Asus Zenfone Go ZB500KG és ZB500KL - bele lehet nyúlni

Két, látszólag egyforma telefon járt nálunk, ám a bekapcsológomb megnyomása után nagyon gyorsan kiderülnek a különbségek.

Bevezető

Az Asus még tavaly frissítette a Zenfone Go készüléket, ám az új széria még vásárlás előtt megtévesztheti az érdeklődőt. Az apróbetűs részek elolvasása előtt ugyanis két teljesen egyforma dobozt kap a vevő, a különbség viszont drasztikus: az egyik egy belépőszinten teljesen elfogadhatónak mondható telefon, a másikkal pedig egy alapos beköltözés után gyakorlatilag vallatni lehetne. Mindezt tetézi, hogy a néhányezer forintos árkülönbség sem mutatja meg, mekkora szakadék van a két, Zenfone Gónak nevezett mobil között.

Két egyforma mobil? Nem egészen!
Két egyforma mobil? Nem egészen! [+]

Alaposabban górcső alá véve persze észrevehetjük az elrejtett üzeneteket, és elkerülhetjük, hogy a ZB500KL típusszámú változat helyett ZB500KG-t válasszunk. A legfőbb adatokat bemutató piktogramok között marginális, de a mindennapi használatban jelentős eltérések vannak: 4G helyett 3G, HD felbontás helyett pedig... fülhallgató, ami minden bizonnyal a 3,5 milliméteres jack csatlakozót jelzi, hiszen headsetet egyik dobozban sem fogunk találni.

A dobozok lényegében semmilyen különbséget nem sugallnak
A dobozok lényegében semmilyen különbséget nem sugallnak [+]

Ha elővesszük a nagyítót, és van tapasztalatunk hasonló feliratok értelmezésében, akkor a 2M8M-ből és az 5M13M-ből kikövetkeztethetjük, hogy van különbség a kamerák felbontásában, ám az igazi hideg zuhany még egy sorral feljebb bújik meg, az olcsóbb változaton lévő 1G,8GB pontosan arra utal, amit elképzelünk. Ez egy 1 GB RAM-mal szerelt telefon. Tele mindenféle extra szoftverrel, folyamatosan pörögni akaró háttérfolyamatokkal és harmatgyenge processzorral. Szerencsére az LTE-s változat több memóriát és tárolót kíván, és hardverének többi eleme is jóval barátságosabb. Ha úgy tetszik, megnyugtatóbb.

Ez lehet a Zenfone 3 Go
Rövidesen bemutatkozhat a Zenfone 3 Go is [+]

Aki úgy gondolja, hogy még mindig túlságosan egyértelmű a paletta, az gondoljon arra, hogy ez csupán a jéghegy csúcsa: bizonyos helyeken még mindig lehet kapni az ugyanekkora méretű és szinte teljesen azonos formavilágú előző generációt, de vannak kisebb (4,5 hüvelykes kijelzőjű) és nagyobb (5,5, illetve 6,9 hüvelykes) változatok is, szintén eltérő specifikációval. Illetve nemsokára érkezik a Zenfone 3 Go, ami vélhetően szintén nem marad testvérek nélkül.

Külső, kijelző

Mielőtt végleg elvesznénk a Zenfone Go-rengetegben, ezúton szeretnénk megköszönni a gyártónak, hogy különböző színekben küldték el nekünk a két tesztalanyt, hiszen a külső különbségeket ezen kívül fel sem tudnánk sorolni a ZB500KG és a ZB500KL között. Amíg nem kapcsoljuk be a kijelzőt, nem fogjuk megmondani, hogy melyiket tartjuk a kezünkben. Pontosan ugyanakkora a két mobil, a hátlapok és az akkumulátorok csereszabatosak, a tömegük is szinte megegyezik (149 és 163 gramm). De nem csak egymással keverhetnénk össze az eszközöket, hiszen a formaterv a Zenfone 2-család óta unásig ismert: ívelt hátlap, hátra helyezett hangszóró, illetve hangerőszabályzásra szolgáló, krómszínű gombpáros. Bekapcsológomb a mobil tetején, ami ezzel a mérettel még elfogadható kompromisszum.

A formaterv ismerős, a méretek pedig teljesen megegyeznek
A formaterv ismerős, a méretek pedig teljesen megegyeznek [+]

Az összeszerelés minősége nem hagy maga után kívánnivalót, kellően merevek a készülékházak, nincsen ropogó vagy recsegő hang, ahogy a hátlap cserélgetésekor sincs az az érzésünk, hogy mindjárt letörik egy-két patent. Az előlapot végignézve sem fog meglepődni a Zenfone-okhoz szokott szem, a kávák közepes mérete megszokott, ahogy azon sem fogunk meglepődni, hogy az érintésvezérelt gombok semmilyen háttérvilágítást nem kaptak. Mindkét mobilon van fény-és távolságérzékelő szenzor, viszont a rezgőmotor sokkal csendesebben működik a drágábbik kivitelben.

Egy kézzel aránylag normálisan kezelhető telefonokról beszélünk
Egy kézzel aránylag normálisan kezelhető telefonokról beszélünk [+]

A kijelző esetén nagyon komoly különbségről beszélhetünk: a ZB500KL megjelenítője egy kicsit sárgásra hangolt ugyan, és sajnálatos módon színhőmérséklet szempontjából a kékfény-szűrőn nincs is variációs lehetőség ezzel kapcsolatban, de összességében egy teljesen jó minőségű, átlagos betekintési szögekkel rendelkező, 720 x 1280 pixel felbontású IPS panel, ami bőven megfelel a kategória átlagának. A ZB500KG azonban egy egészen botrányos, hagyományos TFT, ugyanúgy 5 hüvelyken, 480 x 854 pixellel, gyalázatos betekintési szögekkel, gyenge kontraszttal, jól láthatóan távol az üveglaptól.

Ha nem lenne egyértelmű: azonos tartalom, azonos fényerő. Egyszerűen fájdalmas a különbség a két panel közt
Ha nem lenne egyértelmű: azonos tartalom, azonos fényerő. Egyszerűen fájdalmas a különbség a két panel közt [+]

Kijelző-teszt
Mérés Asus Zenfone Go ZB500KG Asus Zenfone Go ZB500KL Huawei Y6 II Samsung Galaxy J3 (2016)
Képátló 5 hüvelyk 5 hüvelyk 5,5 hüvelyk 5 hüvelyk
Felbontás 480 x 854 720 x 1280 720 x 1280 720 x 1280
Technológia TFT IPS LCD IPS LCD Super AMOLED
Fehér fényerő (max.) 407 nit 453 nit 464 nit 334/428 nit
Fehér fényerő (min.) 13 nit 7,9 nit 13,6 nit 4,2 nit
Fekete fényerő 0,48 nit 0,33 nit 0,38 nit 0 nit
Kontrasztarány 848:1 1374:1 1221:1 végtelen
Színhőmérséklet 8450 K 6950 K 9038 K + kézi 7515 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Hirdetés

Csatlakozók szempontjából minden rendben van, alul a 2.0-s adatátvitelre képes microUSB, felül pedig a 3,5 milliméteres port teljesít szolgálatot, a töltési idők is hasonlóképpen alakulnak az egyforma feszültségű és áramerősségű, hagyományos töltőkkel, körülbelül 3,5 óra kell a 100% eléréséhez, ha a teljes merülésből indulunk.

Szabad ég alatt is kijön a különbség a megjelenítők közt
Szabad ég alatt is kijön a különbség a megjelenítők közt [+]

A hátlapok közt sincs semmi különbség, kizárólag azt lehet észrevenni, hogy az egyforma védőüvegek alatt az olcsóbbik mobil esetén kisebb optikát látunk. Az elsődleges microSIM-kártyát az akkumulátor kivétele nélkül cserélgethetjük, a második, kizárólag hanghívásokhoz használható microSIM azonban a telep mögött kapott helyet, a microSD kártyahely mellett.

Hardver, szoftverezettség

A hardver kapcsán kezdjük a gyengébbik láncszemmel: a 3G-s ZB500KG-be elég koros hardver került, a 2013 óta piacon lévő Snapdragon 200 még az ARMv7-es érából származik, Adreno 302-es grafikus gyorsítója még elegendő is ahhoz a néhány képponthoz, amit meghajt, viszont a négymagos, 1,2 GHz-es Cortex-A7 gyengeségét lehet érezni, az 1 GB RAM-ból nagyjából az első bekapcsolás után 400 megabájt marad, a 8 GB-os eMMC belső tárolót pedig szinte teljesen elfoglalja a megannyi extra szoftver, így 2,5 GB áll a felhasználó rendelkezésére, az SD-re telepíteni pedig nem lehet.

Mindkét mobilhoz jár az ajándék Google Drive-tárhely Mindkét mobilhoz jár az ajándék Google Drive-tárhely
Mindkét mobilhoz jár az ajándék Google Drive-tárhely [+]

A drágábbik modell hardvere sem túl friss fejlesztés, de egy nagy lépcsőfokkal barátságosabb: a Snapdragon 410-ben lévő processzor szintén négymagos és 1,2 GHz-es, de a Cortex-A53 platformra épülő 64-bites megoldás sokkal inkább illik a mai szoftverek igényeihez, a 28 nanométeres gyártástechnológia pedig nyilván nem a legmodernebb, de a 45 nanométeres társához képest igazi felüdülés. Az Adreno 306 továbbra is jól bánik a legfeljebb közepes rendszerigényű játékokkal, a 2 GB rendszermemória és a 16 GB-os belső tároló pedig jóval kényelmesebb használatot tesz lehetővé, multitasking és telepítések szempontjából egyaránt. Nem elhanyagolható, hogy mindkét mobilhoz jár két évre szóló, 100 gigabájtos Google Drive-előfizetés.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Asus Zenfone Go ZB500KG Asus Zenfone Go ZB500KL Xiaomi Redmi 4A Vernee Thor
Rendszerchip Snapdragon 200 Snapdragon 410 Snapdragon 425 MediaTek MT6753
AnTuTu Benchmark 6.x 17993 pont 22188 pont 35877 pont 37679 pont
Vellamo Browser 1442 pont 1715 pont 2196 pont 2838 pont
Vellamo Metal 641 pont 795 pont 1027 pont 1059 pont
Geekbench 4 (single / multi) 410 / 1047 pont 445 / 1211 pont 658 / 1756 pont 663 / 1806 pont
GFXBench Manhattan onscreen 5,9 fps 3,8 fps 5,6 fps 9,1 fps
GFXBench Manhattan offscreen 1,2 fps 2,0 fps 2,8 fps 4,5 fps
GFXBench T-Rex onscreen 12 fps 9,3 fps 14 fps 19 fps
GFXBench T-Rex offscreen 4,5 fps 5,5 fps 7,6 fps 12 fps

Aki használt már Zenfone-t, az bizonyára találkozott azzal az extra- és alkalmazásrengeteggel, ami a nyers rendszerhez képest teljesen másik, de sajnos nem feltétlenül jobb univerzumba helyezte az Android rendszert. Megannyi, folyamatosan háttérben futó és értesíteni akaró szoftver, erőteljesen megnyilvánuló telefonkezelő, temérdek értesítés, és szinte állandóan pörgő frissítések tették körülményessé ezen mobilok kezelését, a Go-széria esetében ez valamennyivel visszafogottabb.

Az Android verziója más, de szinte minden funkció megegyezik Az Android verziója más, de szinte minden funkció megegyezik
Az Android verziója más, de szinte minden funkció megegyezik [+]

A ZB500KG esetén Android 5.1.1-es alapokra épülő ZenUI 2.0-val találkozunk a ZB500KL-ben Android 6.0.1-gyel működik együtt a ZenUI 3.0, a mindennapi használatban azonban sok különbség nincs köztük. Ezen a szinten vannak már sokkal gyorsabban, lendületesebben működő kezelőfelületek, itt olykor nagyon sokat kell várni egy-egy lapozásra is, időnként meglepően sokáig töltögetik a menüpontokat, az olcsóbb modell esetén pedig gyakorlatilag mindig, mindent újratölt, a kevés szabad memóriát is agresszíven üríti.

Nem sok alkalmazás futhat a háttérben Nem sok alkalmazás futhat a háttérben
Nem sok alkalmazás futhat a háttérben [+]

Ha eltekintünk attól, hogy a nagyobb felbontású panelen mennyivel jobb minőségben látjuk ugyanazt a tartalmat, mint a 480 x 854 pixeles sima TFT-n, akkor a rendszerben alig vannak különbségek, nagyon hasonló az alkalmazáslista, ugyanúgy maximum 5 x 5-ös a menü rácsmérete, és egy-két apróságon kívül extrákban sem ad többet a drágább kiadás. A rendszer kinézetéért a témakezelő felel, ahol szabadon tölthetünk le vagy vásárolhatunk új sémákat és háttereket, illetve – ha egyik sem tetszik – magunknak is gyárthatunk hasonlót. A kezdőképernyő legfeltűnőbb ikonja a kis rakéta, ami állítólag felgyorsítja a rendszert, gyakorlatilag természetesen csak kidobálja a háttéralkalmazásokat, gyorsítótár-törlésért és a többi apróságért az alkalmazáslistában lévő mobilkezelőbe kell elvándorolnunk. Itt egyébként az alkalmazások engedélyeit, az értesítéseket és az adathasználatot is korlátozhatjuk.

Valami mindig küldi az értesítéseket Valami mindig küldi az értesítéseket
Valami mindig küldi az értesítéseket [+]

Az alapvető funkciókat ellátó szoftverek rendben vannak: a tárcsázóban természetesen van keresés és gyorshívás, a partnerek rendezhetők vezeték- és keresztnév szerint, a szám nélküliek pedig kiszűrhetők, ezek teljesen maguktól értődőek, ahogy az üzenetkezelő működése is. Eltűnt a Puffin böngésző, jó eséllyel senkinek nem fog hiányozni, az előre telepített Chrome tökéletesen, a lehetőségekhez képest gyorsan teszi a dolgát, ahogy a többi Google-szolgáltatás is, beleértve a Gmailt, a YouTube-ot, a Play Zenét, a Fotókat és a Naptárat is.

Az extra funkciók jól működnek Az extra funkciók jól működnek
Az extra funkciók jól működnek [+]

Időjárás-előrejelzés az Accuweather.com adatbázisának köszönhetően van, nem maradhat el a számológép, a zseblámpa és a fájlkezelő, ami többek közt lomtárat is tartalmaz. Van ASUS-féle galéria, illetve Amazon Kindle, TripAdvisor és Audiovarázsló a hangszínek optimalizálásához. A mobilkezelőn kívül van külön ZenFone karbantartás és ZenTalk, itt szakmai fórumokba olvashatunk, illetve kezdeményezhetünk csevegést a gyártó illetékesével. Kimaradt a részletes gesztusvezérlés, a számtalan felhasználói mód és a különböző megosztós programok is, ám ezek jelentős részére találunk megoldást az áruházban, ha szükség lenne rá.

Kamera, video, audio

Hátlapi kamerafelbontás szempontjából mindkét telefon kimaxolja a rendszerchip által nyújtott lehetőségeket, ez a ZB500KG esetén 8, a ZB500KL esetén pedig 13 megapixel. Mindkét mobil ZenUI-féle, egyedi kameraszoftvert futtat, teljesen hagyományos automata móddal, bekapcsolható HDR-rel, QR-kód olvasással, éjszakai és kevés fény móddal, panorámával és különböző effektusokkal. Az olcsóbb mobilban van rendkívül nagy felbontású mód, amivel akár 32 megapixeles olajfestményeket gyárthatunk, ennél jóval hasznosabb a ZB500KL-ben lévő kézi mód, amivel érzékenységet (ISO 50 - 800), fehéregyensúlyt (2500 - 6500 K), záridőt (1/2000 - 1s) és manuális fókuszt is használhatunk.

