Huawei Y5p - aprócska kényelmetlenség

A Huawei belépő szintű modelljét már-már apróságnak is nevezhetnénk, egyrészt mert mai viszonylatban igen kompakt, másrészt mert kifejezetten szerethető, egyszerű kis készülék. Lenne. De a Google szolgáltatások hiánya miatt elég kényelmetlen.

Adatkommunikáció

Az adatkommunikáció is az elégséges szolgáltatás szellemében fogant, de a két nanoSIM mellé még bőven befér egy microSD kártya, amit szoktunk szeretni, főleg, ha belső tárhelyként is formázható. Na, itt ez nem opció, úgyhogy rendszerszinten be kell érni bruttó 32 GB-tal. A WiFi csak 802.11b/g/n szabványon kapcsolódik 2,4 GHz-en, de van Direct és HotSpot, NFC és infra viszont nincs, cserébe a Bluetooth 5.0-s, a microUSB csatlakozó pedig OTG képes és van jack. Navigálni a GPS mellett a helyi hálózatok, a GLONASS és BeiDou adatai alapján lehet, a Google Maps pedig különösebb macera nélkül elérhető az APKPure felületén, csak a bejelentkezéssel lesznek gondok, mivel nem adhatunk hozzá Google fiókot.


[+]

Szenzorokból is csak a legszükségesebbek állnak rendelkezésre (fény- és közelségérzékelő, gyorsulásmérő, tájoló és hangszenzor), gyorstöltés nincs, vezetékmentes meg főleg nincs, az üzemidő pedig a szerény felbontás és méretek ellenére sem különösebben erős. A 3000 mAh-s akkumulátorból offline videótartalmat 14 órán keresztül nézhetünk, a készenléti fogyasztás viszont alacsony. Adapterből is csak egy 1 amperes jár a megfelelő kábellel, mást nem is találunk a dobozban. Kivéve a kijelzőre (jelen esetben kissé bénán) felrakott fóliát.

Huawei Y5p
Pro
Kompakt kialakítás
Korrekt megjelenítési minőség
Kontra
Google szolgáltatások hiánya
Spórolós RAM/tárhely kiosztás
Pontozás
Kialakítás, védelem 6 pont
Kijelző 6 pont
Sebesség 6 pont
Szoftverfelület 6 pont
Fotózás, videózás 5 pont
Hangminőség 6 pont
Adatkommunikáció 6 pont
Üzemidő 7 pont
Ár/érték arány 6 pont
Indulóár (HUF) 32 990

A Huawei Y5p igazából nem sokkal nyújt kevesebbet, mint az árkategóriában fellelhető kínálat, bár rendszermemóriából már nem elegáns három gigánál kevesebbel bohóckodni. Ezt viszont még alapvetően kompenzálná a kompakt méret, a hagyományos kialakítás, a jó minőségű kijelző és a korrekt optimalizálás, de erős a gyanúnk, hogy a 33 ezer forintos ár a Google hiányának függvényében értelmezhető, ami viszont tud komoly kényelmetlenségeket okozni. Abban az esetben, ha valaki kizárólag a Facebook - Messenger - Insta - Random Híroldal - telefon - ébresztő tengelyen mozog, a Huawei Y5p nem rossz választás, de némi türelem, kreativitás és tájékozódás nélkül egyes alkalmazásokat nem olyan kézenfekvő telepíteni, bizonyos szolgáltatásokról úgy, ahogy vannak, le kell mondani, a Google fiókban tárolt adatok átmozgatása pedig elég nehézkes, amennyiben egyáltalán lehetséges. Persze böngészőben minden elérhető, de az minden, csak nem kényelmes, főleg egy hangsúlyozottan szerény képességű eszköz esetében. Szóval, ha Google-re vágyunk és nem szánunk többet negyven ezer pénznél az eszközre, akkor érdemes megfontolni, csak hogy a legfrissebbeket említsük, az Alcatel 3L (2020)-at vagy Alcatel 1s (2020)-at, a Honor 8s (2020)-at, esetleg a Nokia 2.3-at (tekintve, hogy masszívan beesett az ára, ami így már konvergál a megfelelő szinthez).

AliceWake

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés