Hirdetés

HTC Desire S - plasztikázás

Multimédia

A Desire S hátlapja öt megapixeles kamerát visel, ehhez egy ledes vaku tartozik. Az optika tehát kisebb felbontású, mint az Incredible S esetén, de ha jó képeket csinál, akkor emiatt igazán nem hisztizik senki. A fókusz automatikus, nincs külön exponáló gomb, de folyamatosan dolgozik a rendszer, hogy éles legyen a téma. A beállítások között expozíció korrekció, szaturáció, kontraszt, fehéregyensúly, ISO érték is állítható, van önkioldó, geotagging, arcfelismerés, kapcsolgatható a vaku, illetve a segédvonalazás. A fotózás gyorsan történik, szinte azonnal küldhetjük a következő és a következő képeket. Videót 720p-ben rögzít a készülék, ide kattintva látható egy 20 másodperces filmecske. Tesztfotók pedig most következnek.

Hát-hát, itt bizony lenne mit csiszolni. A fényviszonyok a kültéri fotóknál ideálisak voltak, az eredmény mégis kiábrándító. Zajos, de ugyanakkor igen erősen elmosott képeket láthatunk 100%-os nagyításnál, eltűnnek a részletek, zavaróan erősek az oda nem illő zajpixelek, ez a teljesítmény nagyon messze van attól, amit elfogadhatóank tartunk. Nem kell nagyon messzire menni, hogy normálisabb eredményt lássunk, a nemrég tesztelt Xperia arc és neo klasszisokkal jobb, pedig azoktól a fotóktól sem estünk hasra. Sötétebb környezetben tragikus lesz az eredmény, s itt már képernyőnyi méretben is látszik, hogy miképp vérzik el az optika.

HTC Desire S

Zenei fronton barátságosabb a helyzet. Az albumborítókat is megjelenítő lejátszó tartalmaz equalizer funkciót is, de ez csak füles csatlakoztatása után válik aktívvá. A kijelző bal alsó sarkára tapintva több füllel tagolt listát kapunk, ahol előadó és album szerint szűrhetünk, itt készíthetünk lejátszási listát, megnézhetjük a csatlakoztatott eszközöket is (DLNA). Szintén egy gombnyomás csupán, hogy a telefon netre ugorjon és a YouTube-on keresgéljen a játszott zenéhez passzoló videót.

HTC Desire S

A telefon kihangosítva is kifejezetten jól szól. Nem túl hangos, de jellemzően tiszta, ami zenehallgatás kapcsán nem olyan nagyon fontos, de például az FM-rádiót hallgatva egy kisebb irodában bőven jó ahhoz, hogy a híreket tisztán értsük és az aktuális slágereket tudjuk dudorászni az orrunk alatt (fordítva jobb lenne, híreket dudorászni és a slágereket érteni). A telefonhoz mellékelt füles közepes képességű darab, a rádió használatához mindenképpen be kell dugni a készülékbe, hiszen ez szolgál antenna gyanánt. Cserébe van RDS funkcionalitás.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • HTC

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés