Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • crok

    Topikgazda

    válasz kukinyo #15151 üzenetére

    "Tudomásom szerint egy teljes törlés a TWRP-ből mindent legyalul." - jól néznénk ki ha a felajánlott alapértelmezett "gyalu" lenyomná a rádiós dolgok (pl. az LTE modem, neve NOS_HLOS.bin) működéséhez használt partíciókat meg pl. a EFS partíciót : D A fact. reset nem törli a /system-et mert az a ROM-ok 99.999%-ban a ROM telepítő script része - ellenben a cache-t, a /data-t és a Dalvik/ART cache-t azt törli mert úgy tűnik el az adatod, hiszen a fact. resetnél az a cél hogy a ROM-ot üresen indítsd el. De a teljes-teljes törlés az megint más, abban az összes elérhető partíció törlése benne van.. olyat szerintem nem akarsz csinálni (sd-ext, internal storage..). Én pl. azt nem értem, hogy miért van egy csomó leírásban, hogy wipedalvik+cache > ROM install > wipedalvik+cache.. semmi értelme az égvilágon.

    Ha megnyitod a zip-et megnézheted milyen image-ek és milyen binárisok vannak benne, akkor látszik, hogy azért firmware upgrade a neve mert firmware-t upgrade-el. Az upgrade a 7.2.9-ben jött ki először és visszafelé kompatibilis a firmware-ek működése - de a Nougat alapú ROM-ok működéséhez elengedhetetlen fixeket tartalmaz, a Nougat ROM-ok már patch-elve vannak az új firmware-ekhez, a Marsmallow-nak meg mindegy mert visszafelé kompatibilis.

    @aytukabozs: a Lineage-be bele lett integrálva, azt írták egy changelog-ban

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák