Gigabyte M912 - tablet-net-book-PC

Hirdetés

Belső

Valamelyik itteni képen már láthatták figyelmesebb olvasóink, hogy a billentyűzet alatt egy Atom matrica figyel. Nos, ez valóban így van, mivel a gépben az Intel 1,6 Ghz-es notebookba szánt Atom processzora lapul és teszi a dolgát. A memóriakapacitás már alapesetben is elegendőnek bizonyul a célfeladatok ellátásra, de akik úgy érzik, hogy nem elégednek meg az 1GB DDR2-400-as memóriával, azok beruházhatnak még egy modulra, ugyanis egy slot szabadon van a gépben.

Háttértárolóból több fajtából is válogathatunk. A nálunk járt modellben egy 160 GB-os, 8MB Caches merevlemez figyelt, azonban választhatjuk a 120 illetve 250 GB kapacitású verziókat is. Sajnos a merevlemezzel együtt jár, hogy mozgó alkatrész került a készülékbe, így némiképp azért veszít a mindenes mivoltából. Remek lenne, ha egy kisebb méretű SSD tárolóval szerelt változat is szerepelne az alternatívák között. Ezt mindenki döntse el magában, hogy pozitívumként vagy negatívumként értékeli, mindkét alternatívának megvan az előnye és a hátránya.

Fanyaloghatnánk sok dolgon, hogy mi az ami hiányzik a belsőből, azonban mobilkommunikációs lap vagyunk, így nekünk egy dolog nagyon fájt: a SIM foglalat. Rászokhatnának már a gyártók, hogy ezeket beleillesszék a készülékekbe, ugyanis biztos vagyok benne, hogy ennek az ára elenyésző, mégis nagy rá az igény. Egyre több embert látni a szolgáltatók "szappantartóival" internetezni, tehát a mobilnet már nem jövő, hanem valóság. Jó lenne, ha ezt felismernék a notebook gyártók is, és pont az ilyen netbookokból nem hagynák ki ezt az opciót.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Így készülhetnek a cégek a NIS2-re a Lenovo segítségével

PR A NIS2 egy hálózati és információs biztonsági irányelv, amely rövidesen hatályba lép, modernizálva a 2016-ban bevezetett EU-s kiberbiztonsági szabályokat és jogi kereteket. Jogi intézkedések révén érnék el, hogy az EU-ban növekedjen a kiberbiztonság általános szintje.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés