Cubot X30 - féltucat kamerakupac

Hat kamerával és ismerős küllemmel kíván a Cubot vásárlót fogni, ám újfent a mennyiségi elv nyer a minőség ellenében.

Kamerák, multimédia

Hat kamerát kínál az X30, és az áradat azzal fenyeget, hogy a mennyiségre jutott energia, a minőségre viszont nem. Ezt a feleslegesen nagy felbontású, 32 megapixeles előlapi kamera kapásból aláhúzza, és bár jó hír, hogy alapból negyedakkora felbontáson rögzít, elég rossz, hogy a fókuszpont fél méter helyett valahol két méterre van az ember arcától, és nem születtem kosarasnak, hogy kellően messze tartsam a telefont (egy példa). Hátul aztán igazi kamerazápor következik a LED villanóval megtámogatott szigeten.


[+]


[+]

A sort quad-Bayer szűrős, 48 megapixeles Samsung S5KGM1 modul nyitja autofókusszal, aztán fixfókuszos, 16 megapixeles modul következik, majd 5 megapixeles, autofókuszos makrólencse, végül 2 megapixeles mélységszenzor (íme, egy nem túl acélos portré), és 0,3 megapixeles fotoszenzítív egység, aminek nem árulták el a funkcióját (fénymérés? fehéregyensúly?). A szoftver egyszerű, kissé lomha, ám jól használható – lenne, ha alapból valamiért nem gyatra minőségű 48 megapixelen rögzítene a szoftver – ugyanekkora felbontásúak a vállalhatatlan 2x-es szenzorzoom fotók. Külön kell kérni a HDR-t, hogy 12 megapixelre binnelve mentsen a telefon, a nagydinamikájú mód az ultraszéles és a makrók esetében viszont nem érhető el.

A feketeleves előtt kapjon az X30 egy kis dicséretet: rendkívül közel lehet férkőzni a makrókamerával a témához és 5 megapixelen használható mennyiségű részlet rögzül (1-2. kép). A főkamera közelképei jóval gyengébbek, alig van éles rész rajtuk (3-4.). A fehéregyensúly aztán minden, csak nem kiegyensúlyozott: a főkamera kékeszöld, az ultraszéles sárgás irányba tévelyedik el. A részletesség az előbbi esetében, középen még elmegy, de már ekkor túl sok a zajszűrés, az amúgy rendkívül széles látószögű, utóbbi egység minősége a szélek felé haladva pedig egyre gyatrább. Érdekes, hogy naplemente után mintha helyrerázódna a fehéregyensúly, viszont részlet már a főkamera képeire sem jut, a széleset pedig jobb este elfelejteni.

A cikk elejére, és a kis márka és kis márka közötti különbségre visszatérve ismét bebizonyosodott, hogy jól megpakolni egy telefont kamerákkal még semmire nem elég, ha zéró energiát fektetnek az algoritmusba, és ezt szépen összegzi a használhatatlan videominőség: 1080p a plafon, csak a főkamerával tudunk rögzíteni, össze-vissza imbolyog a felvétel bármilyen stabilizálás nélkül, folyamatosan elvész a fókusz, rossz a a fehéregyensúly és borzalmas a hangfelvétel.

[+]

A Play Zene nyugdíjazásával nem maradt értelmes zenelejátszó vegytiszta Androidon, a YT Musicot tehát éppúgy érdemes valami sokkal használhatóbbra cserélni, mint a Galériát, mint videolejátszót, és akkor nem lesz gond a formátumokkal. 4K és HDR videó lejátszásával azért ne nagyon próbálkozzunk és a Widevine L1 minősítés sincs meg, így ugrott a HD streaming a Netflix vagy a Prime Video esetében. Jack kimenet sincs, saját átalakítóval pedig közepes minőségű hang jut a régi típusú hangleadókra. A hangszóró monó és átlag feletti hangerővel szól, amihez még egy kis tér is társul. Csak azért kár, hogy a középszintet sem üti meg a zúgós, zörejes minőség, azt viszont nem mondhatom, hogy ezen meglepődtem.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • CUBOT

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés