Hardver, oprendszer, szoftverek
A készülék hardverével kapcsolatban ellentmondásos információk találhatók a neten; pár helyen azt írják, hogy ugyanaz a Qualcomm Snapdragon processzor került bele, ami a Boldban is fut, csak épp lassabb órajelen ketyeg. Mások szerint (ők vannak többen) Marvell PXA került bele, de hogy 930-as (mint a BlackBerry Bold 9700-ban) vagy 940-es (BlackBerry Torch 9800), azt nem tudni. Abból a szempontból mindegy is a dolog, hogy a PXA930 és a PXA940 is ismeri az ARMv7 utasításkészletet, viszont előbbi processzor még 65 nanométeres csíkszélességen készült, utóbbi pedig 45-ön. Az viszont egészen biztos (mivel hivatalos adat), hogy a processzor órajele 800 MHz, a RAM mérete pedig 512 MB. A belső memória nagyjából 32 MB-os méretű (a fájlkezelő tanúsága szerint), de úgyis minden tárolt fájl a memóriakártyára került, azon meg van vagy 3,6 GB hely, úgyhogy nem leszünk gondban.
Amikor a BlackBerry Bold 9900-at a kezembe vettem, vagy 5 percig nem is realizáltam, hogy egy érintőkijelzős modellről van szó, mivel a BlackBerry OS 7.0-t olyan kiválóan el lehet kezelni az optikai érintőegérrel, hogy csak na. Épp ezért a Curve-nél olyan nagyon nem hiányzik a touchscreen, de tény ami tény, a Bold után azért éreztem, hogy néha jól jönne. Például internetezéskor, vagy akkor, ha a készenléti képernyőn nyomkodnék meg valamit, mert ott olyan sok elem van, hogy néha nehéz a megfelelőhöz elnavigálni. Ettől függetlenül azért kiválóan el lehet lenni a sima kijelzővel és a gombokkal, már csak azért is, mert a készülék sebessége kiváló. Akármilyen processzor is van benne, gyorsaságban és simaságban simán veri bármelyik kétmagos Androidot.
A kezelőfelületről nem szeretnék túl sokat írni, hiszen az új Bold kapcsán már megtettem; az érintőkijelző hiányát leszámítva minden teljesen ugyanaz, tehát az ikonokat a készenléti képernyő alján lévő egysoros sávból húzhatjuk elő. Az egyetlen kézzel fogható (ugyanakkor jelentéktelen) különbség, hogy itt nem tudjuk beállítani, hogy az ikonsáv kétsoros legyen, mert arra a Boldnál csak úgy volt lehetőség, hogy a kijelzőt tapicskoltuk. Itt vagy egy, vagy három sort kapunk.
Szoftverek tekintetében nagyon jól állunk, kis túlzással minden olyan dolgot megkapunk, amire szükségünk lehet. Az alapvető eszközök megvannak, kiválóan kezelhető a naptár, van jegyzettömb, feladatlista, alapfunkciós számológép, fájlkezelő, diktafon, ébresztőóra.
Az extrák között szerepel a teljes verziós (tehát fájlok létrehozására is alkalmas) Documents To Go, melynek segítségével dokumentumokat, munkalapokat és prezentációkat is készíthetünk. Hasznos alkalmazás a jelszóőr, ahol egy jelszó mögé többet is bebújtathatunk; szintén nem rossz a BlackBerry Protect, melynek segítségével egyrészt könnyen tudunk egy régiről egy új BlackBerry készülékre költözni, másrészt megoldható az is, hogy a telefont távolról lezárjuk vagy töröljük az adatait. Ha bármi extra kell, a BlackBerry App Worldből le lehet húzni, bár a kínálat még mindig elég szerény.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!