Beüzemelés
Mondanám, hogy alapvetően nincsenek óriási elvárásaim egy ilyen szerkezettel szemben, sokáig úgy voltam vele, amikor még különböző Proscenic eszközöket használtam, hogy elég, ha csak porszív, aztán a többit megoldjuk, de már a Roidmi EVA is alapos változást hozott azzal, hogy a dokkolóban nem csak egy porzsák volt, hanem a tiszta és a mocskos víznek is külön tartály, amivel a felmosási lehetőség is klasszisokkal hatékonyabbnak bizonyult. De a Roidmi nem bírt kijönni a fürdőből, mert abból az irányból magasabb picit a küszöb, ha egyszer bement, akkor csapdába esett. A szőnyeggel is baja volt, mert vagy felmosott és akkor a szőnyeget kikerülgette, miközben rendre rátolatott a közeli bútorokra izomból, vagy porszívózott, de meghimbálózott a teste a szőnyeg szélén és csíkos lett az eredmény. First world problems.
A Dreame X40 Ultra azt ígérte papíron, hogy nem kell majd szórakoznom a felmosótappancsok leszedésével, mert vagy megemeli azokat rövid szőrű szőnyeg esetén, vagy simán a dokkolóban hagyja őket, ha félő lenne, hogy összevizezi a kárpitot. Azt is ígérték, hogy az alsó spirális kefére nem tekeredik fel a hajszál és az állatszőr, no meg azt is, hogy a sarkokat is csodásan kitakarítja, mindezekhez pedig 12 000 Pa szívóerőt és 6400 mAh-s akkumulátorkapacitást vonultat fel. Ja, meg AI, hát az már mindenhová kell.
A kicsomagolás után azzal fogunk szembesülni, hogy kissé szűkmarkúan bántak a tartalék izékkel, egy porzsák már ül a dokkolóban, egyet kapunk extraként, minden másból viszont csak annyi van, ami a kezdetekben elég. Vagyis nincs extra felmosópamacs, nincs tartalék körkefe, de van egy univerzális, elvileg minden felületre használható tisztítószer, amit külön egy kis tartályba öntünk, onnan ő keveri hozzá a felmosóvízhez. Ezen kívül adtak hozzá egy tisztítókefét, ha ennél több tartozék kell, akkor létezik egy Complete nevű kiszerelés, az valamivel drágább, de hosszú ideig elegendő tartalék bigyómennyiséget vonultat fel.
A dokkolót a fal mellé érdemes tenni, nem árt egy közeli konnektor (ha túl közeli, akkor fel lehet csavarni a felesleges kábelt hátulra), oldalt kell neki hagyni 5 centit más bútoroktól. Magáról a robotról le kell húzni az összes fóliát, bekapcsolni és bezavarni a helyére (házikó gombocska), elkezd tölteni, mi pedig addig nekiállhatunk az üzemeltetést megelőző tevékenységeknek. Egyrészt mehet a tiszta víz a megfelelő tartályba, ehhez a dokkoló tetejét felnyitva férünk hozzá. A porzsák már a helyén, de a mellékelt tisztítószert be lehet önteni az első panel leszedése után a fekete tartályba, aztán jöhet a DreameHome alkalmazás letöltése, gyors regisztráció, utána pedig egy QR kódot kapunk, amit meg kell mutatni a robotnak, mert annak az elején van kamera. Minden flottul ment, csak az hervasztó kissé, hogy a robot csak 2,4 GHz-es WiFi hálózaton hajlandó üzemelni, egy ilyen árfekvésű gépnél ez filléreskedésnek hat.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!