Csak a ZB500KL-ben van a képen látható manuális mód
Csak a ZB500KL-ben van a képen látható manuális mód [+]

Nincs mit szépíteni: a ZB500KG kamerája nagyjából olyan, mint a többi része, az elfogadhatóság szintjét is csak nagyon alulról tudja súrolni. A fenti fotókon egyértelműen látszanak az optika gyengeségei, a kromatikus aberrációban és a szélek elmosottságában, közben nem túl jó a dinamikatartomány, gyakran előfordulnak expozíciós hibák vagy fókuszálási pontatlanságok. Egy jó pillanat villámgyors megörökítésére azért alkalmas, a részletessége ahhoz képest nem is rossz, a helyzethez képest még egy közepes vonalélesség is megajánlható neki, ezzel viszont a pozitívumok végére is értünk.

Az LTE-s modell szerencsére jóval többet nyújt, a fent látható képek természetesen már azzal készültek. Nincs jelentős kromatikus aberráció, jóval koherensebb – bár még mindig nem tökéletes – a lencsekép, a dinamika is jobb, illetve a kamera általános megbízhatósága is dicsérendő, gyorsabban fókuszál és exponál, nem késlekedik és a fókuszt is könnyebben megtalálja, akár sötét körülmények közt is. Pontosabb az automatikus fehéregyensúlya is, viszont összességében még mindig lenne hova fejlődnie: jelentős mennyiségű képzaj van jelen, gyakran készülnek alulexponált fotók, a HDR pedig nagyon lassan dolgozik. A szelfik közt is bőven van különbség, nem csak a felbontást (2 és 5 megapixel), hanem a minőséget illetően is. Tesztképek: ZB500KG és ZB500KL.

A komolyabb példány 13 megapixeles kamerát kapott
A komolyabb példány 13 megapixeles kamerát és manuális módokat kapott [+]

Videózás szempontjából hasonló hangminőségre számíthatunk, de a képi élmény itt is felfedi a különbséget, ahogy a felbontás is eltérő: az olcsóbb típus 720p-re képes, a másik pedig Full HD-ben rögzít, egyik esetben se számítsunk 30 fps feletti képkockaszámra, ideális fényviszonyok között azonban mindkettő elér annyit. Az elektronikus képstabilizálás elég darabosan működik, de szerencsére kikapcsolható. Lejátszás szempontjából is hasonló felbontásokra számítsunk, ám az ac3-at és DivX-et nem kezelő videós szoftvert érdemes lehet lecserélni, ha filmezésre használnánk a mobilokat.

Csupa hasznos és kevésbé hasznos opció
Csupa hasznos és kevésbé hasznos opció [+]

A hátlapon lévő hangszórók hangereje közt nincs nagy különbség, elég erőteljes mindkettő, a minőség azonban szintén az LTE-s modell felé billenti a mérleget, sokkal több apró részlet, jóval kevésbé megjelenő kásásság és általánosságban sokkal élénkebb hangzásvilág jellemzi a ZB500KL-t, ettől függetlenül zenét egyikkel sem akarunk majd hallgatni, főleg manapság, amikor néhány ezresért is korrekt, hordozható hangszórókat lehet venni.

Szoftveresen a zenei oldal sem okoz meglepetést Szoftveresen a zenei oldal sem okoz meglepetést
Szoftveresen a zenei oldal sem okoz meglepetést [+]

A zenelejátszó a megszokott módon albumok, előadók, dalok, műfajok és a telefon tárolóján lévő mappák szerinti csoportosításban képes rendezni a számainkat, a legtöbb veszteségmentes formátumot támogatja és a végeredmény is elfogadható, gyári fülhallgató híján többféle fülessel próbálkoztunk, nehezebben hajtható fejhallgatókkal viszont már nagyon komolyan megjelennek az erősítő gyengeségei mindkét mobilnál, érdemes valami könnyebb in-eart választani hozzá, abból sem lesz szükség felső kategóriás darabra. FM-rádió van, gond nélkül teszi a dolgát, headsetet természetesen ennek használatához csatlakoztatni kell.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Adatkommunikációs szempontból lényegi különbséget az LTE képez, a ZB500KL-ben Cat.4-es modul teszi a dolgát, letöltési sebesség szempontjából elméleti 150 Mbps letöltési sebességgel, a hazai frekvenciák teljes körű támogatásával. HSPA segítségével 42 Mbps letöltési, valamint 5,76 Mbps feltöltési sebességet érhetünk el mindkét mobillal, ugyanúgy GLONASS-szal kiegészülő GPS-modul, 4.0-s Bluetooth és 802.11b/g/n szabványokat támogató Wi-Fi jellemző rájuk. A szenzoros felszereltség is megegyezik, gyorsulásmérő és mágneses érzékelő van, giroszkóp azonban nincs. USB OTG-t egyik telefonnal sem tudtunk működésre bírni, sem külső tárolót, sem egyéb perifériát nem kezelnek.

A telefonhívásokat rögzíthetjük is, ami jó ZenUI-feature A telefonhívásokat rögzíthetjük is, ami jó ZenUI-feature
A telefonhívásokat rögzíthetjük is, ami jó ZenUI-feature [+]

A beszélgetési hangminőség mindkét mobillal megfelelő volt, az aktív zajkioltás hatásait lehet érezni, de nem zavaró módon tompít, így ezzel nincs gond. A két SIM dual standby-módon működik együtt, ami azt jelenti, hogy csak akkor van két kártya a hálózaton, amikor egyikkel sem vagyunk hívásban, ebben a kategóriában ez nem meglepő.

Nem jellemző manapság a cserélhető akkumulátor az okostelefonokra
Nem jellemző manapság a cserélhető akkumulátor az okostelefonokra [+]

Értékelés: Asus Zenfone Go (ZB500KG és ZB500KL)
Külső
Ergonómia 7 / 7 pont
Anyaghasználat 8 / 8 pont
Összeszerelés minősége 8 / 8 pont
Kijelző mérete, minősége 2 / 6 pont
Belső
Kezelhetőség 6 / 8 pont
Sebesség 4 / 6 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 9 / 9 pont
Felhasználói felület élménye 6 / 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 / 9 pont
PIM funkciók 10 / 10 pont
Adatkommunikációs képességek 6 / 7 pont
Multimédia
Vizuális 4 / 7 pont
Audio 6 / 7 pont
Egyebek
Üzemidő 7 / 7 pont
Ár/érték aránya 3 / 6 pont
Hogyan értékelünk?

A gyakorlat nagyjából azt mutatja, hogy a nagyobb felbontású kijelzőt és az ehhez párosuló erősebb hardvert kompenzálja a modernebb gyártástechnológia, hiszen a két telefon nagyjából ugyanazokat az üzemidős értékeket hozta. Az összes, többórás teszt alatt hasonló merülési százalékok jöttek ki, és ugyanúgy 5%-nál vonultak kényszerpihenőre, amikor körülbelül 3-5 óra kijelzőidő volt bennük, felhasználási módtól függően. Idáig egyébként nem érdemes eljutni, ezt már annak idején Zenfone 2-tulajdonosként is tapasztaltam, hiszen ha kikapcsol, a töltőre csatlakoztatástól számított 15-20 percig nem is engedi bekapcsolni a mobilt. A hagyományos töltő aránylag lassan csepegteti tele a 2600 mAh-s telepet, viszont cserélhető mivoltából adódóan beszerezhetünk pótakksit vészhelyzet esetére.

Nem feltétlenül barátságos az a felosztás, ahogy ez a két telefon, azonos típusnévvel a piacon van. Az egyiket körülbelül 44 - 47 000 forintért lehet megvásárolni, a másikat nagyjából 33 - 37 000, és bár százalékosan ez nyilván nem elhanyagolható különbség, valójában egyáltalán nem fejezi ki azt az elképesztő szakadékot, ami a két mobil között van. A kizárólag 3G-képes, 480 x 854 pixeles TFT kijelzővel szerelt, ARMv7-es, öreg rendszerchippel, fájdalmasan kevés memóriával és nagyon gyenge kamerával szerelt mobilnak 2017-ben nem lenne helye ezen a piacon, míg az LTE-s variáns sokkal jobb kijelzővel, kamerával és mai szinten is elfogadható hardverrel egy megfelelő választás lehet. Aki viszont véletlenül belenyúl a gyengébbe, mert látta és megfelelőnek találta a Zenfone Gót, majd rájön, hogy nem egészen azt vette, amire gondolt, az nagyon rosszul jár. A célközönség pedig nyilván nem specifikációs táblákkal kel és fekszik, mert akkor vett volna egy Vernee Thort, egy Xiaomi Redmi 4A-t, vagy valami hasonló ár/érték bajnokot. A ZB500KG tehát alapvetően kerülendő, a ZB500KL-t lehet megfontolni, ha valaki az Asus alsó-középkategóriás modelljeit nézegeti.

szentkuti11

A cikk elkészítését a Telenor Hipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

Specifikáció (ZB500KG)

Asus Zenfone Go (ZB500KG)
Asus Zenfone Go Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 143,7 x 70,9 x 11,3 mm milliméter
Tömeg 149 gramm
Színvariációk fekete, fehér
SIM-foglalat 2 x microSIM
Kijelző
Kijelző átlója 5 hüvelyk
Kijelző felbontása 480 x 854 pixel (195 ppi)
Kijelző típusa TFT kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm Snapdragon 200 (MSM8212)
Processzor típusa 1,2 GHz-es négymagos Cortex-A7
Processzor csíkszélessége 45 nm
Processzor utasításkészlete ARMv7
Grafikus chip Adreno 302
RAM mérete 1 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 8 GB (kb. 2,5 GB elérhető)
Memória bővíthetősége microSD
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 850/900/1800/1900/2100 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA/ LTE van / 21,1 Mbps / 5,76 Mbps / nincs
IrDA / Bluetooth nincs / 4.0 (A2DP)
WiFi 802.11 b/g/n, WiFi HotSpot, WiFi Direct
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 5.1.1 (Lollipop)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek ZenTalk, Fájlkezelő, Phone manager, Zseblámpa, Tripadvisor, Amazon Kindle
Multimédia
Fő kamera 8 megapixel, f/2, autófókusz, led segédfény
Másodlagos kamera 2 megapixel, fixfókusz
Videófelvétel 720p @ 30 fps
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 2600 mAh-s lítium-polymer
Készenléti idő ismeretlen
Beszélgetési idő ismeretlen
Zenelejátszási idő ismeretlen
Egyebek
3,5 milliméteres jack kimenet, gyorsulásmérő, közelségérzékelő, fényérzékelő

Specifikáció (ZB500KL)

Asus Zenfone Go (ZB500KL)
Asus Zenfone Go Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 143,7 x 70,9 x 11,3 mm milliméter
Tömeg 163 gramm
Színvariációk fekete, fehér
SIM-foglalat 2 x microSIM
Kijelző
Kijelző átlója 5 hüvelyk
Kijelző felbontása 720 x 1280 pixel (293 ppi)
Kijelző típusa IPS-LCD kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm Snapdragon 410 (MSM8916)
Processzor típusa 1,2 GHz-es négymagos Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Adreno 306
RAM mérete 2 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 16 GB (kb. 9 GB elérhető)
Memória bővíthetősége microSD
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 850/900/1800/1900/2100 MHz
LTE 800/1800/2600 Mhz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA/ LTE van / 21,1 Mbps / 5,76 Mbps / 150 Mbps
IrDA / Bluetooth nincs / 4.0 (A2DP)
WiFi 802.11 b/g/n, WiFi HotSpot, WiFi Direct
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 6.0.1 (Marshmallow)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek ZenTalk, Fájlkezelő, Phone manager, Zseblámpa, Tripadvisor, Amazon Kindle
Multimédia
Fő kamera 13 megapixel, f/2, autófókusz, led segédfény
Másodlagos kamera 5 megapixel, fixfókusz
Videófelvétel 720p @ 30 fps
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 2600 mAh-s lítium-polymer
Készenléti idő ismeretlen
Beszélgetési idő ismeretlen
Zenelejátszási idő ismeretlen
Egyebek
3,5 milliméteres jack kimenet, gyorsulásmérő, közelségérzékelő, fényérzékelő
  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Előzmények

  • Asus Zenfone Go - nyugtalan árazás

    Belépőszinten sem néz ki rosszul egy Zenfone, de az árazás nem kimondottan passzol a 4G hiányával küzdő MediaTek MT6580-alapú hardverhez és a visszafogott felszereltséghez.

Hirdetés