Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mimey

    tag

    válasz holozis_HUN #4658 üzenetére

    Sziasztok!

    holozis_HUN, RVR400, [lAyCsI], Upo, köszönöm a válaszotokat!
    Sorry a kései válaszért, de csak esténként volt időm foglalkoznom a telefonnal.

    Miui laikusként leírom az esetem.
    Egyrészről azért, hogy a guru-k rávilágítsanak az elkövetett hibá(k)ra, másrészről, hogy más miui kezdő fórumtárs ne essen bele ugyanezen hibá(k)ba.

    Redmi Note 4/64, Miui 8.2.10.

    Az összefoglalóban lévő blogról töltöttem le a MiFlashUnlock-ot, TWRP-t, lazyflasher-t, Magisk-et.
    Amikor én próbáltam, a régi unlock program kiírta, hogy már csak a legújabbal lehet, és meg kell várni a 3 napot, de sikerült.
    Majd fastboot-ba lépve parancssorból felment a linkben szereplő (nem emlékszem a verziószámra, de nem a legújabb) TWRP.
    TWRP-be belépve lazyflasher zip-et installáltam, újraindítottam.
    Indulás után kikapcsoltam, TWRP-be beléptem és felnyomtam a Magisk-v13.0(96f8efc).zip-et, dalvik/cache wipe, viszont a lazyflasher-t újból már nem. Bootlogo-nál ragadt a telefon, kb. egy órát vártam.

    Szerencsére fastboot működött, így fastboot-ból, parancssorral EDL módba kapcsolva sikerült a MiFlash-sel fastboot rom-ot felmásolni (mido_global_images_V8.2.10.0.MCFMIDL_20170602.0000.00_6.0_global).
    Ekkor a hivatalos oldalról letöltöttem a twrp-3.1.1-0-mido.img-t, lazyflasher-ből nem találtam másikat, illetve letöltöttem xda-ról a Magisk v13.1-et.
    Ezután ugyanazt a folyamatot csináltam végig, mint a fentebb leírtakat, kivéve, hogy a lazyflasher-t installáltam utoljára. Megint bootlogo-nál akadt meg a telefon.

    Újból flash-eltem EDL módban a ROM-ot. Eleinte megijedtem, mert EDL módban nem kezdett el villogni a piros értesítő led, de működött.
    Jelenleg nyitott a bootloader, és ennyi. Nem akartam tovább nyüstölni a telefont, hogy a végén ne kelljen deepflash kábelt forrasztgatnom.

    Ha van ötletetek, hogy mit szúrtam el, szívesen venném a tanácsotokat!
    Előre is köszönöm!

    Üdv: mimey

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák