EarFun Air 2 - a második mindig jobb?

Bőven szerzett már tapasztalatot az EarFun mire elkészült a 2020-ban megjelent Air tényleges utódja. Az árazás, a kínált funkciócsomag és a hangzás együttese most is megnyerő.

Hangminőség, üzemidő, verdikt

Az előd is korrekt minőségben biztosította a zenehallgatást, és nincs szégyenkeznivalója az Air 2-nek sem. Kialakításából adódó korlátok között meglepően széles a hangtér és jónak mondható a részletesség is, bár utóbbi előnyére szolgál, ha az egyébként telt mélyekből valamennyit visszább húzunk az EQ menüben, hajlamos rámászni a középvonalra. A magas hangok élénken szólalnak meg, kifejezetten jó a dinamika és összességében kellemes, meleg hangzásvilága van a fülhallgatónak. A hangok megszólaltatásáról 10 mm-es, dinamikus gyapjúkompozit meghajtók gondoskodnak, élvezhető minőséggel zenéhez, podcastekhez, filmekhez és akár játékokhoz is. A sztereó szeparáció is nagyon pontos, jól egyensúlyoz a hangokkal a fülhallgató.


[+]

Az aktív zajszűrés hiánya sokaknak fájó lehet, a passzív zár elég ahhoz, hogy utcán sétálva vagy csendesebb közlekedési eszközön 50%-os hangerővel már a külvilág hangjai nélkül hallgassunk zenét, viszont például busz vagy a metró hangosabb zajait már nem képes elfojtani. A hívás közbeni zajszűrés már valamivel jobban megy, a másik felet tisztán és érthetően fogjuk hallani, és a mi hangunk egész értelmezhető minőségben megy át az Air 2-n, mondataink jól érthetők maradnak, de a tisztasággal nem vagyunk teljesen kibékülve, kicsit kásás és helyenként visszhangos a mikrofonok által felvett hang. Viszont a zajos környezettel már itt is komolyabb gondok akadnak, az algoritmus belezavarodik például az erős szélbe és esetenként érthetetlenné válnak szavaink, a videó második felében hallható erre példa.

Ideális esetben 15 méteres hatótávban működik a fülhallgató és 9 órán keresztül bírja egy töltéssel a 40 mAh-s beépített aksival, a tokban pedig plusz 31 órányi üzemidőhöz elegendő töltöttség van (400 mAh). Ez az LDAC kikapcsolásával értendő, ha nagy felbontású hangot szeretnénk, akkor csak 5,5 órával számolhatunk, a teljes üzemidő pedig 28,5 órára csökken a 40-ről. Tapasztalataink szerint egy órányi vegyes használat — zene, telefonálás, játék, YouTube, multipont próbálgatása — összesen 15%-ot merített a fülhallgatók töltöttségéből bekapcsolt LDAC mellett, amivel összejön az ígért mennyiség. Napi szintű használathoz bőven elég ez, LDAC nélkül még akár egy nyolcórás munkanapot is végig lehet vele csinálni az irodában akár úgy is, ha ki sem vesszük fülünkből a fülest. Mivel a szellőzése és nyomáskiegyenlítése korrekt, így akár ez is megtehető, nem lesz kényelmetlen a 4,5 grammos fülhallgató hosszú távú használata.

Összefoglalás

EarFun Air 2: tetszett
EarFun Air 2: tetszett [+]

Az előd tesztjénél azt írtuk, hogy a 60 dollárral bőven 20 000 forint alatt a tökéletes ár/érték arányú szintet képviseli az eszköz, most pedig azt mondhatjuk úgy is, hogy az 50 eurós ár már nincs bőven 20 000 forint alatt, de ismét sikerült egy remek ár/érték arányú eszközt összehoznia az EarFunnak. Az aktív zajszűrés hiányzik ugyan a termékből, ami ezen az árszinten már elérhető, de cserébe kapunk vezeték nélkül tölthető hordozó tokot, LDAC kodeket, remek játék módot, Bluetooth multipontot, és kifejezetten jó zenei hangminőséget. Amin a gyártónak érdemes lenne javítania még, az a mikrofonok pontossága, mivel ha nem tökéletesen ideális környezetben (csendes szoba) telefonálunk a fülhallgatón át, akkor becsúszhatnak zavaró zajfoszlányok mondataink mellé, legrosszabb esetben el is nyomhatják őket.

Hiányoltam a viselés érzékelését intéző közelségszenzort is, ami automatikusan szünetelteti / indítja a zenét, fogadja a hívást. Nem mintha az érintéssel történő reakciók annyira nagy energiát igényelnének a felhasználótól, de a húszezer forint alatti kategóriában is már elterjedt a technológia, például a Redmi Buds 5 is tud ilyet. Ha csak a zenehallgatás a fontos, akkor ár/érték arányban szerintem nem lenne túlzás az Ajánlott minősítés sem az EarFun Air 2-nek, viszont az összképet nézve kicsit módosul a dolog, egy extra kényelmi funkció hiánya és pontosabb telefonálás közbeni zajszűrést biztosító mikrofonok nélkül maximum Tetszett minősítést ítélünk oda neki.

EarFun Air 2

Az Air 2 fülhallgatót az EarFun küldte el nekünk, ide kattintva lehet megrendelni a gyártó európai weboldaláról EU-s raktárból. Itt pedig érdemes használni az EAIR2ALL kódot a kosárban, amivel 37,5 euróra (14 ezer forint) mérsékelhető a termék ára.

viragdani01

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés