Honor 9 Lite - a másik köntös

Nagyon jó nyitóárat találtak a 18:9-es kijelzővel szerelt, négy kamerás, Android Oreo rendszerrel futó, üveg hátlapos Honornak.

Kamera, video, audio

A hátlapon és az előlapon is 13 + 2 megapixeles kamerapáros üldögél, a fő egység esetén a PDAF-réteg segítségével gyors és pontos autofókusz is segít az éles fotók elkészítésében. A dupla rendszer itt sem annyira izgalmas technológiájú, mint néhány drágább Honor vagy Huawei terméken, a segédszenzorok csak mélységinformációkkal látják el a szoftvert, így készülhet elmosás a portrékhoz, illetve a nagy rekeszértékű effekthez.


[+]

Az alapbeállítások közt nincs is sokkal több opció, a vakut lehet még kapcsolgatni, illetve rövid mozgóképet is vehetünk fel a fotókhoz. A módok közé került a HDR, a panoráma, a fényfestés, a színeffekt, a vízjel, valamint több egyéb, letölthető kiegészítő. Pro beállítások közt találunk érzékenységet (ISO50-1600), záridőt (1/4000 - 8s), expozíció-korrekciót, fókuszt és fehéregyensúlyt.

Te is pont ilyen telefont használsz? Fotóztál vele? Töltsd fel a képeidet a Fototrendre, hogy mások is lássák, mire képes a kamerája!

Az egyetlen érdemi különbség, amit a szinte azonos P smart kamerájához képest meg lehet állapítani, az a HDR-ben keresendő: itt lényegesen gyorsabban ment a feldolgozás, viszont a hatás sem nappal, pláne nem éjszaka nem volt annyira meggyőző, mint a Huawei-logós mobil esetén. Gyenge fényviszonyok között egyébként sem brillírozik a kamera, viszont nappal kimondottan jó a helyzet, a korrekt dinamika, részletesség és vonalélesség mellé helyes fénymérés társul, komolyabb lencsehibák nélkül. A dupla kamerás varázslatok közé tartoznak a portrék is, íme egy hátlapi páros (normál / portré), illetve egy szelfi (normál / portré).


[+]

Alapvetően Full HD-ben, 30 fps-sel képes videókat rögzíteni a rendszer, a külön aktiválható time-lapse mód az, ami ezt 720p-re csökkenti. Lassított felvételeket nem tudunk rögzíteni. A tesztvideók esetében kevés fölösleges újraélesítéssel találkoztunk, illetve szintén jó hír, hogy a hangminőség is jó, a 194 kb/s-os bitsűrűségű, 48 kHz-es, zajszűrt sztereó hang a kategória átlagát bőven meghaladja.


[+]

Full HD filmeket gond nélkül nézhetünk a kijelzőn, a gyári lejátszó viszont inkább a telefonnal rögzített videók visszanézésére való, mintsem filmezni: le kell tölteni egy alternatívát, ha ac3-hangot, DivX vagy Xvid kódolású fájlokat nyitnánk meg, esetleg feliratfájlokkal egészítenénk ki a filmeket. Nem maradt ki az FM-rádió, fülhallgató csatlakoztatására viszont szokásos módon szükségünk lesz. Az alul lévő mono hangszóró közepes minőségű, a 3,5 milliméteres jacken azonban tiszta, jó minőségű zene távozik, melyhez a Huawei mellékel hangszínszabályzót, 3D-effekttel és headsettípus szerint előre konfigurált hangsémákkal.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Honor

Azóta történt

Előzmények

  • Huawei P smart - okoska, de nem törp

    A középkategóriában kínál FullView kijelzőt, friss Androidot és dupla hátlapi kamerarendszert, a phabletek között pedig kimondottan kompaktnak számít.

  • Huawei Mate 10 Lite - négyesikrek

    Megszámolni is nehéz, hogy hány kamerája van, de azt sem egyszerű, hogy mennyi különböző néven árulják. Az állás egyelőre döntetlen, utóbbi még változhat is.

  • Honor 9 - fény-másolat

    A Honor 9 tulajdonképpen egy Huawei P10, csak csillogós felülettel és alacsonyabb árcédulával. Generációsan ugyanakkor idén kevés dolog változott. Marad vajon az ár/érték trófea is?

Hirdetés