Alcatel OneTouch Pixi 4 (6) - fantázianév mögé bújva

Az Alcatel belépőkategóriás phabletje nem ugyanaz, amire számítottunk, de nem hazudtolta meg magát: sok szempontból kompromisszumos, de legalább olcsó.

Kamera, video, audio

A hátlapon lévő kamera segítségével maximum 8 megapixeles képeket készíthetünk 4:3-as képarány mellett, szoftveresen pedig az Alcatel megoldása segít nekünk ebben. Az alapvető beállítások között babrálhatjuk a felbontást és a vakut, de ha mélyebbre ássuk magunkat a menüben, akkor kikapcsolhatjuk a geotagginget, a zárhangot, hozzáadhatunk segédrácsot és időzítőt is beállíthatunk. Rengeteg kameramód áll rendelkezésünkre, a Polaroiddal például félképekből csinálhatunk jópofa egészeket némi szerkesztéssel, de lőhetünk panorámákat, HDR-t, van lehetőség az arcszépség mesterséges fokozására és még a manuális mód sem maradt ki, ám a beállítási lehetőségek száma itt szűkös, csupán az ISO-t, az expozíció-korrekciót és az előre megadott sémák szerinti fehéregyensúlyt módosíthatjuk.

A hátlap síkjából erőteljesen kilóg a kamera optikája.
A hátlap síkjából erőteljesen kilóg a kamera optikája. [+]

A hagyományos autofókusz gyakorlatilag a felhasználó egyetlen segítsége ahhoz, hogy valamennyire értékelhető képek készüljenek, ám ez a szenzor/optika páros mind fényképezés, mind videózás terén felejthető. A végeredmény az esetek többségében fakó, zajos, gyakran gyenge vonalélesség és elmosódó részletek jellemzik, a beépített vaku sem segít sokat a helyzeten, beltérben sem elegendő az a fény, amennyit produkál, esetleg zseblámpának használható. A videofelvételek hangminősége jónak mondható, kár, hogy a megfelelő képi világ már nem párosul hozzá, egy 1080p-s felvétel ide kattintva tölthető le.

A kameraszoftver egyszerű és könnyen kiismerhető.
A kameraszoftver egyszerű és könnyen kiismerhető. [+]

Sajnos zenei téren sem kapunk sokkal többet, mint fotózásnál, bár a gyári, Mix névre hallgató zenelejátszó alkalmazás kezeli a veszteségmentes hangfájlokat és gond nélkül szűri számok, előadók és műfajok szerint a tárolón lévő muzsikákat, itt nagyjából véget ér a tudása, a hangszínszabályzó hiánya még elnézhető, az viszont kevésbé, hogy nyomott, gyenge hangot ad ki magából, nem csak a gyári fülhallgatójával, de a komolyabb darabokkal is.

Hangszínszabályzó nincs a zenelejátszóban, viszont az FM-rádió adott. Hangszínszabályzó nincs a zenelejátszóban, viszont az FM-rádió adott.
Hangszínszabályzó nincs a zenelejátszóban, viszont az FM-rádió adott. [+]

Kapunk viszont FM-rádiót, ami a vezetékes hangkeltő csatlakoztatása után villámgyorsan megkeresi az elérhető frekvenciákat, RDS-információkat párosít hozzájuk, és akár menteni is képes ezeket, egyedül a hangrögzítési lehetőség maradt ki belőle.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények