Google Pixel 9 és Pixel 9 Pro összehasonlító gyorsteszt

Visszatérünk kicsit a tavaly októbertől itthon is elérhető Pixel telefonokhoz, és górcső alá vesszük a két kisebb modellt. Nem csak a kamera a különbség.

Kamerák, fotók, videók


[+]

A kamerák számán kívül is van eltérés a Pixel 9 és 9 Pro között. Kezdjük a Pixel 9 képalkotó szettjével:

  • 50 MP-es főkamera (f/1,7, 25 mm ekvivalens, 1/1,31”-es szenzor, dual pixel PDAF, OIS),
  • 48 MP-es ultraszéles kamera (f/1,7, 123 fokos látótér, 1/2,55”-es szenzor, dual pixel PDAF, makrófotó képesség),
  • 10,5 MP-es előlapi kamera (f/2,2, 20 mm ekvivalens, 1/3,1”-es érzékelő, PDAF)

A Pixel 9 kameraszoftverének beállításaiA Pixel 9 kameraszoftverének beállításai A Pixel 9 kameraszoftverének beállításai (forrás: Mobilaréna) [+]

Hirdetés

Az autofókuszt segítő lézer a sima Pixel 9-en egyzónás, míg a Pixel 9 Pro többzónás mozgáskövető autofókusszal rendelkezik. Jöhet a Pixel 9 Pro kameraszettje:

  • 50 MP-es főkamera (f/1,7, 25 mm ekvivalens, 1/1,31”-es szenzor, dual pixel PDAF, OIS),
  • 48 MP-es ultraszéles kamera (f/1,7, 123 fokos látótér, 1/2,55”-es szenzor, dual pixel PDAF, makrófotó képesség),
  • 48 MP periszkópos teleobjektív (5x optikai nagyítás, f/2,8, 113 mm ekvivalens gyújtótáv, dual pixel PDAF, OIS),
  • 42 MP-es előlapi kamera (f/2,2, 17 mm ekvivalens, PDAF)

Pixel 9 Pro kameraszoftver beállításaiPixel 9 Pro kameraszoftver beállításaiPixel 9 Pro kameraszoftver beállításai Pixel 9 Pro kameraszoftver beállításai (forrás: Mobilaréna) [+]

A hardveres különbségek mellett egyéb limitációk is vannak, ezek egy része szoftveres. A Pixel 9 Pro képes 8K-s felvételek készítésére, míg a Pixel 9 nem, de itt felskálázott 4K-ról van szó. 4K-ban mindkét telefon képes rögzíteni 60 és 30 másodpercenkénti képkockás sebességgel, alább beágyazva két videó, melyeket egy időben rögzítettünk ugyanott. A 4K/30-as videók esetén felvétel közben válthatunk mindkét mobilon a látószögek között, viszont amint elkezdünk zoomolni, a Pixel 9 Pro egyértelmű előnyre tesz szert a kép minőségét illetően. Ami még feltűnő, hogy a Pro telefonban mennyivel jobb a stabilizátor, holott elvileg ugyanaz az OIS dolgozik mindkét készülékben. Kipróbáltuk, hogy a Pixel 9-et nem álló helyzetben kézben tartva (ahogy a beágyazott videók készültek), hanem állványon megtámasztva rögzítettünk videót, de ugyanazt a jobbra-balra dülöngélős, pattogós jelenséget produkálta, ami az alábbi felvételen is jól kivehető.


A kameraszoftvert illetően is van különbség a két telefon között, a Pixel 9 nem rendelkezik a profi beállítási lehetőségeket gyűjtő menüponttal. A beállításokba bemászva mondjuk ezen a mobilon is megtalálható, hogy a JPEG mellett RAW fájlt is mentsen. De nem tudjuk a gyári kameraszoftverben kézzel kiválasztani a felbontást, csak a 12 MP van, illetve nem kikapcsolható az automatikus lencseválasztás sem. Ezek a Google szoftveres korlátai.

Google Pixel 9 fotók 12 MP-ben (balról jobbra: ultraszéles, széles, 2x digitális, 5x digitális zoom)

Google Pixel 9 Pro fotók 12 MP-ben (balról jobbra: ultraszéles, széles, 2x digitális, 5x optikai zoom)

Alig van különbség a két telefon képeit illetően az ultraszéles, a széles és a főkamerát használó 2x digitális nagyítás esetén. A Pixelekre jellemző módon a magas kontrasztot részesítik előnyben a telefonok, remek a dinamika, jó a részletesség, pontos az expozíció és jellemzően a fehéregyensúly is (lentebb azért a portrén kicsit elcsúszott), itt-ott azért a kelleténél erősebb mesterséges élesítéssel. A Pixel 9 Pro viszont a periszkópos teleobjektívvel jóval részletesebb, szebb és természetesebb rajzolatú fényképeket biztosít nappal és este egyaránt. Viszont ami érdekes, hogy itt a színkezelés kicsit megbotlik esti környezetben és a természetesnél világosabb árnylatokkal, hűvösebb színekkel dolgozik a 9 Pro teleobjektívje: a képen látható templom falai sárgás színűek és meleg színhőmérsékletű lámpákkal van megvilágítva.

Portrék (balra: Pixel 9, jobbra: Pixel 9 Pro)

Hiába van dedikált teleobjektív az egyik mobilban, mindkét telefon csak két értéket ajánl fel a portré módban: 1,5x és 2x. Az egyik a 35 mm-es gyújtótávot, a másik az 50 mm-t hivatott szimulálni, és 5x-ös portrét nem is enged készíteni a szoftver még a Pro telefonon sem. A háttérelmosás is megbicsaklik itt-ott (fül környéke), az elmosás és a bőrtónusok színének visszaadása sem tökéletes. Amennyire az iparág előtt jártak a Pixel telefonok portréi a második és harmadik széria megjelenésekor, olyannyira nőtt nyakukra és hagyta ott őket a konkurencia, akár a középkategóriában is. Szóval portrékészítéshez nincs különbség a Pixel 9 és 9 Pro között.

Előlapi kamera (balra: Pixel 9 (0,7x és 1x), jobbra: Pixel 9 Pro (0,7x és 1x))

Ha nem is nézzük meg tüzetesebben a képeket, láthatunk különbséget, méghozzá a látótérben. A Pixel 9 Pro szélesebb teret fog be, több fér a képre. Hiába az egyébként nagyobb felbontású szenzor a Pro mobilban, mert a felbontáson változtatni nem lehet, fix 10 MP-ben rögzít a gyári alkalmazás, ahogy a sima telefonon is. Viszont úgy tűnik a szelfik részletességét tekintve a Pixel 9 Prónál van az előny, a több adatból több marad az elkészült képre a bőrtónusok és akár bőrhibák vagy borosta visszaadását tekintve is, de erős élesítést láthatunk az összes önfotón.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés