Allview V2 Viper S - kihúzták a méregfogát

Hardverileg kevés, formában viszont annál több változott az Allview V2 Viper X-hez képest, melynek az utódja egy jól ismert csúcskészüléket idéz meg a középkategóriában.

Multimédia

A V2 Viper S 5 megapixeles előlapi és 16 megapixeles hátlapi kamerát kapott (Samsung S5K3P3, f/2), az utóbbihoz pedig 3 LED is tartozik két tónussal, a maximális villanás esetében igen jó fényerővel. A papíron ígéretes kamera mellé az öreg, optimalizálatlan AOSP-s szoftver került kevés opcióval (HDR, panoráma, expozíció, érzékenység fehéregyensúly). A fókuszálás középtempójú és megbízhatóságú, nappal néha, este gyakoribb a tévedés. Camera2 API támogatás nincs. Videofelvétel 1080p-ben készül 30 fpssel, a példa eléggé elmosott képet és sztereónak álcázott, egyébként vállalható, de monó hangot jelent.


[+]

A nappali fényképminőség elmegy, középen sok, a széleknél viszont már elmosottabb részletekkel. Ront az összképen a kissé szűkös dinamika és a sárgás-barnás eltévelyedése a színegyensúlynak. A makrókra vállalható mennyiségű részlet jut, bár nem árt az átlagos sebességű érintőfókuszt bevetni, hogy biztos jó helyre menjen az élesítés. Ez a vipera éjjel viszont nem lát: alacsony minőségű, sötét képek születnek automata módban, HDR-ben a világosabb eredmények meg csak a hibás fókuszt és az elmosott részleteket emelik ki. Érzésünk szerint több van a szenzorban, mint amit az Allview ki tud belőle halászni.


[+]

A Play Zene előadók, albumok, dalok, műfajok és listák szerint rendszerezi muzsikáinkat, az előfizetéses szolgáltatás mellé ajánló és toplista is jár. Nem maradt ki a mezei hangszínszabályzó és az FM-rádió. A fülesre átlagos minőségű hang jut, frekvenciaátvitelben nem torzított fülünk szerint semmilyen irányba, a zajmennyiség is tűrhető volt. Részletességben viszont határozottan többet nyújtanak a komolyabb DAC-kal szerelt, drágább riválisok. Az agybadugós füles főleg a mélyekre megy rá, az összkép mindezzel együtt is hagy kívánnivalót maga után, úgyhogy, aki veszteségmentes zenéket hallgatna ezen a phableten, használjon valami jobbat.


[+]

Az alul könnyen eltakarható, monó hangszóró a bejövő hívás meghallására ideális, zenehallgatásra viszont nem, ugyanis erősen torzít, lejjebb szabályozva is. A videolejátszónak nem gond a H.265, a DivX, az Xvid és a többi ismert kódolás meghajtása, az AC3 hang és a feliratok viszont nem tetszenek neki, egy BS Player megeszi ezeket is. A fapados szoftverrel 1080p-ig érdemes próbálkozni, a nagyobb felbontásúakat nem bírja el a hardver.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Allview E3 Jump - nem ugorja meg

    Az Allview strapatelefonja lényegében a gyenge hardveren esik orra, egyébként korrekt, a rendszer viszont lassú, és ismét a kijelzőn spóroltak egy kültérre szánt eszközben.

  • Allview P8 Energy Pro - drága tankhajó

    Gigászi kijelzővel és más eszközt töltő akkumulátorral száll be tepsiversenybe az Allview. Az ujjlenyomat-olvasó és a méretes RAM modul jó hír, lóerőből viszont kevés jutott árszinten.

  • Allview V2 Viper X - vissza az általánosba

    Nemcsak a háromszög alakú doboza miatt érdekes a román székhelyű vállalat üdvöskéje, szép a kijelző, jó lett az egyedi kezelőfelület, viszont hibák is vannak bőven.

  • Allview X1 Xtreme mini - az erő nem minden

    Korrekt áron kínálja az Allview az új, felső-középkategóriás, de kompakt méretű készülékét. Remek az ötlet, de a megvalósítás sajnos nem hibátlan.

Hirdetés