Evolveo StrongPhone F5 - telefon-kagyló

Az Evolveo megtermett, strapabíró, de teljesen buta kagyló modellje igazán vagányul néz ki, emellett telefonálni, rádiót hallgatni és szöveges üzenetet lehet vele küldeni. Mert erre való.

Hardver, funkciók

A hardverről semmit nem tudunk és most a hangrögzítő vagy a zenelejátszó sem árulkodik. A fájlszerkezet viszont szokás szerint MediaTek szettet sejtet. A belső térhely egészen pontosan 194,5 KB, ami egy darab, mellesleg gyalázatos minőségű, alacsony felbontású fénykép megemésztésére sem alkalmas, úgyhogy mindenképpen tegyünk egy memóriakártyát a készülékbe. A maximumot nem részletezik, de egy 32 GB-ossal boldogan elvan. Névjegyből mindössze 200-at, SMS-ből és MMS-ből pedig 100-at bír el a készülék.

[+]

A rendszer olyan zárt, mint az Alcatraz, technikailag semmit nem lehet csinálni, csak telefonálni és SMS-t küldeni. Meg persze fogadni. A bevitel klasszikus, fizikai numerikus billentyűzet segítségével történik és a nagy felületű, de sík gomboknak köszönhetően alapvetően kényelmes is. A kontextuális navigációs gombok és a testreszabható d-pad mellett az FM-rádió, a vészhívó és a zenelejátszó is dedikált billentyűt kapott, ezek szintén méretesek és értelemszerűen jelöltek. Prediktív bevitel nincs, de egy apró emlékeztetőt, naptárbejegyzést vagy feladatot így is kényelmesen létrehozhatunk.


[+]

A főképernyőn gyors elérésben az üzenetek, a fényképező, a multimédia és a zenelejátszó kapott helyet, a menüben pedig találunk telefonkönyvet, hívásközpontot, játékokat (ami csak egy darab: F1 autóverseny), hangprofilokat, fájlkezelőt, szervezőt [lámpa, naptár, riasztás, feladatok, e-book olvasó (ezt nem is kommentálom...)], világóra) és számológépet. A lokalizáció hiánytalan, van magyar betűkészlet, a fordítás pedig életszerű, kivéve az FM-rádió audióminőségét, ami sürgős vagy nem sürgős lehet. A biztonság kedvéért mi a sürgőset választottuk, jelentsen ez bármit is.

[+]

A beállítások menüpont értelemszerű, az egész rendszer kezelhetősége és logikája felhasználóbarát és alapvetően esztétikus. Testreszabni persze csak a nyelvet, a háttérképet, a navigációs gombok extra funkcióit és a csengőhangokat tudjuk, de ez igazából nem baj, kézre áll a gyári elrendezés. Hívást fogadni és befejezni természetesen lehet a készülék kinyitásával, a hangerőt pedig multimédia esetében a kettőskereszt és csillag gombpárossal módosíthatjuk, lévén nincs külön kezelő erre a célra. Mondjuk beletelt pár másodpercbe, mire rájöttem, de lehet, hogy csak nagyon elszoktam a hagyományos kezeléstől.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés