Bemutató: iPhone 3G

Belső

Első blikkre nincs nagy különbség a régi és az új iPhone között. A multitouch kijelző működésétől még mindig megfekszik az ismerőseim jelentős része, igen látványos, ahogyan az ember az ujjával varázsol, tiszta Harry Potter. A képminőségre sem lehet panasz, s bár bizonyos források szerint egy kicsit kevéssé fényes az új iPhone kijelzője, magam ilyesmit nem tapasztaltam, nagyon meg voltam elégedve. Napfényben is látszik, tűéles és könnyen olvasható.

A rendszer már a 2.0-s verzió, ugye, ebben azért vannak már elsőre felismerhető változások. A menüpontok sorrendje tetszés szerint variálható, az alap eszköztár teljesen ki is tölti a rendelkezésre álló helyet. A gyári gyorsindítósávon a telefonfunkció, az SMS és az iPod érhető el, de ezeket is ki lehet innen huzigálni, illetve pakolhatunk melléjük tetszés szerint bármit a felső rajzok közül is. Ha hosszan tapintunk rá egy ikonra, akkor az összes rajz elkezd mocorogni, ekkor lehet ide-oda huzigálni őket, ha a kép szélére kavarunk, akkor átrámolható az ikon a következő főképernyőre, ugyanis ebből több is lehet.

iPhone 3G

Ez így is van jól, ugyanis most már tényleg vannak hivatalosan is telepíthető alkalmazások a készülékre. Csak olyan szoftver tölthető le (jellemzően pénzért) és installálható, amelyre az Apple áldását adta. Ezt Symbian és Windows Mobile júzerek nehezen emésztik meg, de nem az almás cég az egyetlen, amely így korlátoz. A Blakberry OS is hasonló módon bővíthető. Ez persze elég rendesen leszűkíti a lehetőségeket, bár nyilván sokan fognak akár úgy is iPhone alá fejleszteni, hogy az Apple részesedést kér a letöltések után, viszont megvan az az előnye, hogy elvileg nem lehet lerohasztani a rendszert mindenféle jöttment, nem hivatalos forrásból származó szoftverekkel.

iPhone 3G

Maga a működés továbbra is röccenésmentes, elképesztően gyors, pofonegyszerű és látványos. Ez a négy tulajdonság igazából az, ami miatt sok hívet szerez az iPhone, ám a másik oldalon ott van a tény, hogy hardcore júzerek számára az Apple OS valami elérhetetlen programkód, amelyhez nem lehet sem hozzátenni, sem elvenni belőle. Elvileg. Aztán ahogyan a régi iPhone, úgy valószínűleg az új modell sem kerüli el a hackelést, mint ahogyan már sok helyen olvasható is, hogy sikerült feltörni a rendszert.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Apple

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés