Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • laszi84

    tag

    válasz czanga #9058 üzenetére

    Üdv!

    Én is hasonló cipőben járok. Családi ház, az emeletre kellene fellőni a netet. Eddig, míg csak a földszinten használtuk, a házban mindenhol kitűnő volt a jel. Most a földszintről a ház hátuljából kellene, a ház elejébe és a tetőtérbe küldeni a a jelet(átlóba). A router egy Tp-link TL-WR542G (extended range), a vevő pedig egy TP-link USB "kütyű" annak a számát nem tudom. 54M helyet jó esetben van 11M, és 20%-os jel, 10-15 percig megy a net, utána megszakad. Van 3 fal, meg a mennyezet amit át kellene lőni, persze nem papír falak, meg sok beton. Mi lenne a jó megoldás?

    1. Azt olvastam, hogy ezek a bot antennák vertikálisan csak 15 fokban képesek lefedni a területet. Lehet ez a gond?
    2. Az usb-s vevő gondolom, nem teljesít valami jól, esetleg egy PCI-os kari, valami komolyabb bot antennával?
    3. A routerre mehet valami komolyabb antenna (habár így is elég nagy ami van)?
    4. Irányított antenna a vevőre (azért csak a vevőre, mert a földszinten van meg egy notesz is aminek kell net)?
    5. Repeater-t elhelyezni v.hova? Repeater-re tenni egy irányított antennát, amit "beirányítani az emelet felé, habár ennél olcsóbb megoldás lenne a jó....

    Remélem valaki keveredett hasonló helyzetbe, és megosztja velem/velünk a megoldást! :D

    Előre is köszönöm!
    Fontos lenne, munka és tanulás végett is.

Új hozzászólás Aktív témák