Huawei Y5p - aprócska kényelmetlenség

A Huawei belépő szintű modelljét már-már apróságnak is nevezhetnénk, egyrészt mert mai viszonylatban igen kompakt, másrészt mert kifejezetten szerethető, egyszerű kis készülék. Lenne. De a Google szolgáltatások hiánya miatt elég kényelmetlen.

Multimédia

A kamerarendszer üdítően egyszerű, egyszersmind felejthető, ahogy az várható volt negyven ezer forint alatt. Az ahhoz képest tekintélyes hátlapi panelra egy darab, 8 megapixeles szenzor jutott autofókusszal és egytónusú, szimpla LED segédfénnyel, az előlapra pedig (szigorúan a kijelzőn kívülre) egy fix fókuszos, 5 megapixeles szelfiegység. Hát, egyik sem forradalmi, de alapvetően használhatóak, viszont a További opciók közé rejtett HDR-t érdemes használni, még ha kényelmetlen is előszedni.

[+]

A szoftver is kellemesen szimpla, kérhetünk szépítést, normál fotót (az 1x jelzi, hogy nem zoomoltunk bele véletlenül maximum négyszeres digitális nagyításig), vagy videó kizárólag FHD minőségben 30 fps sebességgel és Továbbiak. Itt rejtegetik az életmentő HDR-t, a panoráma módot és a professzionális kezelést, ami lehetővé teszi a manuális fókusz használatát, az érzékenység beállítását 100 és 1600 között, a záridő módosítását 1/4000 és 0,4 között, az expozíciókorrekciót +/- 4 tartományban, illetve a fehéregyensúly módosítását sematikusan vagy 2000 és 8000 Kelvin között.

A segédfény működik zseblámpaként, villanófényként és automatikusan is, ezen kívül pedig csak a kameraváltót és a beállításokat találjuk az élőképen. Itt pont annyi lehetőségünk van, hogy ne jöjjünk zavarba. A képarány lehet 1:1, 18:9 vagy natív 4:3; a videó ajánlott felbontása 720p, de opció a FHD is, a képkockasebességet viszont felesleges volt menüpontként feltüntetni, mert csak 30 fps tud lenni; de vannak rácsvonalak, helycímkék, időzítő, vízszint jelző, némíthatjuk a zárhangot és menthetünk memóriakártyára. Ennyi. Amúgy a RAW fájlokon kívül a készülék támogatja a manuális kamerát, lehet próbálkozni alternatív szoftverrel.

A képek minősége nem túl jó, de lehet hangulatos emlékképeket gyártani. A vonalélesség nevetséges, részletek alig, a dinamika még HDR-rel sem valami erős, a kissé szépiás érzetű színeltolódás viszont egy csomó témának jól áll, noha alapvetően szoftverhiba. Erős a torzítás a széleken, előfordul kromatikus aberráció, a legnagyobb probléma viszont a megbízhatatlan fókusz. Sokszor csak utólag derül ki, hogy elveszítettük a fókuszt, ami rém kellemetlen, ha már nincs lehetőségünk újra próbálkozni. Éjszaka viszont esélyünk sincs. Egyszerűen nincs fókusz. Se.

Videózni, mint említettük volt maximum 1080p felbontásban 30 fps-sel lehet, alapvetően kulturált minőségben. A stabilizálás hiánya nagyon érződik, a mikrofon kissé gyenge, a dinamika szintén, de szerintem ez ezen a szinten így elfogadható. A lejátszó és a videókönyvtár viszont rendben van. Leszámítva, hogy nem kezeli a DivX és Xvid formátumokat, a hangsávokat, a feliratokat és az AC3 kódolást, megakad már 2K tartalomnál is, magas felbontású streamre pedig esélyünk sincs, cserébe lehet kisablakban mozizni.

[+]

Zenehallgatáshoz ott a Huawei saját lejátszója, a YouTube működik böngészőből (csak viccesen ostoba dolgokat ajánlgat, ha nem jelentkezünk be), a Spotify elérhető az APKPure-ból és működik is, de felbukkan a MoreApps-ben is csak az ugye átirányít az APK Pure oldalára. Fülhallgatót nem kapunk, úgyhogy FM-rádióhoz dugjunk be egy tetszőleges, 3,5 milliméteres jackben végződő alkalmatosságot. A hangminőség egészen jó, kellemes, hallgatható, de mélységre és térre ne nagyon számítsunk jobbfajta fülhallgatóval se. A multimédiás hangszóró se szörnyű, nem erre való, cserébe nem is túl hangos, tekintve, hogy a beszédhangszóró funkcionál ilyen minőségben is.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés