Hirdetés
Külső
Jókora dobozban jókora router üldögél. A kissé zord külsejű eszköz tetejére három antenna csavarható fel, kettő a térerőt gyűjti be, a harmadik a WiFi-hálózatot biztosítja. A csomagban ezen kívül akad egy tápkábel (egyedi csatlakozóval), rengeteg dokumentáció és telepítő CD, illetve egy SIM-tálca kisebbítő betétcsomag, ami arra jó, hogy ha nem hagyományos méretű lapkánk van, akkor microSIM és nanoSIM is betolható legyen.
Az egyetlen kényes pont, a viszonylag idétlen SIM-tálca [+]
A fekete előlapon kék ledekkel kommunikál a berendezés, hogy messziről is lehessen látni a működési paramétereket. Ez egyébként elég fura, ha balról indulunk, akkor a mobil jelerősség szintjeit rögtön három kék fény jelzi, az első led gyenge, a második átlagos, a harmadik pedig frankó térerőt jelez. Utána kapott egy visszajelzést a hátsó részen található USB csatlakozó, aztán a vezetékes LAN, a 2,4 GHz-es és az 5 GHz-es WLAN, a vezetékes net, a 3G/4G mobilhálózat jelenléte, illetve magát a bekapcsolt állapotot is jelzi egy kis fényecske.
Kék ledekkel tájékoztat az aktuális helyzetről [+]
Jobb oldalon van a SIM-tálca, kicsit nehezen pattan bele a kártya, de az ember ezt úgysem gyakran cserélgeti. Ha viszont mégis, akkor hamar bajba kerülhet, mert annyira kis hajlékony az egész, hogy nálam úgy öt-hat kártyacsere után egyszer csak kijelentette, hogy nincs SIM. És akkor kézzel hajlítgattam finoman az egész tálcát, hogy hátha, úgyhogy megtalálta megint, remélem, most már így is marad. Alatta van egy gomb a WPS-nek, illetve kilőhetjük a 3G/4G hálózatot. Hátul egy power gomb és a WiFi bekapcsolására szolgáló billentyű üldögél, valamint egy 2.0-s USB port, egy kék keretbe tett UTP (ide kell jöjjön a vezetékes net) és négy további hálózati kábelnek kapcsolat.
A hátsó rész árulkodik a lehetőségekről [+]
Nem túl összetett feladat üzembe helyezni a terméket, az inkább lényeges, hogy hová tesszük, nyilván érdemes olyan helyre rakni, ahol van némi térerő is. Ha eltekintek a SIM-tálca gyenge anyagminőségétől és szerencsétlen megoldásától, akkor az Asus routere kifejezetten menő ezzel a feketés mintával, a kék ledekkel (amik nem sütik ki éjjel sem a szemünket), a szögletes formatervvel és a zord megjelenésével.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!