 34896 pont 35877 pont 38647 pont 37679 pont
Vellamo Browser 2165 pont 2196 pont 2715 pont 2838 pont
Vellamo Metal 956 pont 1027 pont 976 pont 1059 pont
Geekbench 4 (single/multi) 605 / 1689 pont 658 / 1756 643 / 2197 pont n/a
GFXBench Manhattan onscreen 6,3 fps 5,6 fps 10 fps 9,1 fps
GFXBench Manhattan offscreen 3,1 fps 2,8 fps 5,1 fps 4,5 fps
GFXBench T-Rex onscreen 14 fps 14 fps 20 fps 19 fps
GFXBench T-Rex offscreen 8,5 fps 7,6 fps 13 fps 12 fps


[+]

Szoftveresen ismét nincs sok különbség az UMi és a lengyel gyártó készüléke között, itt is módosítatlan Android 6.0-t kapunk, a kellemesnél több AOSP alapú alkalmazással. Az értesítősáv kétfázisú, a kapcsolótábla tartalmát és sorrendjének variálását a Kezelőfelület-hangolóban tudjuk megoldani, amit az értesítősávon található beállítások ikon hosszú érintésével keríthetünk elő. Alkalmazásmenü van, viszont csak az ABC sorrendet és a vertikális megjelenítést ismeri.


[+]

Extra szoftverek nem nagyon vannak, de gesztusvezérlés jutott. Van egy olyan, hogy Kézmozdulat érzékelő, ennek engedélyezése után egy rakás dolgot intézhetünk a kijelző érintése nélkül pusztán azzal, hogy az előlapi szenzor fölött hadonászunk, úgynevezett Jedi erő. Lapozhatunk a főképernyők között, a galériában, de fogadhatunk bejövő hívást is. A másik ilyen opció-csomag az Okos ébresztés, ami egyrészt a dupla koppos ébresztést takarja, másrészt fel és le simító mozdulatokkal a zenelejátszót utasítgathatjuk, harmadrészt a zárolt képernyőre rajzolt különböző alakzatokkal alkalmazásokat indíthatunk. Ezek mind kiválóan és produktív tempóban történnek.


[+]

Az alkalmazáskínálat erősen a Google szoftvercsomagjára épül, de még a Galériát is a keresőóriás biztosítja, bár böngészőből pont van egy AOSP alapú, egyébként lényegében nincsen semmi. Mármint semmi felesleges. Kivéve a BabelFonts nevű betűkészleteket kínálgató app. A nélkülözhetetlen eszközöket azért nem spórolták ki, mint a naptár, számológép, óra, fájlkezelő és hangrögzítő. Egyébként Google Play Áruház.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Kiano

Hirdetés

Gamer laptop: már felveszi a versenyt az asztali pc-vel

PR Sokáig tartotta magát az a nézet, hogy a játékosoknak nagy teljesítményű asztali számítógépre van szüksége. Ez mára megváltozott: a gamer laptopok sem maradnak le mögöttük.

Hirdetés