HTC Desire S - plasztikázás

Vas, Sense

A Desire S szépséges burkolata mögött 1GHz-es, MSM8255-ös Qualcomm processzor dobog, ehhez Adreno 205-ös grafikai gyorsító dukál, illetve ami nagyon nem mindegy, hogy 1,1 GB ROM és 768 MB RAM áll a rendszer rendelkezésére. Ez vidáman elég szinte bármire, ráadásul valamitől jobban optimalizáltnak tűnik a szoftver, mint az Incredible S esetében, itt tényleg nincs nyoma megakadásnak, még a galériában sem.

Az Android 2.3-as rendszer a legfrissebb, ami most elérhető, ugyanakkor a HTC erre a készülékre is a Sense felületet húzta rá, amely gyakorlatilag teljesen felülírja a Google-féle kinézetet és egy abszolút egyedi, nagyon régóta fejlesztgetett és csiszolt, felhasználóbarát és látványos interfész keletkezik belőle. Igazából egy ilyen Sense kapcsán már-már mindegy is, hogy a mag milyen verziószámú, s csak ismételni tudom magam: a HTC készülékeit a Sense adja el, főleg olyanok körében, akik már találkoztak vele. Akik még nem: nos, érdemes kipróbálni.

HTC Desire S

A felületről már korábban több helyen írtunk, megpróbálok most a lényegre szorítkozni, bár a Desire S kezelése közben találkoztam egy-két finom kis újítással, vélhetően a 2.3-as Android miatt. A felülről legördíthető notifikációs panel alján két fül van, alapból a Notifications aktív, ahogyan azt az Androidtól megszoktuk. Itt az értesítések felett látszanak a legutóbb használt applikációk is, a taskok váltása gyerekjáték. Viszont a másik fül (neve: Quick Settings) új humor, ide kattinva egy mozdulattal kapcsolgathatjuk a fontosabb rádiós dolgokat, GPS, Bluetooth, Wi-Fi, illetve a hotspot funkció került ide, valamint egy újabb tapintás és belezuhanunk a komplett beállításokba.

HTC Desire S

A Sense kezdőoldala a szokásos képernyőkre oszlik, ezeken a HTC által fejlesztett widgetek kaptak helyet, amik persze eltakaríthatóak. A Friendstream mellett ott ülhetnek a kedvenc kontaktjaink, a levelezésünk, a tőzsdei információk, valamint a HTC által nagyon látványosra rajzolt időjárási panel is, amely újabban hangot is ad, a köd, a felhő és az eső kapott audio effekteket. Nem mintha ez olyan baromira hiányzott volna. Ha belépünk a menübe, akkor nagyon okosan a gördítési ujjmozdulataink mindig pontosan egy képernyőnyi ikonhalmot mozgatnak meg, alul pedig választhatunk, hogy az összes rajzocskát akarjuk-e a látni, a letöltött programok érdekelnek-e csupán, esetleg a legutóbb használat applikációk szerint rendezze-e a rendszer az ikonokat.

HTC Desire S

HTC Desire S

A testreszabhatóság nagyon komoly szinten mozog, hiszen nem csupán a háttérrel játszahatunk (ami viszont a menü mögé nem rámolható be), de vannak skinek, amelyek a gombok felszínét is megváltoztatják. Az ezek közötti váltás azonban elég sok időt vesz igénybe. A HTC a Sense-hez melegen ajánlja a htcsense.com oldalon való regisztrációt, hiszen így érhetjük el a további funkciókat, mondjuk a letöltőközpontot (HTC Hub és HTC Likes), vagy a telefonkeresőt, amely elveszett készülék esetén egy térképen mutatja, hogy merre lehet az eszköz, egy gombnyomással pedig nullázhatjuk is, hogy adataink ne kerüljenek illetéktelen kézbe.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • HTC

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés